دسته بندی ها


بازديد سايت
افراد آنلاين : 5
بازديد امروز : 1,352
بارديد ديروز : 3,718
بازديد کل : 4,674,816

تبليغات
قیمت هتل مشهد لباس مجلسی
دانستنی های جالب در مورد اینترنت

۱- اینترنت چقدر بزرگ است؟!
گوگل، تخمین می‌زند که در اینترنت ۵ میلیون ترابایت، اطلاعات وجود داشته باشد که معادل ۵ میلیارد گیگابایت یا ۵ تریلیون مگابایت است. از انجا که مغز انسان ظرفیتی حدود یک تا ۱۰ ترابایت دارد، اگر متوسط ظرفیت مغز را ۵ ترابایت در نظر بگیریم، اینترنت معادل ظرفیت مفز یک میلیون انسان است.
بیایید حجم اطلاعات اینترنت را طور دیگری معادل‌سازی کنیم تا تصورش برایمان آسان‌تر شود. یک ترابایت را می‌توان روی ۲۱۲ DVD یا ۴۰ دیسک بلوری blue ray ضبط کرد. به این ترتیب برای ذخیره‌سازی کل اینترنت به یک میلیارد DVD یا ۲۰۰ میلیون دیسک بلوری نیاز داریم!
۲-میزان دسترسی به اینترنت:
۲۶٫۶ درصد از جمعیت دنیا به اینترنت دسترسی دارند. البته در قاره‌ها و مناطق مختلف میزان دسترسی به اینترنت متفاوت است. در آمریکای شمالی سه چهارم مردم، در استرالیا و اقیانوسیه ۶۰ درصد، در اروپا، پنجاه درصد، در آمریکای لاتین و منطقه حوزه کارائیب، ۳۲ درصد، در خاورمیانه ۲۹ درصد، در آسیا ۲۰ درصد و در آفریقا ۸ درصد مردم به اینترنت دسترسی دارند.
۳- ایمیل: هر روز ۲۴۷ میلیارد ایمیل فرستاده می‌شود که البته ۸۱ درصد آنها یعنی ۲۰۰ میلیارد عدد از انها، اسپم هستند. به عبارت دیگر سالیانه ۹۰ تریلیون ایمیل فرستاده می‌شود.
۴- نبرد اینترنت و تلویزیون: ۵۹ درصد آمرکایی‌ها به طور همزمان در هنگام دیدن تلویزیون از اینترنت هم استفاده می‌کنند. برآوردها نشان می‌دهد که اینترنت بیش از تلویزیون، وقت آزاد مردم را به خود جلب می‌کند.
۵- اینترنت در زندگی نوجوان‌ها: نوجوان‌ها در آمریکا، هر هفته ۳۱ ساعت آنلاین هستند. که ۳٫۵ ساعتش را صرف چت می‌کنند. ۲ ساعتش را صرف دیدن ویدئوهای یوتیوب می‌کنند. ۲ ساعتش را صرف تماشای ویدئوهای مستهجن آنلاین می‌کنند. ۱٫۵ ساعت را در سایت‌هایی می‌گذرانند که توصیه‌های تنظیم خانواده و پیشگیری از بارداری می کند. بیشتر از یک ساعت را در سایت‌ها جراحی زیبایی و پلاستیک می‌گذارنند و ۳۵ دقیقه هم نکات مربوط به کاهش وزن و رژیم غذایی را در وب‌سایت‌های مربوطه مطالعه می‌کنند.
در مقام مقایسه، آنها تنها ۴ ساعت را صرف انجام تکالیف تحصیلی می‌کنند!
۶- در اینترتت ۲۳۴ میلیون سایت و ۱۲۶ میلیون وبلاگ وجود دارد.
۷- حدود ۳۰ درصد آمریکایی‌ها،۶ درصد بریتانیایی‌ها، ۵ درصد ژاپنی‌ها، ۴ درصد برزیلی‌ها و کانادیی‌ها وبلاگ‌نویسی می‌کنند. ۵۱ دصد وبلاگ‌نویس‌ها زن و ۴۹ درصد آنها مرد هستند. ۵۳ درصد وبلاگ‌نویس‌ها بین ۲۱ تا ۳۵ سال سن دارند و ۲۰ درصدشان کمتر از بیست سال سن دارند.
۸- هر ثانیه بیش از ۲۸ هزار نفر کاربر اینترنت، مشغول مشاهده مختوای نامناسب ویدئویی هستند.
۹- اینترنت موبایلی: ۷۰ درصد کاربران اینترنت موبایلی، تنها زمانی که بیرون از منزل هستند، از اینترنت موبایلی استفاده نمی‌کنند، آنها در داخل منزل هم به از اینترنت موبایلی بهره می‌برند. ۸۷ درصد کاربران اینترنت موبایلی، بیش از یک بار در روز به اینترنت متصل می‌شوند و البته ۵۰ درصد کاربران هم بیش از ۵ بار در روز از اینترنت موبایلی استفاده می‌کنند. ۸۱ درصد کاربران در هر نوبت اتصال به اینترنت موبایل، بیش از ۱۵ دقیقه وب‌گردی می‌کنند. ۶۰ درصد کاربران هم به منظور استفاده از شبکه‌های اجتماعی از اینترنت موبایل استفاده می‌کنند.
۱۰- چرا از اینترنت موبایل استفاده می‌کنند؟!
۱۶ درصد برای سرگرمی، ۱۰ درصد برای رسیدن به انواع و اقسام اطلاعات، ۱۳ درصد برای مقاصد اقتصادی و مدیریت امورات مالی و بانکی، ۳۴ درصد برای استفاده از سرویس‌های پیش‌پرداخت و ۵ درصد برای گیم و خرید.
۱۱- توییتر: توییتر ۱۰۵ میلیون کاربر دارد.
فیس‌بوک بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر فعال دارد.
تخمین زده می‌شود که یوتیوب بین ۱۲۰ تا ۱۲۴ میلیون کاربر داشته باشد که معادل یک سوم کل جمعیت آمریکاست.
۱۲- هر دقیقه، از شش میلیون صفحه فیس‌بوک بازدید می‌شود که معالدل ۳۷٫۴ تریلیون مرور صفحه در سال می‌شود.
هر ماه ۲٫۵ میلیارد عکس در فیس‌بوک آپلود می‌شود.
۱۳- هر ماه، کاربران اینترنت ۱۲٫۲ میلیارد ویدئو تماشا می‌کنند. فقط در آمریکا، به تنهایی، در هر ماه ۹۲۴ میلیون ویدئو در سایت hulu مشاهده می‌شود.
۱۴- هر روز ۵۰ میلیون توییت انحام می‌شود. در سال ۲۰۰۷، تعداد توییت‌ها روزانه تنها ۵هزار تا بود، در سال ۲۰۰۸، این عدد به ۳۰۰ هزار و در سال ۲۰۰۹ به ۲٫۴ میلیون رسید.

امروزه در هر ثانیه ۶۰۰ توییت انجام می‌شود!


آموزش تصویری جلوگیری از هک وای فای و بالا بردن امنیت آنها

 

آموزش تصویری جلوگیری از هک وای فای و بالا بردن امنیت آنها

 

در زندگی های امروزی کمتر کسی پیدا می شود که از اینترنت استفاده نکند در حالی که روز به روز به تعداد افرادی که از این فناوری استفاده می کنند افزوده می شود. حتما شما هم در خانه خود برای اتصال به اینترنت از وای فای استفاده می کنید و همیشه دلشوره این را دارید که وای فای شما هک نشود، و یا اینکه دوستانتان از شما رمز وای فای شما را بخواهد و شما هم برای اینکه دوستانتان ناراحت نشود رمز وای فای خود را در اختیارشان قرار می دهید.

ترفندی را برای شما آماده کردایم که پسورد وای فای خود را به هر یک از دوستانتان که مایل هستید بدهید بدون اینکه نگران باشید که حجم اینترنت شما را تمام کند. در این آموزش قصد این را داریم که به شما آموزش دهیم فقط خود شما بتوانید از وای فای استفاده کنید و دسترسی به وای فای خود را محدود کنید و فقط افرادی خاص بتوانند از اینترنت شما استفاده کنند.

 

در این آموزش حتی کسانی که وای فای شما را هک می کنند نمی توانند از اینترنت شما استفاده کنند. پس بهتر است مرحله به مرحله همراه ما باشید و امنیت وای فای خود را چند صد برابر کنید.

 

مرحله1:

ابتدا مرورگر خود را اجرا و وارد مدیریت دستگاه مودم خود شود.

 

مرحله2:

پس از ورود به بخش تنظیمات روتر سربرگ status را انتخاب نماید و در لیست wireless بر روی گزینه refresh کلیک کنید تا تمامی دستگاه های که به دستگاه مودم شما متصل هستند نمایان شود. (تلفن همراه، لب تاپ و سایر دستگاه ها) پس مشاهدMAC ای پی دستگاه های خود آنها را کپی کنید.

 آموزش تصویری جلوگیری از هک وای فای و بالا بردن امنیت آنها

مرحله3:

هنگامی که مک آی پی تلفن همراه و لپ تاپ خود را کپی کردید از منو تنظیمات روتر، سربرگ interface setup را انتخاب کنید و به منوی wireless بروید.

آموزش تصویری جلوگیری از هک وای فای و بالا بردن امنیت آنها

 

مرحله4:

در منوی wireless به دنبال بخش wireless MACAddress filter بگردید و تیک گزینه deactivated را بزنید.

آموزش تصویری جلوگیری از هک وای فای و بالا بردن امنیت آنها

 

مرحله5:

در این بخش شما می توانید 8 دستگاه برای استفاده از وای فای مجاز کنید و پس از وارد کردن MAC ای پی های مورد نظر تیک گزینه Active را زده و در آخر تنظیمات انجام شده را SAVE کنید تا تمامی عملیات اعمال شود.

آموزش تصویری جلوگیری از هک وای فای و بالا بردن امنیت آنها,جلوگیری از هک وای فای,بالابردن امنیت وای فای,نرم افزار جلوگیری از هک وای فای,آنتی هک وای فای,آموزش جلوگیری از هک مودم وای فای,آنتی هک مودم وای فای,آنتی هک وایرلس,جلوگیری از هک وایرلس,بالابردن امنیت وایرلس,wifi anti hack,wireless anti hack,بالا بردن امنیت مودم Tp link,بالابردن امنيت مودم هاي ADSL و Wireless,تغییر دادن رمز مودم روتر TP LINK,راه های افزایش امنیت وایرلس,راه های افزایش امنیت وایرلس tps,راه های افزایش امنیت وایرلس tp link,انتی هک,ضد هک وای فای,


آموزش تغییر نام و رمز عبور مودم های TP-LINK

یکی از محبوب ترین و معروف ترین مودم های بی سیم و با سیم، TP-Link است. این مودم ها بعد از مودم های D-Link پرفروش ترین مودم جهان است.

 

زمانی که شما با اینترنت بی سیم کار میکنید باید یک رمز برای مودم قرار دهید تا جلوی استفاده افراد غریبه را بگیرید.

 

اگر میخواهید برای مودم خود رمز بگذارید یا رمز مودم خود را تغییر دهید این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

 

برای این کار ابتدا مودم را به وسیله کابل شبکه به سیستم خود (به پورت شبکه) متصل کنید.

(معمولا یک کابل در جعبه همه مودم ها قرار دارد)

 

مودم را روشن کنید.

سپس برای ورود به صفحه تنظیمات مودم، داخل نوار آدرس مرورگر خود IP مودم که معمولا 192.168.1.1 می باشد را تایپ کرده و کلید Enter را بفشارید.

 

آموزش تغییر رمز وای فای TP-Link

 

 

در این بخش، مودم از شما نام کاربری و کلمه عبور میخواهد، برای هر دو کلمه admin را با حروف کوچک وارد کنید.

 

آموزش تغییر رمز وای فای TP-Link

 

 

توجه: آدرس 192.168.1.1 و شناسه و پسورد admin به صورت پیش فرض برای تمام مودم ها میباشد. یعنی اگر خودتان یا شخص دیگری آنها را تغییر داده باشد باید از اطلاعات جدید برای ورود به صفحه تنظیمات استفاده کنید. و یا با فشردن دکمه reset در پشت مودم، آن را ریست کنید تا به تنظیمات اولیه برگردد)

 

پنجره تنظیمات مودم TP-Link باز میشود، به قسمت Interface Setup بروید.

 

آموزش تغییر رمز وای فای TP-Link

 

 

بر روی کلمه Wireless کلیک کنید.

 

آموزش تغییر رمز وای فای TP-Link

 

 

در این صفحه شما می بایست در قسمت Pre-Shared Key پسورد یا همان کلمه عبور را وارد کنید.


نکته 1: اگر این قسمت را مشاهده نمیکنید دقت فرمائید که Authentication Type می بایست بر روی WPA-PSK/WPA2-PSK باشد.


نکته 2: پسورد شما می بایست حداقل 8 کاراکتر باشد.

 

آموزش تغییر رمز وای فای TP-Link

 

 

همچنین در قسمت SSID شما می توانید نام مودم را تغییر داده و نام دلخواه خود را وارد کنید.

 

آموزش تغییر رمز وای فای TP-Link

 

 

در نهایت برای ذخیره اطلاعات مودم برروی کلید Save کلیک فرمایید.

 

آموزش تغییر رمز وای فای TP-Link

 آموزش تغییر نام و رمز عبور مودم های TP LINK,تغییر دادن رمز وای فای TP LINK,آموزش تغییر رمز وای فای,آموزش تغییر رمز مودم,آموزش تغییر رمز مودم تی پی لینک,مودم,Modem Routers,ADSL2+ Modem Routers,آموزش تغییر نام و رمز عبور مودم های TP LINK لیموناد مودم,پسورد مودم,tplink,نحوه تغییر رمز مودم tplink,نحوه تغییر رمز مودم,اموزش تغییر رمز مودم,نحوه تغییر رمز مودم Tp Link,آموزش تغییر پسورد وای فای WiFi,اموزش هک وای فای,هک پسورد wifi,هک کردن پسورد WiFi,نرم افزار هک 100%وای فای,


پرداخت اینترنتی قبوض

برای پرداخت انواع قبوض اب و برق و تلفن و... میتونید از لینک زیر اقدام کنید

 

 پرداخت اینترنتی قبوض,پرداخت اینترنتی قبوض,پرداخت از طریق شناسه قبض و شناسه پرداخت,پرداخت قبض,پرداخت قبض برق,پرداخت قبض تلفن,پرداخت قبوض تلفن و برق و گاز و,قبض

 پرداخت اینترنتی قبوض,پرداخت از طریق شناسه قبض و شناسه پرداخت,پرداخت قبض,پرداخت قبض برق,پرداخت قبض تلفن,پرداخت قبوض تلفن و برق و گاز و,قبض,پرداخت كليه قبض هاي برق گاز آب تلفن ثابت تلفن همراه قبض ايرانسل و قبض همراه اول بصورت اينترنتي,پرداخت قبوض آب,تلفن,گاز,امکان پرداخت دسته ای قبوض,سامانه پرداخت اینترنتی قبوض,سامانه پرداخت اینترنتی,سامانه پرداخت اینترنتی فیش برق و گاز و تلفن,پرداخت قبوض آب برق گاز تلفن و شهرداری,خدمات قبوض,پرداخت قبض همراه اول,پرداخت قبض سیم کارت دائمی,پرداخت قبض اینترنتی,پرداخت قبض اینترنتی پرداخت اینترنتی قبض پرداخت آنلاین قبوض قبض آب قبض برق قبض تلفن قبض گاز قبض تلفن همراه قبض موبایل پرداخت آنلاین


خرید شارژ

برای خرید کارت شارژ های مختلف ایرانی و بین المللی میتونید از لینک زیر اقدام کنید

 

خرید شارژ,خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ ایرانسل,کارت شارژ همراه اول,خريد شارژ رایتل,شارژ مستقیم,شارژ ارزان,فروش اینترنتی شارژ,خرید اینترنتی شارژ,شارژ همراه

 خرید شارژ,خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ ایرانسل,کارت شارژ همراه اول,خريد شارژ رایتل,شارژ مستقیم,شارژ ارزان,فروش اینترنتی شارژ,خرید اینترنتی شارژ,شارژ همراه,خرید شارژ اینترنتی,خريد شارژ,فروش اینترنتی شارژ ایرانسل,فروش اینترنتی شارژ اعتباری,فروش اینترنتی شارژ همراه اول,خرید شارژ مستقیم,خرید و فروش شارژ مستقیم,خرید اینترنتی کارت شارژ,پرداخت اینترنتی قبوض,خرید شارژ همراه اول,خرید اینترنتی کارت شارژ همراه اول,


ابداعی جدید در دنیای لپ تاپ

ابداعی جدید در دنیای لپ تاپ


سالهاست لپ‌تاپ‌ها به فاکتور اثر انگشت برای ورود به سیستم مجهز شده‌اند اما با ورود فناوری اثر انگشت اپل در آیفون، حسگر اثر انگشت بیشتر موردتوجه قرارگرفته و اینک قرار است اثر انگشت روی لپ‌تاپ شبیه محصولات اپل شود.

در ابداع جدید کمپانی Synaptics ، حسگر اثر انگشت مانند حسگر آیفون ۵S شده و فناوری آن روی موسوم به «سکیورپد»/SecurePad بالای پد در قسمت چپ تعریف‌شده است
دانستنی های جالب در مورد اینترنت

اینترنت چقدر بزرگ است؟! X -میزان دسترسی به اینترنت X ایمیل X نبرد اینترنت و تلویزیون X اینترنت در زندگی نوجوان‌ها X در اینترتت ۲۳۴ میلیون سایت و ۱۲۶ میلیون وبلاگ وجود دارد X اینترنت موبایلی X چرا از اینترنت موبایل استفاده می‌کنند؟! X توییتر X هر روز ۵۰ میلیون توییت انحام می‌شود
۱- اینترنت چقدر بزرگ است؟!
گوگل، تخمین می‌زند که در اینترنت ۵ میلیون ترابایت، اطلاعات وجود داشته باشد که معادل ۵ میلیارد گیگابایت یا ۵ تریلیون مگابایت است. از انجا که مغز انسان ظرفیتی حدود یک تا ۱۰ ترابایت دارد، اگر متوسط ظرفیت مغز را ۵ ترابایت در نظر بگیریم، اینترنت معادل ظرفیت مفز یک میلیون انسان است.
بیایید حجم اطلاعات اینترنت را طور دیگری معادل‌سازی کنیم تا تصورش برایمان آسان‌تر شود. یک ترابایت را می‌توان روی ۲۱۲ DVD یا ۴۰ دیسک بلوری blue ray ضبط کرد. به این ترتیب برای ذخیره‌سازی کل اینترنت به یک میلیارد DVD یا ۲۰۰ میلیون دیسک بلوری نیاز داریم!
۲-میزان دسترسی به اینترنت:
۲۶٫۶ درصد از جمعیت دنیا به اینترنت دسترسی دارند. البته در قاره‌ها و مناطق مختلف میزان دسترسی به اینترنت متفاوت است. در آمریکای شمالی سه چهارم مردم، در استرالیا و اقیانوسیه ۶۰ درصد، در اروپا، پنجاه درصد، در آمریکای لاتین و منطقه حوزه کارائیب، ۳۲ درصد، در خاورمیانه ۲۹ درصد، در آسیا ۲۰ درصد و در آفریقا ۸ درصد مردم به اینترنت دسترسی دارند.
۳- ایمیل: هر روز ۲۴۷ میلیارد ایمیل فرستاده می‌شود که البته ۸۱ درصد آنها یعنی ۲۰۰ میلیارد عدد از انها، اسپم هستند. به عبارت دیگر سالیانه ۹۰ تریلیون ایمیل فرستاده می‌شود.
۴- نبرد اینترنت و تلویزیون: ۵۹ درصد آمرکایی‌ها به طور همزمان در هنگام دیدن تلویزیون از اینترنت هم استفاده می‌کنند. برآوردها نشان می‌دهد که اینترنت بیش از تلویزیون، وقت آزاد مردم را به خود جلب می‌کند.
۵- اینترنت در زندگی نوجوان‌ها: نوجوان‌ها در آمریکا، هر هفته ۳۱ ساعت آنلاین هستند. که ۳٫۵ ساعتش را صرف چت می‌کنند. ۲ ساعتش را صرف دیدن ویدئوهای یوتیوب می‌کنند. ۲ ساعتش را صرف تماشای ویدئوهای مستهجن آنلاین می‌کنند. ۱٫۵ ساعت را در سایت‌هایی می‌گذرانند که توصیه‌های تنظیم خانواده و پیشگیری از بارداری می کند. بیشتر از یک ساعت را در سایت‌ها جراحی زیبایی و پلاستیک می‌گذارنند و ۳۵ دقیقه هم نکات مربوط به کاهش وزن و رژیم غذایی را در وب‌سایت‌های مربوطه مطالعه می‌کنند.
در مقام مقایسه، آنها تنها ۴ ساعت را صرف انجام تکالیف تحصیلی می‌کنند!
۶- در اینترتت ۲۳۴ میلیون سایت و ۱۲۶ میلیون وبلاگ وجود دارد.
۷- حدود ۳۰ درصد آمریکایی‌ها،۶ درصد بریتانیایی‌ها، ۵ درصد ژاپنی‌ها، ۴ درصد برزیلی‌ها و کانادیی‌ها وبلاگ‌نویسی می‌کنند. ۵۱ دصد وبلاگ‌نویس‌ها زن و ۴۹ درصد آنها مرد هستند. ۵۳ درصد وبلاگ‌نویس‌ها بین ۲۱ تا ۳۵ سال سن دارند و ۲۰ درصدشان کمتر از بیست سال سن دارند.
۸- هر ثانیه بیش از ۲۸ هزار نفر کاربر اینترنت، مشغول مشاهده مختوای نامناسب ویدئویی هستند.
۹- اینترنت موبایلی: ۷۰ درصد کاربران اینترنت موبایلی، تنها زمانی که بیرون از منزل هستند، از اینترنت موبایلی استفاده نمی‌کنند، آنها در داخل منزل هم به از اینترنت موبایلی بهره می‌برند. ۸۷ درصد کاربران اینترنت موبایلی، بیش از یک بار در روز به اینترنت متصل می‌شوند و البته ۵۰ درصد کاربران هم بیش از ۵ بار در روز از اینترنت موبایلی استفاده می‌کنند. ۸۱ درصد کاربران در هر نوبت اتصال به اینترنت موبایل، بیش از ۱۵ دقیقه وب‌گردی می‌کنند. ۶۰ درصد کاربران هم به منظور استفاده از شبکه‌های اجتماعی از اینترنت موبایل استفاده می‌کنند.
۱۰- چرا از اینترنت موبایل استفاده می‌کنند؟!
۱۶ درصد برای سرگرمی، ۱۰ درصد برای رسیدن به انواع و اقسام اطلاعات، ۱۳ درصد برای مقاصد اقتصادی و مدیریت امورات مالی و بانکی، ۳۴ درصد برای استفاده از سرویس‌های پیش‌پرداخت و ۵ درصد برای گیم و خرید.
۱۱- توییتر: توییتر ۱۰۵ میلیون کاربر دارد.
فیس‌بوک بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر فعال دارد.
تخمین زده می‌شود که یوتیوب بین ۱۲۰ تا ۱۲۴ میلیون کاربر داشته باشد که معادل یک سوم کل جمعیت آمریکاست.
۱۲- هر دقیقه، از شش میلیون صفحه فیس‌بوک بازدید می‌شود که معالدل ۳۷٫۴ تریلیون مرور صفحه در سال می‌شود.
هر ماه ۲٫۵ میلیارد عکس در فیس‌بوک آپلود می‌شود.
۱۳- هر ماه، کاربران اینترنت ۱۲٫۲ میلیارد ویدئو تماشا می‌کنند. فقط در آمریکا، به تنهایی، در هر ماه ۹۲۴ میلیون ویدئو در سایت hulu مشاهده می‌شود.
۱۴- هر روز ۵۰ میلیون توییت انحام می‌شود. در سال ۲۰۰۷، تعداد توییت‌ها روزانه تنها ۵هزار تا بود، در سال ۲۰۰۸، این عدد به ۳۰۰ هزار و در سال ۲۰۰۹ به ۲٫۴ میلیون رسید.

امروزه در هر ثانیه ۶۰۰ توییت انجام می‌شود!


دانستنیهای اینترنت

پوشه ثبت وقایع (History) :

Browser بصورت خودکار وقایع هر جلسه مرور در اینترنت را در پوشه ای به نام History ثبت و ضبط می نماید . برای مشاهده مطالب پوشه بر روی History کلیک کنید نوار History در امتداد طرف چپ Browser ظاهر میشود.

تنظیمات مربوط به ثبت وقایع :

در تب General روی قسمــــت History عدد مـــورد نظر واقع در کادر متن Days to keep page in History را وارد می کنیم . با تغییر عدد ثبت شده در این قسمت ، تعداد روزهای حفظ این اطلاعات مشخص می شود.( البته در صورتی که آن صفحه در طی این تاریخ بازدید نشود.)

 


 

 

 

پاک کردن پوشه History :
در قسمت
History به برگ نشان General مراجعه مینمائیم اگر گزینه Clear History را کلیک کنیم یک کادر پیغام ظاهر میشود. از شما برای حذف کلیه گزینه های پوشه سئوال میشود.

 

  

تغییر مشخصات پیوندها (Link) و رنگ زمینه و متن

 

رنگ پیوندها را میتوان مانند رنگ متن و Background ( پس زمینه ) سفارشی نمود. در قسمت General روی دکمه Colors کلیک کنید تا پنجره مربوط به آن باز شود .

 

ابتدا در قسمت چپ پنچره در قسمت Colors میتوانید رنگText و پس زمینه صفحه را تغییر دهید به این ترتیب که روی مربع کلیک می کنید تا جعبه رنگ باز شود. سپس رنگ دلخواه را انتخاب می نمایید.
علامت زدن دکمه
Use windows colors سبب می شود تا رنگ پیش فرض در نظر گرفته شود.درقسمت راست صفحه Links میتوانید رنگ پیوندها را تغییر دهید. به این ترتیب که روی دکمه رنگ Visited کلیک کنید و در جعبه رنگ باز شده رنگ دلخواه مثلاً قرمز را انتخاب نمایید ، سپس روی دکمه رنگ Unuisited کلیک کنید تا جعبه رنگ ظاهر شود و سپس رنگ سبز را انتخاب کنید. پیوندهایی را که کلیک نکردید به رنگ سبز ظاهر می شود و پیوندهای کلیک شده به رنگ قرمز .
علاوه بر این میتوانید یک رنگ
Hover به پیوندها اضافه کنید. منظور از Hover قرار دادن نشانگر ماوس روی یک پیوند بدون آنکه پیوند را کلیک کرده باشید می باشد. هنگامی که یک رنگ Hover را به پیوند ها اضافه می کنید Browser رنگ پیوندها را در لحظه اشاره ماوس تغییر میدهد.
ذکر این نکته لازم است که بعضی از طراحان وب ویژگی
Hover را در صفحات خود قرار میدهند.
حال در همان زبانه
General ، روی گزینه Accessibility کلیک نمائید و سپس علامت کادر محاوره Ignore colors specified on web pages را پاک کنید.
گزینه ای که تنظیمات رنگ طراحان وب را کنسل میکند خاموش میشود .

 

 

 

 

  

زبانه Security-پیکربندی تنظیمات ایمنی در IE

 

امنیت یکی از مسائل مهم در اینترنت می باشد .Client ها و Server ها هر دو باید نسبت به مسائل ایمنی آگاه باشند و با رعایت آن از داده ها و اطلاعات خود محافظت نمایند.
کاربران خواهان استفاده از آن دسته از داده هایی هستند که به مطالب و فایلهای سیستم شان آسیب نمیرساند. بخشهای
Security zone کمک میکند تا اطلاعات را دریافت و کنترل نمائیم.
این کار مستلزم انجام دو مرحله است :
1- ابتدا صفحات وب را به بخشهای مختلف طبقه بندی کنیم.
2- برای هر کدام یک سطح ایمنی در نظر بگیریم.

یک صفحه وب به یکی از نواحی زیر تعلق دارد :

1- ناحیه محلی Local Interanet حاوی منابعی است که مربوط به ما یا اینترنت است که سطح امنیتی آن متوسط یا medium است .
2- ناحیه مطمئن یا
Trusted sites که شامل سایتهایی است که میتوانید مفاد آن را بدون نگرانی بارگیری کنید که سطح ایمنی آن Low است .
3- ناحیه محدود
Restricted sites سایتهایی است که به آنها نمی توان اعتماد کرد لذا به نواحی با درجه بالا منصوب میشود High .
4- ناحیه اینترنت صفحاتی که شامل هیچ کدام از نواحی بالا نیستند به این ناحیه تعلق دارند. سطح امنیت آن
Medium است .

تفاوت ناحیه ایمنی با سطح ایمنی :

منظور از Security zone یا ناحیه ایمنی گروهی است که صفحه وب به آن تعلق دارد ولی درجه ایمنی رفتاری است که Browser در برابر صفحه ای که به یک ناحیه خاص تعلق دارد از خود نشان میدهد.

مشاهده نواحی ایمنی :

در Internet Option روی تب Security کلیک کنید . بطور پیش فرض ناحیه اینترنت انتخاب شده و hight light شده است سطح ایمنی آن که Medium است درپایین نشان داده شده است.
حال روی
Trusted sites کلیک نمائید سطح امنیتی Low برای آن در نظر گرفته شده است روی Restricted sites کلیک کنید سطح ایمنی بالا high برای آن به نمایش در می آید .
روی
Local interanet کلیک کنید .
سطح ایمنی متوسط توسط پیش فرض مشخص میگردد.

یک صفحه وب به یکی از نواحی زیر تعلق دارد :

1- Local Interanet ( ناحیه محلی ) حاوی منابعی از شبکه محلی است که سطح امنیتی آن medium ( متوسط ) است .
2-
Trusted sites (ناحیه مطمئن ) شامل سایتهایی است که میتوان محتوای آن را بدون نگرانی بارگیری کرد که سطح ایمنی آن پایین است .
3-
Restricted sites (ناحیه محدود ) سایتهایی که به ایمنی آنها نمی توان اعتماد کرد لذا به عنوان نواحی با سطح ایمنی بالا(High ) شناخته میشوند.
4- بخش آخر صفحاتی که شامل هیچ کدام از نواحی بالا نیستند. سطح امنیت آن متوسط
Modium است .

تفاوت ناحیه ایمنی با سطح ایمنی :

منظور از Security zone یا ناحیه ایمنی گروهی است که صفحه وب به آن تعلق دارد. ولی درجه ایمنی رفتاری است که Browser در برابر صفحه ای که به یک ناحیه خاص تعلق دارد از خود نشان میدهد.

تغییر دادن سطح امنیتی یک ناحیه :

برای تغییر سطح امنیتی کافی است هنگامی که روی ناحیه کلیک میکنیم تا سطح آن در پایین پنجره به نمایش در آید با کمک ماوس اهرم کشویی را جابجا کنیم تا سطح ایمنی تغییر کند برای ثبت اعمال خود از دکمه Apply استفاده کنید.

منصوب کردن صفحات به نواحی ایمنی :

علاوه بر کنترل سطح امنیتی میتوانیم صفحاتی را به Trusted sites و Restricted sites منصوب کنیم. به این ترتیب که روی گزینه های Restricted sites یا Trusted sites کلیک می کنیم . سپس گزینه Sites را کلیک کرده در کادر متن Add this web site to the zone آدرس سایتی را که میخواهیم متعلق به این ناحیه شود وارد کرده سپس Add را کلیک می کنیم . حال برای حذف یک سایت از این دو ناحیه عیناً مانند قبل عمل میکنیم ، با این تفاوت که برای حذف سایت مــورد نظر آدرس آن را در قسمت Web sites نوشته و گزینه Remove را انتخاب می کنیم.

در پایان این بحث لازم است تذکر داده شود که تغییر این گزینه ها برای افرادی که کاربر حرفه ای اینترنت نیستند کار درستی نیست.

 

 

  

Connections

 


 


در قسمت
Connection آیکونهای مربوط به ارتباط با ISP تنظیم میشوند. برای ساختن آیکون Connections روی گزینه Add کلیک کنید. سپس پنجره مربوط به ساختن Connections که در قسمت Dial up networking کامل توضیح داده شد نمایان می گردد ،در اینجا کلیه مراحل عینا مانند قبل می باشد. هر تعداد Connection که بسازید در قسمت Dial up sittings ظاهر میشود. برای تنظیم هر یک روی منوی مورد نظر کلیک کرده وارد گزینه Setting میشویم . در قسمت Proxy server ( اگر احیانا ISP ها از Proxy استفــاده میگردد) با فعال کردن گزینه Proxy,Use proxy ای را که توسط ISP داده شده ، وارد می نماییم، سپس در قسمت Advanced از همین پنجره میتوانیم تعداد دفعات شماره گیری را تعیین کنیم .

Try to connect

عدد مورد نظر را وارد می کنیم بسته به عددی که در اینجا وارد شده شماره گیری انجام می گیرد که ماگزیمم آن 99 است .

 

 

  

مدیریت سایتهای مورد علاقه -Favorite

چنانچه پس از بازدید یک سایت تمایل به بازدید مجدد آن سایت داشتید ، دیگر لازم نیست برای دسترسی به آن ، آدرس URL را تایپ کنید. زیرا Internet Explorer امکان ذخیره سازی سایتهای مورد علاقه را در اختیارتان قرار میدهد.

افزودن یک آدرس وب به لیست سایتهای مورد علاقه Favorites :

ابتدا به صفحه ای که میخواهید آن را به لیست Favorites اضافه کنید میروید. سپس از Toolbars گزینه Favorites را انتخاب نمودهT صفحه به دو قسمت تقسیم میشود. از قسمت چپ صفحه گزینه Add را کلیک نموده ، سپس نامی را به دلخواه برای سایت انتخاب کنید و سپس با کلید OK موارد را تائید نمایید.

* تذکر :

بطور کلی Favorites دارای فولدرهای زیر است :
Soft ware up dates, Media, Links, Chanel شما میتوانید سایتها را به روش بالا مستقیماً داخل Favorites ذخیره کنید. یا اگر خواستید به منظور سامان دهی بهتر آنها را داخل فولدر ذخیره نمایید.
برای اینکار کافی است پس از انتخاب گزینه
Add روی دکمه Creat in کلیک کرده فولدر مورد نظر را انتخاب و موارد را تائید کنید . همچنین میتوانید فولدرهایی اضافه کنید که در زیر به شرح آن می پردازیم.
بعد از انتخاب گزینه
Favorites از Toolbar به منظور سازماندهی فولدرها روی گزینه Organize کلیک کنید تا پنجره ای ظاهر شود.
انتخاب
Creat Folder باعث بوجود آمدن فولدر جدید میشود . با کلیک بر روی فولدرهای جاری و انتخاب Rename میتوانیم نام آنها را عوض کنیم با کلیک روی فولدر مورد نظر و انتخاب Delete فولدر پاک میشود و همچنین با انتخاب سایت مورد نظر قسمت راست و کلیک بر روی Move to Folder لیستی از اسامی بقیه فولدرها ظاهر میشود که با کلیک روی فولدر مورد نظر و انتخاب گزینه ی OK سایت مورد علاقه به فولدر انتخاب شده انتقال پیدا میکند.

مشخص کردن صفحات وب برای مشاهده در حالت Offline :

برای مشاهده یک صفحه در حالت Offline به هنگام ایجاد یک ورودی برای لیست Favorites پس از اینکه کادر Add باز شد گزینه Make Availble Offline را فعال کنید.
به این ترتیب روی سایت مورد نظر کلیک کنید و بعد از آن پنجره را ببندید. این روش فقط برای به روز رسانی یک صفحه است .

به روز رسانی همه صفحات Offline :

برای این کار در منوی Tool روی Synchronize کلیک نمائید به این ترتیب مندرجات Favorites بارگیری میشود.
فرایند بروز رسانی اطلاعات در فایلها به معنی حذف اطلاعات قدیمی نیست، مرورگر اینترنت اطلاعات جدید را یافته و آنها را بارگیری میکند.


۱۴ دانستنی جالب در مورد اینترنت

گاهی بد نیست که با زبان اعداد، مروری بر اینترنت داشته باشیم، پدیده ای که سخت وابسته اش هستیم:

۱- اینترنت چقدر بزرگ است؟!

گوگل، تخمین می زند که در اینترنت ۵ میلیون ترابایت، اطلاعات وجود داشته باشد که معالدل ۵ میلیارد گیگابایت یا ۵ تریلیون مگابایت است. از انجا که مغز انسان ظرفیتی حدود یک تا ۱۰ ترابایت دارد، اگر متوسط ظرفیت مغز را ۵ ترابایت در نظر بگیریم، اینترنت معادل ظرفیت مفز یک میلیون انسان است.

بیایید حجم اطلاعات اینترنت را طور دیگری معادل سازی کنیم تا تصورش برایمان آسان تر شود. یک ترابایت را می توان روی ۲۱۲ DVD یا ۴۰ دیسک بلوری blue ray ضبط کرد. به این ترتیب برای ذخیره سازی کل اینترنت به یک میلیارد DVD یا ۲۰۰ میلیون دیسک بلوری نیاز داریم!

۲-میزان دسترسی به اینترنت:

۲۶٫۶ درصد از جمعیت دنیا به اینترنت دسترسی دارند. البته در قاره ها و مناطق مختلف میزان دسترسی به اینترنت متفاوت است. در آمریکای شمالی سه چهارم مردم، در استرالیا و اقیانوسیه ۶۰ درصد، در اروپا، پنجاه درصد، در آمریکای لاتین و منطقه حوزه کارائیب، ۳۲ درصد، در خاورمیانه ۲۹ درصد، در آسیا ۲۰ درصد و در آفریقا ۸ درصد مردم به اینترنت دسترسی دارند.

۳- ایمیل: هر روز ۲۴۷ میلیارد ایمیل فرستاده می شود که البته ۸۱ درصد آنها یعنی ۲۰۰ میلیارد عدد از انها، اسپم هستند. به عبارت دیگر سالیانه ۹۰ تریلیون ایمیل فرستاده می شود.

۴- نبرد اینترنت و تلویزیون: ۵۹ درصد آمرکایی ها به طور همزمان در هنگام دیدن تلویزیون از اینترنت هم استفاده می کنند. برآوردها نشان می دهد که اینترنت بیش از تلویزیون، وقت آزاد مردم را به خود جلب می کند.

۵- اینترنت در زندگی نوجوان ها: نوجوان ها در آمریکا، هر هفته ۳۱ ساعت آنلاین هستند. که ۳٫۵ ساعتش را صرف چت می کنند. ۲ ساعتش را صرف دیدن ویدئوهای یوتیوب می کنند. ۲ ساعتش را صرف تماشای ویدئوهای مستهجن آنلاین می کنند. ۱٫۵ ساعت را در سایت هایی می گذرانند که توصیه های تنظیم خانواده و پیشگیری از بارداری می کند. بیشتر از یک ساعت را در سایت ها جراحی زیبایی و پلاستیک می گذارنند و ۳۵ دقیقه هم نکات مربوط به کاهش وزن و رژیم غذایی را در وب سایت های مربوطه مطالعه می کنند.

در مقام مقایسه، آنها تنها ۴ ساعت را صرف انجام تکالیف تحصیلی می کنند!

۶- در اینترتت ۲۳۴ میلیون سایت و ۱۲۶ میلیون وبلاگ وجود دارد.

۷- حدود ۳۰ درصد آمریکایی ها،۶ درصد بریتانیایی ها، ۵ درصد ژاپنی ها، ۴ درصد برزیلی ها و کانادیی ها وبلاگ نویسی می کنند. ۵۱ دصد وبلاگ نویس ها زن و ۴۹ درصد آنها مرد هستند. ۵۳ درصد وبلاگ نویس ها بین ۲۱ تا ۳۵ سال سن دارند و ۲۰ درصدشان کمتر از بیست سال سن دارند.

۸- هر ثانیه بیش از ۲۸ هزار نفر کاربر اینترنت، مشغول مشاهده مختوای نامناسب ویدئویی هستند.

۹- اینترنت موبایلی: ۷۰ درصد کاربران اینترنت موبایلی، تنها زمانی که بیرون از منزل هستند، از اینترنت موبایلی استفاده نمی کنند، آنها در داخل منزل هم به از اینترنت موبایلی بهره می برند. ۸۷ درصد کاربران اینترنت موبایلی، بیش از یک بار در روز به اینترنت متصل می شوند و البته ۵۰ درصد کاربران هم بیش از ۵ بار در روز از اینترنت موبایلی استفاده می کنند. ۸۱ درصد کاربران در هر نوبت اتصال به اینترنت موبایل، بیش از ۱۵ دقیقه وب گردی می کنند. ۶۰ درصد کاربران هم به منظور استفاده از شبکه های اجتماعی از اینترنت موبایل استفاده می کنند.

۱۰- چرا از اینترنت موبایل استفاده می کنند؟!

۱۶ درصد برای سرگرمی، ۱۰ درصد برای رسیدن به انواع و اقسام اطلاعات، ۱۳ درصد برای مقاصد اقتصادی و مدیریت امورات مالی و بانکی، ۳۴ درصد برای استفاده از سرویس های پیش پرداخت و ۵ درصد برای گیم و خرید.

۱۱- توییتر: توییتر ۱۰۵ میلیون کاربر دارد.

فیس بوک بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر فعال دارد.

تخمین زده می شود که یوتیوب بین ۱۲۰ تا ۱۲۴ میلیون کاربر داشته باشد که معادل یک سوم کل جمعیت آمریکاست.

۱۲- هر دقیقه، از شش میلیون صفحه فیس بوک بازدید می شود که معالدل ۳۷٫۴ تریلیون مرور صفحه در سال می شود.

هر ماه ۲٫۵ میلیارد عکس در فیس بوک آپلود می شود.

۱۳- هر ماه، کاربران اینترنت ۱۲٫۲ میلیارد ویدئو تماشا می کنند. فقط در آمریکا، به تنهایی، در هر ماه ۹۲۴ میلیون ویدئو در سایت hulu مشاهده می شود.

۱۴- هر روز ۵۰ میلیون توییت انحام می شود. در سال ۲۰۰۷، تعداد توییت ها روزانه تنها ۵هزار تا بود، در سال ۲۰۰۸، این عدد به ۳۰۰ هزار و در سال ۲۰۰۹ به ۲٫۴ میلیون رسید.

امروزه در هر ثانیه ۶۰۰ توییت انجام می شود!


مطلبی جالب در مـورد علامـت @ در ایمیل

همه کسانی که به اینترنت دسترسی دارند، علامت @ را دیده اند و آن را می شناسند. این علامت که امروزه آن را بیشتر در آدرسهای ایمیل و یا شبکه های اجتماعی می توانیم ببینیم، در خیلی جاها به عنوان...

همه کسانی که به اینترنت دسترسی دارند، علامت @ را دیده اند و آن را می شناسند. این علامت که امروزه آن را بیشتر در آدرسهای ایمیل و یا شبکه های اجتماعی می توانیم ببینیم، در خیلی جاها به عنوان سمبل اینترنت یا ارتباطات مجازی تلقی می شود.

شاید فکر می کنید که این علامت از ابداعات چند سال گذشته است و پیش از دوران کامپیوترها و ایمیلها وجود خارجی نداشته؛ اما جالب است بدانیم که این علامت پیچ خورده، در طول قرنهای گذشته کاربرد داشته و بعضی مستندات قدمت آن را به پیش از قرون وسطی می رسانند. البته مردم قرون وسطی از علامت @ برای ارسال ایمیل به هم یا حتی هدایت کبوترهای نامه بر استفاده نمی کردند و این سمبل در آن زمانها استفاده های دیگری داشت.

 

نامگذاری:

در بیشتر زبانهای دنیا (از جمله فارسی) @ را مانند انگلیسی ها at یا at Sign تلفظ می کنند. اما بعضی زبانها هم برای آن نام خاصی دارند که معمولا یاد آور حیوانات است:

در تایوان به آن موش کوچولو، در روسیه و ارمنستان سگ، در هلند دم میمون، در دانمارک دم فیل و در نروژ دم گربه می گویند. در کشورهای دیگر هم دم انواع دیگر حیوانات از جمله خوک کاربرد دارد و بعضی کشورها هم کلماتی معادل حلزون یا پیچ و رولت برای آن استفاده می کنند. در اسپانیایی، پرتقالی، کاتالان و فرانسه و کمابیش انگلیسی هم کلمه آروبا کاربرد دارد. اما arroba چیست و از کجا آمده است؟

 

اجازه بدهید با هم به اسپانیای قدیم سفر کنیم، به زمانی که اسپانیا در دست مسلمانان بود و بسیاری کلمات عربی وارد زبان اسپانیایی شدند. از جمله کلمه الربع که واحدی بود برای اندازه گیری وزن. همینطور که ما در فارسی چارک (حدود ۷۵۰ گرم) را داریم، اعراب هم الربع را داشتند که تقریبا معادل ۱۱ و نیم کیلوگرم امروزی می شد. این کلمه به صورت arroba وارد زبان اسپانیولی و پرتغالی شد و تا به امروز هم مورد استفاده است. اسپانیایی ها و پرتغالیها از نماد @ برای نمایش اختصاری arroba استفاده کردند. بعدها با ورود علامت @ به انگلستان، کلمه arroba هم وارد زبان انگلیسی شد.

 

ولی چه ارتباطی می تواند بین یک واحد وزن و ایمیل باشد؟ باید بگوییم که @ تنها بعنوان علامت وزن استفاده نمی شد و کاربردهای دیگری هم داشت.

 

 

کاربردهای قدیمی:

- حسابداران در قرون ۱۸ و ۱۹ از @ بعنوان علامت اختصاری each at استفاده می کردند. به این ترتیب @ یک a بود که داخل یک e بزرگتر نوشته می شد. each at اصطلاحی بود به معنای "از قرار هر کدام" که تاجران و حسابداران به کار می بردند مثلا "۲سیب @ ۱$" یعنی ۲ سیب از قرار هر کدام یک دلار. در حالیکه اگر گفته می شد : two apples at ۱$ یعنی دو سیب (هر دو با هم) یک دلار.

 

در یک دعای بلغاری در سده‌های میانی، از علامت @ در آغاز "آمین" استفاده شده است.

- در قرون گذشته در مناطقی از فرانسه از علامت (به معنای at each یا "از قرار") برای برچسب گذاری کالاها استفاده می کردند. گاهی اوقات مغازه دارهای فرانسه هم مانند برخی کشورها به سرعت قیمت ها را می نوشتند و در نتیجه علامت چیزی شبیه به @ از آب در می آمد.

 

- @ می تواند ریشه ای یونانی هم داشته باشد. یعنی یک آلفای محصور در میان دایره باشد. یونانیها مدعی هستند که گاه در گذشته از علامت @ به جای کلمه ۹۴۵;۹۵۷;۹۴۰; (آنا) استفاده می کردند. آنا در زبان یونانی تقریبا معادل فرانسوی است.

 

- کشیشها هم در قرون وسطی از علامت @ زیاد استفاده می کردند، هم بعنوان اختصاری برای کلمه ad لاتین ( به معنای به، در، درباره، با) و هم به عنوان تاکید بر حرف a مثلا در ذکر کلمه amen حرف a به صورت @ نگارش می شد. عده ای بر این باورند که @ یک a است که داخل یک D قرار گرفته و ad را نشان می دهد. اسنادی وجود دارد که قدمت این کاربرد را تا ۷۰۰ سال پیش می رساند.

 

- کاربردهای دیگری هم برای @ وجود داشته که بیشتر برای نشان دادن اختصار کلماتی که با ۲ شروع می شوند و اکثرا به معنای "در" (داخل) یا "از قرار" یا "در ارتباط با" هستند.

 

استفاده مدرن :

اما @ اولین بار در اوایل قرن بیستم وارد ماشینهای تحریر و حسابداری شد و در اواخر این قرن هم با پیدایش کامپیوترها راه خود را به دنیای دیجیتال باز کرد. کلید @ در کامپیوترها استفاده های بسیار زیادی پیدا کرد، در بسیاری از زبانهای برنامه نویسی کاربرد پیدا کرد و بسیاری از سرویسهای آنلاین هم از @ استفاده کردند.

 

در ایمیلها @ نشان می دهد که آدرس ایمیل شما در کدام سایت قرار دارد. در توئیتر و بسیاری از سرویسهای میکروبلاگینگ برای خطاب قرار دادن کاربر دیگری بطور عمومی استفاده می شود و در فوروم ها و بعضی شبکه های اجتماعی برای پاسخ دادن به کاربر دیگر پیش از نام او @ می آورند.

 

استفاده های جدید از @ به دنیای مجازی محدود نیست. در آمریکا برای نشان دادن مسابقه دو تیم با هم، ضمن مشخص کردن میزبان از @ استفاده می شود. مثلا NY@LA یعنی تیم NY با LA مسابقه خواهد داد و بازی در زمین LA برگزار می شود.

 

حتی در زبان فارسی مجازی هم @ وارد شده و کاربردهای مختلفی پیدا کرده. مثلا بعضی کاربران در تایپ فارگلیسی (پینگلیش) از @ برای جایگزینی "عت" "ئت" و "ـَت" در کلماتی چون ساعت، دقت و سرعت و غیره استفاده می کنند. در بعضی زبانهای دیگر هم کاربران مجازی ترجیح می دهند از @ به جای حروف مشابهی که ممکن است در تلفن یا کامپیوترشان نباشد، استفاده می کنند. مثلا به جای ۶۰۱; (که در ترکی آذربایجانی و برخی زبانهای دیگر صدای ـَ می دهد)

 

علاوه بر آن @ بعنوان سمبل دنیای مجازی و سرویسهای اینترنتی وارد فرهنگ و هنر هم شده و خود را در آثار سینمایی یا حتی اشعار خوانندگان یا نقاشی ها و کاریکاتورها بعنوان نماینده دوره جدید ارتباطات معرفی کرده است.


رایتل به 18 ساله ها سیمکارت رایگان میدهد

18ساله ها یک پیشنهاد ویژه!!!!

اگر به دنبال سیم کارت رایگان ، پیامک رایگان ، تماس صوتی رایگان و یا اینترنت رایگان هستید،با طرح 18 سالگی رایتل همه ی رایگان ها را همزمان داشته باشید!

این طرح مخصوص جوانانی است که در سال 93 به سن 18 سال تمام می رسند و می توانند با ثبت نام در این طرح از هدایای ویژه ی ان بهره مند شوند.

در این طرح، سیم‌کارت اعتباری رایتل به ‌همراه شش ماه خدمات رایگان نسل سوم، به مشترکین هدیه داده می‌شود!

هدایای این طرح: 

 

  • سیم کارت اعتباری رایگان

  • 6000 دقیقه تماس صوتی رایگان

  • 6000 عدد پیامک رایگان

  • 1200 مگابایت اینترنت رایگان

  • سیم کارت هدیه *

*علاوه بر سیم‌کارت اهدایی و هدایای بسته آغازین آن، در صورت فعال‌سازی و استفاده از سیم‌کارت می‌توانید یک عدد سیم‌کارت اعتباری دیگر نیز به عنوان هدیه ثبت‌نام در طرح دریافت و آن را به دوستان یا خانواده خود هدیه دهید.

 

واجدین شرایط

متولدین فروردین تا دی سال 1375 می‌توانند تا پایان دی ماه 1393 اقدام به ثبت‌نام و دریافت هدیه خود نمایید. همچنین متولدین ماه‌های بهمن و اسفند سال 1375 نیز می‌توانند در ماه تولد خود اقدام به ثبت‌نام و دریافت هدیه خود نمایند.

 

نحوه ثبت نام

متقاضیان می‌توانند علاوه بر ثبت نام از طریق وب سایت، با مراجعه حضوری به یکی از فروشگاه های رایتل نیز در این طرح ثبت نام و هدیه تولد 18 سالگی خود را دریافت نمایند.

در صورت مراجعه حضوری به فروشگاه‌های رایتل، به همراه داشتن کارت شناسایی معتبر (کارت ملی) و کپی آن ضروری است.

برای ثبت و خرید کلیک کنید

 

سیم کارت اعتباری,رایگان رایتل,ویژه برای 18 ساله‎ها,سیم‌کارت اعتباری رایتل,هدیه رایتل به متولدین 75,خبر,اخبار رایتل,سیم‌کارت,اعتباری هدیه,سیم هدیه,سیم رایگان رایتل,سیم کارت رایگان,سیم کارت هدیه برای متولدین 75,سیم کارت رایتل


راه نفوذ به کامپیوتر خود را مسدود کنید/باگ‌های امنیتی ویندوز را اصلاح کنید+آموزش تصویری

به گزارش دریچه فناوری اطلاعات باشگاه خبرنگاران؛ اکثر افراد برای تامین امنیت رایانه خود اقدام به رمزگذاری بر روی ویندوز رایانه می کنند و این رمز عبور را به قدری قدرتمند می دانند که می تواند امنیت اطلاعات آن ها را در برابر نفوذ افراد غیر مجاز تامین کند، اگر این گونه فکر می کنید، کاملا در اشتباه هستید، زیرا باگ های مختلفی در انواع ویندوزها وجود دارد که افراد غیر مجاز می توانند با استفاده از این باگ ها به آسانی رمز عبور تعیین شده را دور بزنند و به اطلاعات شما دسترسی پیدا کنند. در جهانی که یک کودک هفت ساله می تواند با استفاده از شبکه بی سیم یک لپ تاپ را هک کند، موضوع امنیت را باید جدی گرفت، البته سطح امنیتی مهم است و باید با استفاده از راهکارهای مختلف ضریب امنیتی رایانه خود را افزایش دهید. حال در ادامه قصد بررسی باگ های امنیتی رمز ورود به رایانه را داریم و راهکارهایی را برای افزایش امنیت رایانه به شما معرفی می کنیم.


ویندوزxp را به خاطر دارید که برای ورود بدون دانستن پسورد فقط کافی بود چند حرکت ساده را انجام دهیم، برای این کار لازم بود که کلیدهای ctrl+alt+del را نگه داشته و به محیطی دیگر وارد شویم، که اگر کاربر برای ویندوز خود رمز عبور قرار داده باشد فقط کافی بود در قسمت نام کاربری کلمه administrator را تایپ کنیم و قسمت پسورد را خالی بگذاریم و با زدن اینتر وارد محیط ویندوز شویم.

چگونه می توان با بوت کردن ویندوز7 یا 8 وارد محیط ویندوز شد؟
ویندوز 7 و یا 8 هم از نظر امنیتی کاملا  آسیب پذیر هستند که  یک مشکل بزرگ برای این کمپانی معروف یعنی مایکروسافت است. پس با هم نگاهی به باگ امنیتی این ویندوز می اندازیم و راه های ورود و راهای جلوگیری از آن را هم مورد برسی قرار می دهیم. ابتدا ویندوز7 را وارد رایانه خود کنید و سیستم را ریستارت کرده تا وارد محیط بوت ویندوز شوید. پس از بارگذاری شدن ویندوز و نمایش نصب ویندوز دکمه next را زده و منتظر بمانید تا پنجره ی بعدی نمایش داده شود.
امنیت (در حال کار)
در صفحه ظاهر شده گزینه repair your computr را انتخاب کنید
وارد سربرگ system recovery options شوید و پس از ورود به این سربرگ ویندوز را انتخاب کنید و مرحله را ادامه دهید.
بعد از انتخاب سیستم عامل، دکمه next را زده و در صفحه جدیدی که نمایان می شود، بر روی گزینه command prompt کلیک کنید.
تا اینجا را به خوبی پیش رفته ایم. پس از اجرا شدن برنامه cmd باید از فایلی که قرار است برای ورود به ویندوز تغییرات انجام شود. در محلی دیگر یک نسخه پشتیبان تهیه کنید که برای این کار می توانید از دستور زیر استفاده کنید.
Copy c:windowssystem32sethc.exe c
پس از وارد کردن دستوری که قبلا داده شده است نوبت آن می رسد که  فایل  اجرایی command prompt کپی کنید که برای این کار می توانید از دستوری که در پایین قرار داده ایم استفاده کنید
Copy c:windowssystem32cmd.exe c:windowssystem32sethc.exe
پس از انجام دادن این دستورات محیط cmd را بسته و دکمه ریستارت را از پنجره نمایش داده شده انتخاب کنید تا سیستم شما به صورت عادی بارگذاری شود و در این هنگام صفحه خوش آمدگویی نمایان می شود و از شما درخواست کلمه عبور را می دهد که با وارد کردن کلمه عبور وارد ویندوز شوید. کار شما هنوز تمام نشده است. در این هنگام دکمه shift را از صفحه کلید خود به تعداد 5 بار متواری بفشارید تا پنجره command prompt در حالت مدیر سیستم به شما نمایش داده شود.
حال وقت آن رسیده است که تیر خلاص را به ویندوز7 و یا 8 را بزنید.اکنون زمان تغییر کلمه عبور ویندوز است. برای تغییر پسورد و دادن پسورد جدید از دستور زیر انتخاب کنید.
Net user administrator new password
توجه داشته باشید که به جای کلمه administrator باید نام کاربری ویندوز و به جای newpassword، رمز عبور جدیدی که می خواهید جایگزین پسورد فعلی شود را تایپ کنید. سپس برنامه cmd را بسته و با کلمه عبور جدیدی که داده اید، وارد ویندوز شوید.در آخر هم باید فایل اصلی sethc.exe را که از آن نسخه پشتیبان گرفته اید، جایگزین فایل فعلی کنید برای انجام این کار، دوباره سیستم را از روی DVD ویندوز راه اندازی کرده و زمانی که بعد از قسمت Repair your computer پنجره cmd نمایش داده شد، دستور زیر را برای جایگزینی آن تایپ کنید:

copy c:sethc.exe c:windowssystem32sethc.exe

در نهایت، برای اعمال تغییرات، لازم است که سیستم را دوباره راه اندازی شود.
اما چگونه  سیستم خود را امن نگه داریم و مدیریت ادمین خود را فعال و غیر فعال کنیم. برای امن کردن نیازی نیست مراحل زیادی را طی کنید فقط کافیست وارد محیط cmd شوید و عبارت زیر را تایپ کنید و مدیریت ادمین خود را غیر فعال کنید. این دستور را میتوانید در پایین مشاهد کنید.

1.برای ورود به بخش cmd کلیدهای win+r را بزنید تا وارد محیط برنامه شوید.

2.پس  از ورود  عبارت زیر را در  کادر cmd وارد کنید و enter را بفشارید

net user administrator /active:yes

امنیت(در حال کار)

3. جهت غیر فعال کردن مدیریت ادمین  ویندوز خود کافیست از کد زیر استفاده کنید و به جای yes از کلمه no استفاده می کنید.


فیلتر,خبر مهم,فیلتر شدن,لاین، واتزاپ و تانگو تا ساعاتی دیگر فیلتر می شوند

خبرگزاری فارسی طی خبری که دقایقی پیش منتشر کرد، اعلام نمود که حکم فیلترینگ سه شبکه پیام رسانی لاین، واتزاپ و تانگو توسط مراجع قضایی صادر شده است.
فارس علاوه بر این موضوع نوشت که بنابر اطلاعات بدست آمده، فیلترینگ شبکه های مذکور قرار است تا ساعاتی دیگر عملیاتی شود.
این خبر در حالیست که پیش از این قوه قضاییه برای فیلترینگ وایبر نیز به موضوع ورود کرده بود، اما سرانجام وزیر ارتباطات توانست با بهره گیری از طرح فیلترینگ هوشمند، این ماجرا را به تعویق بیندازد.
اگر به خاطر داشته باشید، چندی پیش نیز ایسنتاگرام به علت داشتن یک شاکی خصوصی، حکم فیلترینگش صادر شده بود، اما علیرغم ابلاغ آن به وزارت ارتباطات، این شبکه اجتماعی همچنان در دسترس است.
حال باید منتظر ماند و دید که آیا این بار حکم قضایی اجرا می شود و یا همچون دفعات قبل همه چیز بر عهده فیلترینگ هوشمند سپرده خواهد شد.


پردرآمدترین بازیگر زن هالیوودی

 

 

 

مجله فوربس در آغاز سال نومیلادی، پردرآمدترین بازیگران هالیوود در سالی که گذشت را معرفی کرد.

 

پردرآمدترین بازیگر زن هالیوودی سال 2014 +عکس

 

براساس این گزارش، «جنیفر لورنس»، بازیگر برنده اسکار هالیوود که سال گذشته دو فیلم «بازی‌های گرسنگی» و «ایکس من»

 

 

 

از او به نمایش درآمد توانست با فروش یک میلیارد و 400 میلیون دلاری‌اش در گیشه سینماهای جهان، عنوان  پردرآمدترین بازیگر هالیوود در میان بازیگران زن و مرد به خود اختصاص دهد.

 

 

 

«کریس پرات» نیز با دو فیلم «نگهبانان کهکشان» و «فیلم لگو»  در جایگاه دوم این فهرست قرار گرفته است. فروش جهانی این دو فیلم بالغ بر یک میلیارد و 200 میلیون دلار بوده است.

 

پردرآمدترین بازیگر زن هالیوودی سال 2014 +عکس

 

جایگاه سوم این جدول نیز به خاطر فروش یک میلیارد و 180 میلیون دلاری سه فیلم «کاپیتان آمریکایی: سرباز زمستان»،‌«لوسی» و «زیر پوست» به «اسکارلت جوهانسن» اختصاص یافته است.

 

 

 

«مارک واهلبرگ» و «کریس ایوانس» نیز به ترتیب  در جایگاه چهارم و پنجم جدول جای گرفته‌اند.

 

 

 

«واهلبرگ» در سال 2014 در فیلم «ترانسفورمرها» ایفای نقش کرد که بیش از یک میلیارد دلار در سطح جهان فروخت.

 

 

 

در این سال دو فیلم «کاپیتان آمریکایی» و «برف‌پیما» با بازی «کریس ایوانس» به نمایش درآمد که فروش جهانی آن 801 میلیون دلار بود.


جذب نویسنده و ... برای سایت در هم بر هم

 

 

در نظر داریم برای بهتر شدن وب و اپدیت بودن نویسنده جذب کنیم

کسانی که تمایل دارن نویسنده بشن خبر بدن از قسمت نظرات

سوالی یا پیشنهادی بود هم بگید با تشکر

 

 اگه هم شرایطی دارید بگید


ليست صفحات
حلزون
تعداد صفحات : 4


مدل لباس مجلسینظرسنجي
    ورود به سايت

    پرچم کدوم بالاتر هست؟