دسته بندی ها


بازديد سايت
افراد آنلاين : 3
بازديد امروز : 1,332
بارديد ديروز : 3,718
بازديد کل : 4,674,796

تبليغات
قیمت هتل مشهد لباس مجلسی
برای سلامت قلبمان چه باید بکنیم؟

بیماری های قلبی علت اصلی مرگ ومیر و ناتوانی زنان و مردان در سراسر جهان است، اما راه هایی وجود دارد که می توان توسط آن از قلب محافظت کرد و قلبی سالم داشت.

محمد حسینی گفت: بیماری های قلبی عروقی علت اصلی مرگ و میر در مردان و زنان در سراسر جهان است. این بیماری ها اشکال مختلفی مانند فشارخون، بیماری تصلب شرایین (آترواسکلروز) کرونری و سکته قلبی، نارسایی قلبی، سکته مغزی و… دارند.

,ایست قلبی,بیماری قلبی,حمله قلبی,[categoriy]


برای سلامت قلبمان چه باید بکنیم؟


وی ادامه داد: بیماری های قلبی عروقی به آهستگی ایجاد شده و در مراحل اولیه اغلب علامتی ندارند. عواملی چون کلسترول بالا یا فشارخون بالا ممکن است از کودکی وجود داشته یا در جوانی آغاز شده و برای چندین دهه تشخیص داده نشوند، بنابراین بهترین راهکار، بررسی، تشخیص و کنترل زودرس عوامل خطر و پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی است.

وی افزود: ایجاد تغییرات سالم در شیوه زندگی مطابق با رهنمودهایی که از چندین دهه تحقیقات به دست آمده اند نه تنها سبب پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی و داشتن قلب سالم می شوند بلکه خطر ابتلا به بیماری های خطرناکی مثل سرطان و دیابت را نیز کاهش می دهند.

این فوق تخصص جراحی قلب و عروق درباره عوامل خطر سازی که قابل کنترل، اصلاح یا درمان است، گفت: سیگار یکی از مهم ترین عوامل خطرساز برای بروز بیماری ها قلبی است. افراد سیگاری نسبت به افراد غیر سیگاری چندین برابر بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی قرار دارند؛ حتی تماس با دود سیگار در افراد غیر سیگاری موجب افزایش میزان بروز بیماری های قلبی عروقی می شود.

حسینی درباره خطرات ناشی از کلسترول بالا و تأثیر آن بر بیماری های قلبی گفت: یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار بر پیدایش و رشد بیماری های قلبی کلسترول بالا است. کلسترول بالا خطر ایجاد بیماری های قلبی عروقی را چند برابر افزایش می دهد. کلسترول با رسوب و ضخیم کردن دیواره سرخرگ ها باعث تنگی شریان ها و بروز سکته قلبی می شود.

وی ادامه داد: فشارخون نیز خطر ایجاد بیماری های قلبی عروقی را چند برابر افزایش می دهد. سایر عوامل نیز مانند چاقی، سوءمصرف الکل، رژیم غذایی ناسالم یا عدم فعالیت جسمانی و برخی بیماری ها نیز می توانند در ایجاد فشارخون بالا دخیل باشند و همچنین اثرات فشارخون را در ایجاد بیماری های قلبی عروقی چندین برابر بیشتر افزایش دهند. (البته افراد ممکن است بدون وجود هیچ یک از این عوامل، باز هم مبتلا به فشارخون بالا شوند)

وی افزود: چاقی و افزایش وزن و رژیم غذایی نامناسب به ویژه استفاده از روغن نباتی جامد و حیوانی، کله پاچه و مغز، مصرف غذاهای آماده مثل کنسروها و فست فودها و مصرف بی رویه نمک نیز می توانند از علل بروز بیماری های قلبی باشند.

این پزشک در پایان توصیه کرد: با تغییر سبک زندگی و تغذیه سالم و استفاده از میوه ها و سبزی ها و همچنین ورزش و افزایش فعالیت های بدنی روزانه، می توان قلبی سالم داشت و از ابتلا به بیماری های قلبی عروقی جلوگیری کرد.

 


آلومینیوم: سرطان زای آشپزخانه ،دم دستی های سرطان زا

دودی که از زغال ناشی می شود سرشار از ذرات ریزی است و خطر ابتلا به سرطان ریه را ۶ درصد افزایش می دهد. بدون شک با یک یا دو مرتبه کباب درست کردن روی منقل اتفاقی نمی افتد. مشکل زمانی است که به طور مداوم و مرتب در معرض چنین ذراتی قرار بگیرید.
اخیرا سازمان بهداشت جهانی از تاثیر گوشت قرمز در ابتلا به سرطان نیز سخن گفته است. بنا به اعلام این سازمان، گوشت قرمز به اندازه سیگار در بدن واکنش های سمی ایجاد می کند. البته فقط گوشت و سیگار نیست. پیرامون ما عناصر سرطان زایی هستند که هر روز با آنها سر و کار داریم.

,پیشگیری از سرطان,درمان خانگی,سولاریون زنان,[categoriy]

سرطان! اسمی که همه را به هول و هراس می اندازد و هر روز خبر تازه ای در خصوص آن درج می شود. با وجود اینکه برخی از این اخبار دلگرم کننده است، اما باز سرطان در سرتاسر جهان، زندگی بسیاری را مختل کرده و عده ای را نیز به کام مرگ کشانده است.

با ۱۰ نمونه از این عناصر و اشیای دم دستی سرطان زا بیشتر آشنا می شویم.

مصرف دخانیات مسئول ۳۰ درصد سرطان ها است

اولین عنصری که در صدر لیست سیاه سرطان زاهای اعلام شده توسط سازمان بهداشت جهانی قرار دارد، دخانیات است. بله همین سیگارهایی که بی هوا آتش می زنید و یا به پشتی ها لم داده و قلیان دود می کنید. دخانیات مسئول بیماری های تنفسی جدی و بیماریهای قلبی عروقی است. مضرات دخانیات به همین جا ختم نمی شود.

عناصر آزادشده از محصولات آلومینیومی مانند کاغذ فویل و غیره خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهند. متاسفانه برخی خانم ها در آشپزخانه از این کاغذهای آلومینیومی زیاد استفاده می کنند

سیگار و قلیان را عامل ۳۰ درصد سرطان ها می دانند که صرفا نیز به سرطان ریه محدود نمی شود. حال که نمی شود با برخی از عناصر سرطان زا و یا ژنتیک و غیره مقابله کرد، لطفا با استعمال سیگار و قلیان سرطان را با دستان خود به جان خود نیاندازید.

دستگاه های سولاریوم؛ زیبایی یا سرطان!

,پیشگیری از سرطان,درمان خانگی,سولاریون زنان,[categoriy]

از ماه سپتامبر سال ۲۰۱۵ استفاده از کابین های برنزه کننده یا همان دستگاه های سولاریوم در کشور فرانسه ممنوع شده است. دلیل آن نیز ساده است.

دستگاه های سولاریوم که جوانان خود را به امید تغییر رنگ پوست و برنزه شدن به آن می سپارند، سرطان زا است. اشعه های ماورای بنفش ساطع شده از این دستگاه ها روی پوست باعث بروز ملانوم یا همان سرطان پوست می شود.

آرسنیک داخل آب شیر

به گزارش سازمان بهداشت جهانی، آرسنیک به طور طبیعی در آب های زیرزمینی برخی کشورها وجود دارد. قرار گرفتن زیاد و افراطی در معرض این ماده باعث بروز سرطان ها، بیماری های قلبی عروقی و بیماری های پوستی می شود.

به گفته سازمان بهداشت جهانی، میزان بالای آرسنیک در نوشیدنی ها و گاهی در آب شرب تهدیدی جدی برای سلامت عمومی است. اینجاست که نقش مسئولین زیربط هر کشوری در جهت مقابله با این عوامل پررنگ می شود.

رنگ پارچه ها

اورامین نام یک ماده شیمیایی است که در برخی رنگ ها و برای رنگ کردن پارچه ها استفاده می شود.

استفاده از این ماده در برخی کشورها مانند فرانسه ممنوع است. اما در برخی از کشورهای دیگر در کارخانجات و برای رنگ کردن پارچه هایی که از آنها لباس و ملافه و غیره تهیه می شود، استفاده می کنند. متاسفانه این ترکیب خطر سرطان را افزایش می دهد.

مواد استفاده شده در تولیدی های کفش

اکثر سرطان ها ناشی از قرار گرفتن افراطی در معرض ترکیبات سمی و شیمیایی در محیط های کاری است.

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که برخی از ترکیبات استفاده شده در کارخانه ها و کارگاه های تولید کفش و چکمه خطر ابتلا به سرطان خون و سرطان مثانه را در کارگرها افزایش می دهند.

آتش شومینه برای ریه ها مضر است

در سال ۲۰۱۵ سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که تماس داشتن با آتش شومینه های هیزمی باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان ریه و همچنین مشکلات قلبی می شود.

به همین دلیل نیز هم اکنون تعبیه کردن شومینه های هیزمی در شهر پاریس فرانسه و سه استان دیگر این کشور ممنوع است.

ذرات آزاد شده از زغال

سازمان بهداشت جهانی در گزارش ماه مارس سال ۲۰۱۴ خود در خصوص خطرات آلودگی هوا تاکید بیشتری روی خطرات ذرات آزاد شده از ذغال (برای گرم کردن محیط زندگی یا طبخ غذا) داشته است.

به عقیده متخصصان دودی که از زغال ناشی می شود سرشار از ذرات ریزی است و خطر ابتلا به سرطان ریه را ۶ درصد افزایش می دهد. بدون شک با یک یا دو مرتبه کباب درست کردن روی منقل اتفاقی نمی افتد. مشکل زمانی است که به طور مداوم و مرتب در معرض چنین ذراتی قرار بگیرید.

آلومینیوم: سرطان زای آشپزخانه

مرکز بین المللی بررسی های سرطان سازمان بهداشت جهانی، ۱۰۷ نوع ماده ی سرطان زا را برشمرده است که آلومینیوم در جایگاه سوم سرطان زاترین این مواد قرار دارد.

عناصر آزادشده از محصولات آلومینیومی مانند کاغذ فویل و غیره خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهند. متاسفانه برخی خانم ها در آشپزخانه از این کاغذهای آلومینیومی زیاد استفاده می کنند. باید بدانید که گرم شدن این کاغذها عناصر آنها را فعال تر می کند.

رنگ های آلوده به سرب

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که سرب یک ماده ی سرطان زا است. متاسفانه افرادی که در حرفه ی نقاشی ساختمان فعالیت دارند و یا در انبار رنگ کار می کنند، بیشتر در معرض این مواد بوده و در معرض خطر هستند.

شوفاژهای خانگی

به گزارش سازمان بهداشت جهانی، قرار گرفتن زیاد در معرض دی اکسید گوگرد در طولانی مدت برای مجاری تنفسی مشکل زا بوده و احتمال بروز سرطان را افزایش می دهد.

این گاز بی رنگ بیشتر از سوزاندن سوخت های فسیلی مانند زغال سنگ یا نفت بویژه از طریق ماشین ها یا شوفاژ های خانگی منتشر می شود. به همین دلیل لازم است که در فصل سرما برای پیشگیری از مسمومیت، به خوبی هوای منزل را عوض کنید

 


درمان “ترش کردن” ،رفلکس اسید معده با شش ماده غذایی

رفلکس اسید معده در واقع بازگشت اسید معده به مری است که در اصطلاح عام به آن «ترش کردن» هم گفته می شود. رفلکس اسید معده دلایل خاصی داشته که البته بدون راه حل هم نیست.

وقتی شما کمی ساندویچ میل می کنید، آن تکه از طریق مری وارد معده می شود. هنگام ورود معده، شبکه ای از ماهیچه ها قرار گرفته اند که مانند درب ورودی عمل کرده و «اسفنکتر تحتانیِ مری» نامیده می شوند. بنابراین، اسفنکتر باز شده تا غذا وارد معده شود. سپس این دریچه در حالت طبیعی باید دوباره بسته شود تا نگذارد اسید وارد مری شود، اما در بعضی از افراد این گونه نیست. اسفنکتر به درستی به وظیفه خود عمل نکرده و باعث می شود اسیدِ معده وارد مری شود که در نتیجه باعث سوزش و ناراحتی می شود. به این عمل بازگشت یا «رفلکس اسید معده» گفته می شود.

,ترش کردن معده,خواص زنجبیل,خواص موز,[categoriy]


درمان “ترش کردن” ،رفلکس اسید معده با شش ماده غذایی

افراد چاق و سیگاری بیشتر مستعد رفلکس اسیده معده هستند. لبنیات پرچرب، غذاهای چرب و سرخ شده، ، فست فودها، انواع نوشیدنی های کافئین دار و گازدار و مواد غذایی محرک از جمله عوامل تشدیدکننده رفلکس معده هستند.

از جمله علائم رفلکس اسید معده می توان به سوزشِ سر دل، سرفه خشک و استفراغ نام برد. تغییر رژیم غذایی می تواند تاثیر بسزایی بر علائم رفلکس اسید معده داشته باشد. مصرف برخی از مواد غذایی می تواند کمک شایانی به بهبود رفلکس اسید معده کند. قبل از هر چیز لازم است بدانیم که این مواد غذایی ممکن است که رفلکس شما را درمان نکنند، اما بر روی علائم رفلکس اسید معده تاثیرگذار است.

زنجبیل

در دوران قدیم، از این ادویه برای التیام مشکلات گوارشی استفاده می شد. ترکیب شیمیاییِ گینجرول (با فرمول شیمیایی C۱۷ H۲۶ O۴) به عنوان یک عامل کمک کننده گوارشی برای انتقال غذا از مجرای دستگاه گوارشی استفاده می شود. بنابراین مصرف زنجبیل به هضم غذا کمک می کند. هضم بهتر غذا نیز به معنای رفلکس کمتر در طول روز است.

سرکه سیب

برخی به خواص درمانی سرکه سیب ایمان دارند. بهتر است که پیش از صرف غذا، به اندازه یک قاشق غذاخوری سرکه سیب مصرف کنید یا قبل از خواب آن را همراه با یک لیوان آب خنک مصرف کنید. هنوز به درستی مشخص نشده که چرا سرکه سیب تا این اندازه مفید است، اما گفته می شود که استیک اسید موجود در سرکه سیب سطح pH معده را تعدیل و گوارش را نیز تنظیم می کند. pH یک کمیت لگاریتمی است که میزان اسیدی یا بازی بودن مواد را مشخص می کند.

موز

موز را به خاطر میزان پتاسیم بالایش جزو دسته ی مواد غذایی قلیایی در نظر می گیرند. موز رسیده می تواند با اسید معده مقابله کند. موز همچنین می تواند مانند یک روکش بر روی دیواره معده کشیده شود تا مانع سوزش سر دل و علائم دیگر رفلکس اسید معده شود. البته این را هم باید بگوییم که موز شاید به برخی از افراد نسازد؛ خصوصا زمانی که موز هنوز کاملا نرسیده باشد.

باکتری های پروبیوتیک

باکتری های پروبیوتیک گوارش را بهتر کرده و مشکلات روده را نیز التیام می بخشد. ترکیبات «ساکارومایسس بولاردی» و «بیفیدوس» موجود در پروبیوتیک به رفلکس، سوزش و دردهای معده کمک شایانی می کنند. پروبیوتیک به صورت مکمل غذایی و همچنین در مواد غذایی مانند ماست وجود دارند.

,ترش کردن معده,خواص زنجبیل,خواص موز,[categoriy]

آدامس

آدامس، به ویژه پس از غذا، می تواند از میزان رفلکس اسید معده بکاهد. جویدن آدامس غدد بزاقی را تحریک کرده و همین مسئله بر روی رفلکس اسید معده اثر می گذارد، چرا که بزاق می تواند اسید معده را خنثی می کند. به طور کلی، بزاق اضافی عمل گوارش را بهتر می کند، زیرا اجازه نمی دهد اسید بالا بیاید.

آب آلو ورا

تحقیقات نشان داده که آبِ آلو ورا می تواند از مری به بهترین شکل در مقابل سوزش ناشی از رفلکس اسید معده محافظت کند. فقط حواستان باشد که آب آلو ورای مصرفی از نوع خوراکی باشد.

 


7 ماده غذایی جامد برای کودکان نو دندان

اگر به درستی نمی دانید با چه غذاهای کمکی و جامدی شروع کنید نظر متخصص کودکان را جویا شوید. در این مطلب ما 7 ماده ی غذایی جامد و سالم را معرفی می کنیم که برای نو دندان ها مناسب و مفید هستند.

فاطمه مهدی پور -
,تغذیه کودکان, تغذیه نوزادان, تغذیه بچه ها,تغذیه سالم زندگی سالم

 

 7 ماده غذایی جامد برای کودکان نو دندان

سازمان بهداشت جهانی توصیه می کند که نوزادان تا شش ماهگی باید با شیر مادر تغذیه شوند. بعد از این سن لازم است که نوزادان در کنار شیر مادر غذاهای کمکی و جامد نیز مصرف کنند. در خصوص وارد کردن غذای جامد در تغذیه ی کودکان دو دیدگاه وجود دارد. اول اینکه اجازه دهیم خود کودک انتخاب کند؛ یعنی هر ماده ی غذایی جامد موجود در بشقاب را که دوست داشته باشد بخورد. دو اینکه مواد غذایی را به صورت پوره به کودکان بدهیم. در هر حال کودکان نیاز به تغذیه ی مناسب و سالم دارند. اگر به درستی نمی دانید با چه غذاهای کمکی و جامدی شروع کنید نظر متخصص کودکان را جویا شوید. در این مطلب ما 7 ماده ی غذایی جامد و سالم را معرفی می کنیم که برای نو دندان ها مناسب و مفید هستند. لطفاً با ما همراه باشید.

بچه هویج

منظورمان همان هویج های کوچک و ترد است. هویج حاوی میزان زیادی ویتامین از جمله ویتامین های C ،B6 ،A و آهن است. این سبزی نارنجی پوش به دلیل دارا بودن ویتامین A شهرت زیادی در تقویت چشم ها دارد. بچه ها با هویج های کوچک که به اندازه ی کافی پخته شده باشد بازی می کنند و آن ها را به دهان می برند. در واقع خوردن بچه هویج های پخته شده برای کودکان بسیار راحت است. نیازی نیست هویج را پوره کنید. می توانید آن ها را به قطعات کوچک تر تقسیم کنید تا کودک هویج درسته را به دهان نبرد. چون امکان دارد در راه گلویش گیر کند.

بچه ها نان خالی را دوست دارند. نان تست برای کودکانی که دندان درآورده و حتی هنوز دندانی ندارند مناسب است. چون نرم است و به راحتی جویده می شود

موز

موز یک ماده ی غذایی کامل است. این میوه ی همیشه خندان حاوی پتاسیم، ویتامین C،B6 و انواع مواد مغذی دیگر است. به عقیده ی محققان مایوکلینیک موز

 


جوش های سرسیاه را با لیمو و تخم مرغ از بین ببرید

جوش های سرسیاه همان دانه های سیاه روی بینی و صورت تان است که مدتی است شما را کلافه کرده است. برای از بین بردن جوشهای سرسیاه می توان از مواد موجود در خانه استفاده کرد، تا چهره زیبایی داشته باشید.

درمان جوش های سرسیاه با لیمو و تخم مرغ

 جوش های سرسیاه یکی از انواع آکنه هستند. جوش های سرسیاه فولیکول هایی هستند که، منافذ آنها بیش از حد باز است. این منافذ با چربی ها و سلول های مرده پوست پر شده اند و در نتیجه یک واکنش شیمیایی، به اکسیده شدن ملانین در پوست منجر می شوند. راه های گوناگونی برای درمان جوش های سرسیاه وجود دارند. اما کلید هر روش درمانی، دوام و پشتکار است. هیچ یک از انواع آکنه را نمی توان یک شبه درمان کرد. اما استفاده از روش های صحیح و اصلاح الگوی زندگی به از بین رفتن این مشکل پوستی کمک بسیاری می کند.برای از بین بردن جوشهای سرسیاه می توان از مواد موجود در خانه استفاده کرد تا چهره زیبایی داشته باشید.


مواد لازم برای از بین بردن جوش های سر سیاه :

لیموی تازه: 3 قطره
سفیده تخم مرغ: 1 عدد
دستمال


طرز تهیه ماسک برای از بین بردن جوش های سرسیاه :

اول برای اینکه جوشهای سرسیاه نرم شوند، صورت را بخار میدهیم. به این طریق که یک قابلمه آب می جوشانیم، حوله را برروی سر می اندازیم، روی قابلمه خم شده یک مدت به آن شکل میمانیم. تخم مرغ و آب لیمو را مخلوط کرده به جوشهای سرسیاه میزنیم.رویش دستمال قرار میدهیم. 20 دقیقه به همین شکل بماند، وقتی صورت را می شوئیم با یک لیف تیز ملایم نقاط سیاه را می سابیم. این ماسک را هفته ای 2 بار استفاده می کنیم. دو هفته دیگر پوستتان براق و بدون جوشهای سرسیاه است.

 

 


کابوس یا همان بختک از کجا می آید؟

مجله سیب سبز - عذرا جوانمردی: انسان تقریبا نیمی از عمرش را در خواب می گذراند؛ از همین رو در طب سنتی شش اصل ضروری پایه های تندرستی هستند که مساله خواب و بیداری یکی از آنهاست. در صورتی که آداب صحیح خواب و بیداری رعایت نشود، سلامتی مورد تهدید قرار می گیرد و بیماری ها و ناراحتی هایی را به وجود می آورد.
 البته از نظر دکتر علیرضا عباسیان، متخصص طب سنتی همه قانون هایی را که در این مطلب آمده نمی توان در مورد کودکان هم صادق دانست. او می گوید به طور معمول هر فرد بزرگسال باید هشت تا 10 ساعت خواب شب داشته باشد اما محدودیت هایی که برای خواب بزرگسالان در نظر گرفته می شود، شامل حال کودکان و نوجوانان نمی شود چون افراد کم سن و سال غالبا طبع شان گرم و خشک است و به ساعات خواب و استراحت کمتری نیاز دارند.
کجا بخوابیم؟
برای داشتن یک خواب خوب نمی شود هر جایی خوابید. محل خواب باید ویژگی های خاصی داشته باشد تا خواب باکیفیت و آرامی داشته باشید.
- محل خواب باید ساکت و دنج باشد. جایی را انتخاب کنید که حتی الامکان سر و صداهای کمتری را بشنوید.

,کابوس یا همان بختک از کجا می آید؟ کابوس,بختک,خواب آرام,مقالات پزشکی و بهداشتی،توصیه های پزشکی ، بهداشت

کابوس یا همان بختک از کجا می آید؟ کابوس,بختک,خواب آرام,بی خوابی,خواب بد

آکاایران: کابوس یا همان بختک از کجا می آید؟


- نور محل خواب باید خیلی کم باشد. اگر قرار است در محل پرنوری بخوابید، می توانید یک دستمال کوچک روی چشم های تان بگذارید تا فضا را برای تان به شکل تصنعی تاریک کند.
- دمای محل خواب باید معتدل باشد. در هر فصلی اتاق خیلی گرم و اتاق خیلی سرد، مانع خواب خوب می شود. این سرما و گرما را با پوشش تان هم می توانید تعدیل کنید. البته موقع خواب باید دمای خانه کمی سردتر از زمان بیداری باشد چون خون برای خنک کردن به قسمت های گرم بدن می رود. اگر پاها خنک باشند و بالاتنه و سر در گرما قرار گرفته باشد، خون به سمت سر می رود تا آن را خنک کند. در این صورت پرخونی سر اتفاق می افتد و باز بی خوابی سراغ فرد می آید.
- بستر خواب باید صاف و هموار باشد؛ بسترهایی که پستی و بلندی دارند، برای خواب راحت نیستند. اگر در جایی هستید که سطح ناهمواری دارد، سعی کنید ابتدا ناهمواری را با استفاده از پتو یا پارچه صاف کنید بعد روی آن بخوابید.
- جایی بخوابید که در آن احساس امنیت کامل دارید؛ مثلا خوابیدن کنار افراد خانواده و کسانی که دوست شان دارید، احساس امنیت می آورد؛همچنین یا خوابیدن زیر تابلویی که بر دیوار است، ممکن است احساس خطر و ناامنی در شما ایجاد کند و خواب را آشفته کند.
- در خواب سر باید بالاتر از پاها قرار بگیرد تا خون به سختی به قسمت سر برسد. مغز پرخون خواب را از سر می پراند. در چنین وضعیتی هرقدر هم فرد خسته باشد، خوابش نخواهد برد. پس این قانون را رعایت کنید و بدون بالش نخوابید.
خواب روز را از دست ندهید
خواب پیش از ظهر بر تندرستی و کیفیت فعالیت های روزانه تاثیر مثبتی می گذارد. در بعضی از کشورهایی که بر این تاثیرات به خوبی واقف هستند حتی در ادارات زمان کوتاهی را برای استراحت کارکنان شان در نظر گرفته اند تا بدین وسیله راندمان کاری شان را بالا ببرند. البته مدت زمان خواب روزانه هم بسیار مهم است. 15 تا 20 دقیقه خواب پیش از ظهر (به شرط سحرخیزی) و 15 تا 20 دقیقه خواب بعد از ناهار مفید است. ولی بیش از آن، نتیجه عکس خواهد داد.
بعضی عادت دارند بعد از ناهار چند ساعت بخوابند؛ طوری که قسمت اعظم ظهر را در خواب هستند. توصیه می شود هرگز این قدر نخوابید چون شما را کسل خواهد کرد و نشاط لازم برای انجام فعالیت های روزانه را از شما می گیرد.
توصیه هایی برای یک خواب خوب
با توجه به سبک زندگی شلوغ و بی نظم امروزی خیلی ها از بی خوابی یا بد خوابیدن گله می کنند. رعایت بعضی نکات ساده می تواند این مشکلات را برطرف کند و برای تان خوابی آرام بسازد.
- برای شام غذاهای سنگین و چرب نخورید.
- بین شام و زمان خواب دست کم باید دو ساعت فاصله بیندازید.
- روی بالش تان گلاب بپاشید.
- یک سوم پیمانه گلاب را با دوسوم آب و شکر مخلوط کنید و شربت گلاب بنوشید.
- نوشیدن شربت های بهارنارنج و بادرنجبویه هم برای خواب مفید است.
- به خودتان عطر بزنید چون باعث رفع انسدادهای عصبی می شود.
- تنها نخوابید.
کابوس یا همان بختک از کجا می آید؟
کابوس هایی که می بینید، صرفا به احوال روانی شما مربوط نمی شود. در خواب فکر می کنید بیدار هستید و موجود ترسناکی به شما حمله می کند ولی قادر به انجام هیچ واکنشی نیستید حتی نمی توانید دست و پای تان را تکان دهید. به این حالت بختک می گویند که در طب سنتی منشا جسمانی دارد. درواقع نوعی عامل پیش آگهی دهنده است که از نوعی اختلال (به عنوان مثال فلج یا آلزایمر) خبر می دهد. وقتی که خواب هستید سرعت جریان عصبی کند است و هر اختلالی بیشتر خودش را نشان می دهد. در اصطلاح طب سنتی می گویند فرد دچار انسداد مجاری روح شده است.
 

,کابوس یا همان بختک از کجا می آید؟ کابوس,بختک,خواب آرام,مقالات پزشکی و بهداشتی،توصیه های پزشکی ، بهداشت


خواب تان را تعبیر کنید
در طب سنتی خواب ها را به دو دسته تقسیم می کنند؛ رویای صادق و رویای کاذب. رویای کاذب در اثر عدم رعایت اصول تندرستی به وجود می آید؛ به عنوان مثال بخاراتی که از غذاها متصاعد می شوند، خوابیدن در میان سر و صدا و شلوغی یا خوابیدن در یک مکان سرد، فشار زیادی را به فرد وارد می کند. در نتیجه فرد وقتی از خواب بیدار می شود می گوید خواب های بی سر و تهی دیده ام.
 این قبیل خواب ها تعبیری ندارند و نمی توان آنها را تحلیل کرد اما رویای صادقه درست نقطه مقابل رویای کاذب قرار می گیرد. هر رویای صادقی یک تعبیر دارد و قابل بررسی است.
رنگ خواب ها وسوء مزاج ها
رنگ ها در تعبیر خواب نقش مهمی ایفا می کنند. از روی رنگی که در خواب دیده می شود، می توان نوع سوء مزاج را تشخیص داد.
- دیدن رنگ زرد و آتش در خواب علامت سوء مزاج گرم و خشک است.
- دیدن تاریکی و سیاهی در خواب نشان می دهد که فرد سوء مزاج سرد و خشک دارد.
- کسانی که در خواب، خون یا رنگ قرمز می بینند، دچار سوء مزاج گرم و تر هستند.
- دیدن اشیای سفید و آبی، آب، باران و. . . بر داشتن سوءمزاج سرد و تر دلالت می کند.
چرا خواب ها تکرار می شوند؟
بعضی از خواب ها تکراری هستند و از نظر ما تکرار یک خواب از عمق سوء مزاج خبر می دهد.
- افرادی که می بینند از یک بلندی به پایین پرت می شوند، این خواب نشان می دهد این افراد سوداوی مزاج هستند.
- افرادی که می بینند در حال پرواز هستند،این خواب معلوم می کند که آنها دچار سوء مزاج صفراوی شده اند.
- افرادی که می بینند در حال بحث و مشاجره با دیگران هستند، این قبیل افراد به هر دو نوع سوء مزاج سوداوی و صفراوی مبتلا هستند.
- خواب مردگان، فرشتگان و پرندگان را کسانی می بینند که لطافت طبع دارند و امور مادی زندگی آنها را کمتر اسیر شان کرده است.
وقت خاموشی است
برای اینکه باتری بدن تان شارژ شود، چه زمان و چقدر باید بخوابید
1. دیر نخوابید
اغلب مردم با توجه به مشغله هایی که دارند معمولا حدود ساعت یک تازه به تختخواب می روند که این کار به سلامت شان آسیب های جدی می رساند.
ناراحتی هایی مثل خستگی مزمن، افسردگی، بدخلقی، مشکلات گوارشی و مشکلات پوستی نتیجه داشتن سبک خواب غلط است؛  پس به این زمانبندی احترام بگذارید.
2. کافی بخوابید
افراد نرمال در طول شبانه روز به شش تا هشت ساعت خواب احتیاج دارند. بهترین زمان برای خوابیدن ساعت 9 تا یک بامداد است. هر یک ساعت خواب در این زمان با ساعت ها خواب در وقت های دیگر برابری می کند. طب ایرانی بر این نکته تاکید فراوان دارد اما متاسفانه سبک زندگی در جامعه ما کاملا خلاف این است.
3. وقت شناس باشید
گفتیم دلیلی ندارد که روی ساعات خواب کودک تان حساس باشید و به زور او را در طول روز بخوابانید اما به جای اینکه حواس تان به میزان خواب کودک تان باشد، کافی است روی خواب شب پافشاری کنید. کودکان و نوجوانان باید عادت کنند ساعت 9 یا 10 هر شب به تختخواب بروند و بخوابند.

 


جایگزین مناسب برای غذاهای نفاخ

وب سایت رژیم سلامتی: سیب دارای فودمپ استنفخ شکم وقتی است که شما احساس تورم یا بزرگی شکم بعد از غذا خوردن دارید این است که معمولاً با گاز و یا دیگر مسائل گوارش رخ می شود .

,جایگزین مناسب برای غذاهای نفاخ غذاهای نفاخ,جایگزین غذای نفاخ,تغذیه سالم زندگی سالم

 

جایگزین مناسب برای غذاهای نفاخ

نفخ بسیار رایج است در حدود 16 - 30 ٪ از مردم می گویند که تجربه آن را به طور منظم داشته اند. اگر چه نفخ ممکن است نشانه ای از یک بیماری وخیم پزشکی باشد ولی آن معمولاً در اثر رژیم غذایی ایجاد می شود.
1. لوبیا

,جایگزین مناسب برای غذاهای نفاخ غذاهای نفاخ,جایگزین غذای نفاخ,تغذیه سالم زندگی سالم

لوبیا یک نوع از حبوبات است.
آنها حاوی مقادیر بالایی از پروتئین و کربوهیدرات سالم هستند لوبیا نیز از فیبر بسیار غنی است و همچنین دارای چندین ویتامین و مواد معدنی می باشد.
با این حال، بسیاری از دانه های حاوی قندهای به نام آلفا - گالاکتوسیدهای که متعلق به یک گروه از کربوهیدرات به نام فودمپ ها می باشند.
فودمپ های الیگو- دی - مونو- ساکارید و پلی ال ها ترش شدنی کربوهیدراتهایی با زنجیر کوتاه فرار از هضم هستند که توسط باکتریهای روده در روده بزرگ تخمیر می شوند گاز یک محصول جانبی از این فرایند است.
برای افراد سالم، به سادگی برای باکتری های گوارشی مفید سوخت ارائه و علت هر گونه مشکلی نیستند.
با این حال، برای افراد مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر، نوع دیگری از گاز است که در طول فرآیند تخمیر تشکیل شده است این ممکن است سبب ناراحتی عمده با نشانه هایی مانند نفخ، دل درد و اسهال شود.
غوطه ور شدن و جوانه زدن لوبیا یک راه خوب برای کاهش فودمپ ها در لوبیا است تعویض چند بار آب غوطه ور شدن نیز می تواند کمک کند.
چه چیزی به جای آن بخوریم: برخی از دانه ها راحت تر برای دستگاه گوارش هستند لوبیا چیتی و لوبیا سیاه ممکن است قابل هضم تر، به خصوص پس از غوطه ورشدن باشند.
شما همچنین می توانید دانه ها را با جوانه دانه، گوشت یا کوینولا جایگزین کنید.
2. عدس
عدس نیز از حبوبات است آنها حاوی مقادیر بالایی از پروتئین، فیبر و کربوهیدرات سالم هستند و همچنین دارای مواد معدنی مانند آهن، مس و منگنز می باشد.
از آنجا که محتوای فیبر بالایی دارد می تواند باعث نفخ در افراد حساس شود این امر به ویژه برای افرادی که مقدار زیادی فیبر استفاده نمی کنند درست است.
لوبیا، عدس نیز حاوی فودمپ است این قند ممکن است به تولید گاز و نفخ بیش از حد کمک می کند.
با این حال، با خیساندن عدس قبل از خوردن می توانید آنها را برای دستگاه گوارش بسیار آسان تر نماید.
چه چیزی به جای عدس می توان خورد: عدس سبک رنگی به طور کلی دارای فیبر پایین تری است و در نتیجه ممکن است باعث نفخ کمتر شود.
3. نوشیدنی های گازدار

,جایگزین مناسب برای غذاهای نفاخ غذاهای نفاخ,جایگزین غذای نفاخ,تغذیه سالم زندگی سالم

نوشیدنی های گازدار یکی دیگر از علل بسیار شایع نفخ است.
این نوشیدنی حاوی مقادیر بالایی از یک گاز دی اکسید کربن است.
زمانی که شما یکی از این نوشابه ها را بنوشید شما تا پایان بلع مقادیر زیادی از این گاز را می خورید.
مقداری از این گاز در دستگاه گوارش به دام افتاده و می تواند سبب ایجاد نفخ ناراحت کننده و حتی گرفتگی شود.
چه چیزی به جای این نوشیدن باید خورد: آب ساده همیشه بهترین است. دیگر جایگزین های سالم شامل قهوه، چای و میوه طعم دار دارای آب می باشد.
4. گندم
گندم در چند سال گذشته بسیار بحث برانگیز شده است عمدتاً به این دلیل آن شامل پروتئینی به نام گلوتن است.
با وجود اختلاف نظر گندم هنوز هم به طور گسترده و بسیار مصرف می شود. این عنصر در بسیاری از نان، پاستا، نان ذرت مکزیکی و پیتزا و همچنین محصولات پخته شده مثل کیک، بیسکویت، پنکیک و وافل استفاده می شود.
برای افراد مبتلا به بیماری سلیاک یا حساسیت به گلوتن گندم باعث مشکلات گوارشی عمده شامل نفخ، گاز، اسهال و درد معده می شود.
گندم یک تغذیه سالم زندگی سالم - اصلی از FODMAPs که می تواند سبب مشکلات گوارشی در بسیاری از مردم شود.
چه چیزی به جای گندم می توان خورد: بسیاری از گزینه های فاقد گلوتن مانند جو خالص، کوینولا، گندم سیاه، آرد بادام و آرد نارگیل به جای گندم وجود دارد.
شما می توانید چند راه حل جایگزین برای گندم معمولی را در این مقاله بخوانید.
5. کلم بروکلی و دیگر کلم ها

,جایگزین مناسب برای غذاهای نفاخ غذاهای نفاخ,جایگزین غذای نفاخ,تغذیه سالم زندگی سالم

خانواده سبزیجات صلیبی شامل کلم بروکلی، گل کلم، کلم، کلم بروکسل و چند تا دیگر است.
این بسیار سالم، حاوی بسیاری از مواد مغذی ضروری مانند فیبر، ویتامین C، ویتامین K، آهن و پتاسیم است.
با این حال، آنها نیز شامل فودمپ به طوری که آنها ممکن است در برخی از افراد سبب نفخ شود.
پخت و پز کلم ها ممکن است هضم آنها را راحت تر می کند.
چه چیزی به جای کلم ها بخورید: بسیاری از جایگزین های ممکن، شامل اسفناج، خیار، کاهو، سیب زمینی شیرین و کدو سبز است.
6. پیاز
پیاز سبزیجات گرد زیرزمینی با طعم قوی و منحصر به فرد هستند. آنها به ندرت خورده می شوند اما در وعده های غذایی پخته شده، کنار بشقاب و سالاد محبوب هستند.
حتی اگر آنها معمولاً در مقادیر کوچک خورده شوند یکی از منابع اصلی غذایی فروکتان ها هستند. این فیبرهای محلول می تواند نفخ ایجاد می کنند.
علاوه بر این، برخی از مردم حساس و یا عدم تحمل به دیگر ترکیبات موجود در پیاز به خصوص پیاز خام هستند.
بنابراین، پیاز یک علت شناخته شده از نفخ و دیگر ناراحتی های گوارشی است. پخت و پز پیاز ممکن است این اثرات گوارشی را کاهش دهد.
چه چیزی به جای پیاز می توانید بخورید: سعی کنید با استفاده از سبزی های تازه و یا ادویه جات ترشی جات به عنوان جایگزینی پیاز استفاده نمایید.
7. جو


,جایگزین مناسب برای غذاهای نفاخ غذاهای نفاخ,جایگزین غذای نفاخ,تغذیه سالم زندگی سالم

جو یک دانه غلات معمول است.
این بسیار مغذی است آن غنی از فیبر است و حاوی مقادیر بالایی از ویتامین ها و مواد معدنی مانند مولیبدن، منگنز و سلنیوم است.
از آنجا که محتوای فیبر بالای دارد جو غلات کامل ممکن است در افرادی که عدم تحمل به خوردن مقدار زیادی فیبر دارند سبب نفخ شود.
علاوه بر این، جو حاوی گلوتن است. این ممکن است در افرادی که مقدار زیادی فیبر نمی خورند نیز سبب نفخ شود.
چه چیزی می توانید به جای جو بخورید: جو تصفیه شده ممکن است بهتر تحمل شود. جو همچنین می تواند با سایر غلات مانند جو و یا حبوبات کاذب، برنج قهوه ای، کوینولا و یا گندم سیاه جایگزین شود.
8. چاودار
دانه غلات و گندم چاودار است.
این بسیار مغذی و تغذیه سالم زندگی سالم - بسیار خوبی از فیبر، منگنز، فسفر، مس و ویتامین های B است.
با این حال، چاودار نیز حاوی گلوتن، پروتئینی که بسیاری از مردم به آن عدم تحمل یا حساس می باشند.
از آنجا که دارای فیبر و محتوای گلوتن بالا است چاودار ممکن است یک علت عمده نفخ در افراد حساس باشد.
چه چیزی به جای چاودار بخورید: غلات و دانه های دیگر و یا حبوبات کاذب از جمله جو، برنج قهوه ای، گندم سیاه یا کوینولا است.
9. محصولات لبنی

,جایگزین مناسب برای غذاهای نفاخ غذاهای نفاخ,جایگزین غذای نفاخ,تغذیه سالم زندگی سالم

فراورده های لبنی بسیار مغذی و همچنین تغذیه سالم زندگی سالم - بسیار خوبی از پروتئین و کلسیم است.
بسیاری از محصولات لبنی موجود، از جمله شیر، پنیر، پنیر خامه ای، ماست و کره وجود دارد.
با این حال، حدود 75٪ از جمعیت جهان نمی تواند سبب شکستن لاکتوز، قند موجود در شیر شود. این وضعیت به عنوان عدم تحمل به لاکتوز شناخته شده است.
اگر عدم تحمل به لاکتوز دارید لبنیات می تواند سبب مشکلات عمده گوارشی شود. علائم این بیماری شامل نفخ، گاز، دل درد و اسهال شود.
چه چیزی می توان به جای محصولات لبنی خورد: افرادی که دچار عدم تحمل به لاکتوز هستند گاهی اوقات خامه، کره و یا فراورده های لبنی تخمیر شده مانند ماست یوگارت استفاده کنند.
محصولات شیر بدون لاکتوز نیز در دسترس هستند. سایر گزینه های معمول برای شیر شامل نارگیل، بادام، سویا و یا شیر برنج است.
10. سیب
سیب در میان میوه ها محبوب ترین در جهان است.
آنها سرشار از فیبر، ویتامین C و آنتی اکسیدان ها می باشند و با طیف وسیعی از فواید سلامتی در ارتباط است.
با این حال، شناخته شده که سیب نیز باعث نفخ و دیگر مسائل گوارش برای برخی از مردم می شود.
مجرمان فروکتوز ( که یک FODMAP) و محتوای فیبر بالا هستند. فروکتوز و فیبر می توانند هر دو در روده بزرگ تخمیر شده و ممکن است سبب گاز و نفخ شود.
هضم سیب پخته شده ممکن است راحت تر از تازه باشد.
چه چیزی را می توانید به جای سیب بخورید: میوه های دیگر، از قبیل موز، زغال اخته، گریپ فروت، نارنگی، پرتقال و یا توت فرنگی را می توانید به جای سیب بخورید.
11. سیر
سیر فوق العاده محبوب است هم طعم دهنده و هم یک درمان برای سلامت است.
مانند پیاز، سیر شامل فروکتان ها هستند فودمپ هایی که می تواند نفخ ایجاد کنند.
آلرژی یا عدم تحمل به دیگر ترکیبات موجود در سیر نیز نسبتاً شایع است و سبب علائمی مانند نفخ، آروغ زدن و گاز می شوند.
با این حال، پخت و پز سیر ممکن است این اثرات را کاهش دهد.
چه چیزی را می توانید به جای سیر بخورید: سعی کنید از دیگر گیاهان و ادویه جات مانند آویشن، جعفری، پیازچه و یا ریحان در پخت و پز خود استفاده کنید.
12. قند الکل

,جایگزین مناسب برای غذاهای نفاخ غذاهای نفاخ,جایگزین غذای نفاخ,تغذیه سالم زندگی سالم

قند الکل در غذاهای بدون قند و آدامس به جای قند استفاده می شود.
انواع شایع عبارتند از زایلیتول، سوربیتول و مانیتول است.
قند الکل نیز فودمپ ها هستند. آنها تمایل دارند سبب مشکلات گوارشی، از آنجایی که آنها بدون تغییر به روده بزرگ می رسند باکتریهای روده از آنها تغذیه می کنند.
مصرف مقادیر بالایی از قند الکل ممکن است مسائل گوارشی مثل نفخ، گاز و اسهال شود.
چه چیزی را می توانید به جای آن بخورید: اریتریتول (Erythritol) همچنین یک قند الکل است اما هضم آن آسان تر است استویا (Stevia ) یک جایگزین سالم برای شکر و قند الکل است.
13. آبجو
این تنها سبب افزایش چربی شکم، بلکه سبب نفخ ناشی از نوشیدن آبجو می شود.
با آبجو نوشیدنی گازدار ساخته شده و از منابع کربوهیدرات تخمیر شده مثل جو، ذرت، گندم و برنج همراه با مقداری مخمر و آب ساخته شده است.
بنابراین، آن شامل هر دو گاز ( دی اکسید کربن ) و کربوهیدرات تخمیر شده دو علت شناخته شده نفخ می باشد. دانه های مورد استفاده برای جوشاندن آبجو نیز اغلب حاوی گلوتن است.
چه چیزی به جای چاودار بخورید: آب همیشه بهترین نوشیدنی است.
راه های دیگر کاهش نفخ
نفخ یک مشکل بسیار شایع است اما اغلب می تواند با تغییرات نسبتاً ساده حل و فصل شود.
استراتژی های مختلف که می تواند به کاهش نفخ کمک کند در این مقاله وجود دارد.
اگر شما مشکلات گوارشی مداوم دارید شما ممکن است یک رژیم غذایی کم FODMAP را در نظر بگیرید. می توان آن را فوق العاده موثر، نه فقط برای نفخ بلکه برای دیگر مسائل گوارش دانست.
با این حال، برای رد کردن یک وضعیت پزشکی جدی و بالقوه با پزشک خود مشورت کنید.
اگر شما غذایی را پیدا کردید که سبب مشکلات نفخ در شما می شود سپس از آن غذا اجتناب نمایید هیچ غذایی ارزش درد و رنج را ندارد.

 


چربی های شکم تان را سه سوته آب کنید!!

چربی های شکم تان را با روش ها و ورزش های ساده ای می توانید سه سوته از بین ببرید. فقط کافی است از برنامه زیر تنبعیت کنید. با این روش ها به سرعت می توانید چربی های شکم تان را از بین برده و به تناسب اندام برسید.

چربی های شکم تان را با 3 روش سریع از بین ببرید

 با اینکه انجام ورزش کرانچ ( کرانچ یکی از حرکات ورزشی مربوط به عضلات ناحیه ی شکم می باشد . اغلب حرکات شکم نوعی کرانچ به حساب می آیند. شما می توانید با بالا آوردن بالاتنه و قفسه سینه و نزدیک کردن آن به ناحیه لگن (تمرین کرانچ کلاسیک) این حرکت را اجرای کنید یا با بالا آوردن پاها و لگن به سمت قفسه سینه این کار را انجام دهید (کرانچ معکوس)، یا هر دوی این کارها را همزمان انجام دهید (کرانچ دوبل). ) باعث قدرتمند شدن عضلات شکم می شود، اما متاسفانه باعث از بین رفتن چربی دور آن نیست. برای از بین بردن چربی های شکم تان بهتر است ورزش های هوازی کالری سوز را نیز انجام داد. اما نه هر ورزش هوازی که وجود دارد، باید روی ورزش های هوازی چرخشی تمرکز کنید. تغییر بین ورزش هوازی کند و سریع کلید کار است.

در یک تحقیق که اخیرا انجام شد محققان متوجه شدند خانم هایی که ورزش هوازی ترکیبی با مدت زمان 20 دقیقه انجام داده بودند توانستند از خانم هایی که 40 دقیقه ورزش هوازی با یک سرعت معین انجام دادند بیشتر وزن کم کنند. یعنی نصف دیگران ورزش کنیم و بیشتر کالری بسوزانیم؟ چه خوب!

ورزش ترکیبی را می توانید موازی با هر فعالیتی انجام دهید. در ادامه راه هایی برای آوردن این نوع ورزش به روتین روزانه تان معرفی می کنیم:

برای از بین بردن چربی های شکم تان از اهداف بصری استفاده کنید

با سرعت متعادل بدوید یا دوچرخه سواری کنید، سپس به جلو نگاه کنید و تا 15 متر جلوتر یا بالای یک سربالایی یا تا انتهای خیابان با سرعت حرکت کنید. همین که به جایی که در نظر داشتید رسیدید، دوباره به همان سرعت متعادلی که داشتید بازگردید. بعد از اینکه نفستان سر جایش برگشت، یک هدف دیگر برای خود انتخاب کنید.

 

برای از بین بردن چربی های شکم تان از زمان استفاده کنید

حواستان به ساعت باشد و با سرعت متعادل به مدت دو دقیقه حرکت کنید، سپس به مدت یک دقیقه با نهایت سرعت بدوید، همین الگو را تا 30 دقیقه ادامه دهید.

 

برای از بین بردن چربی های شکم تان از موسیقی استفاده کنید

برای خود یک لیست آهنگ تهیه کنید که مدتی از آهنگ ها ملایم باشد و مدتی از آن با دور تند. سرعت خود را با موسیقی تنظیم کنید.

 

 


می خوام بخوابم، اما نمیشه ؛ساده ترین راهکارها برای یک خواب راحت

می خواهم بخوابم اما خوابم نمی بره، این جمله ای است که بسیاری از آدم ها موقع خوابیدن مخصوصا در هنگام شب به خود می گویند.

 نخوابیدن به اندازه کافی و یا بدخوابیدن عوارض بسیار زیادی دارد و به سلامتی، فعالیت و ایمنی بدن آسیب می رساند. برای بی خوابی عوامل بسیاری وجود دارد. استرس های زندگی روزمره می تواند خوب خوابیدن را از فرد بگیرد. همچنین کار و فعالیت زیاد و مشکلات جسمی و روانی نیز می تواند زمینه ساز این مشکل باشد.

صادق نیت رئیس مرکز تحقیقات اختلالات خواب می گوید: انسان بالغ به طور طبیعی به هفت تا هشت ساعت خواب نیاز دارد که اگر این نیاز تامین نشود، مشکلات جدی تری فرد را درگیر خواهد کرد. البته این بی خوابی ها ریشه در استرس های روزانه دارد که باید درمان شوند.

,درمان اختلال خواب,درمان بی خوابی,مجله سلامت,[categoriy]

 


 می خوام بخوابم، اما نمیشه ؛ساده ترین راهکارها برای یک خواب راحت

بروز اختلال در خوابیدن، بیشتر به دنبال بروز فشارهای عصبی و نگرانی های شدید به وجود می آید. دیگر عواملی که این عارضه را به دنبال دارد، شامل بیماری های فیزیکی و دردهای شدید، سر و صداهای محیط، کافئین، الکل، افسردگی و شیفت های کاری می شود. این روند می تواند افراد را با مشکلات بسیاری مواجه کند.

بدن به کم خوابی عادت نمی کند

صادق نیت ادامه داد: بدن به خوابیدن با مدت زمان مناسب و منظم نیاز دارد. هر چقدر هم که افراد در یک دوره زمانی طولانی دچار اختلال شوند، بازهم نمی توانند بدن را از نیاز خود منصرف کنند و آن را به بی خوابی عادت دهند.

برخی کارهایی که افراد برای کنار آمدن با بی خوابی انجام می دهند، فقط مشکل آنها را تشدید می کند و این اختلال را وخیم تر می کند، اما در مقابل زمان خواب، کیفیت آن نیز بسیار مورد اهمیت است. بدخوابیدن می تواند روی روان و جسم انسان تاثیر مخرب داشته باشد. کسالت، خستگی و یا عدم عملکرد صحیح حافظه از جمله این اثرات هستند. برای رفع این مشکلات بهتر است این اختلال خواب را در فرد ریشه یابی کرد و آن را درمان نمود.

بنابراین نباید تصور کرد که کم خوابی و یا بدخوابی به مرور زمان عادی می شود و تاثیر چندانی روی مکانیسم بدن ندارد. این عارضه می تواند پیامدهای ناگواری را به همراه داشته باشد و ادامه داشتن آن این پیامدها را تشدید می کند.

درمان دارویی جواب نمی دهد

می توان گفت هیچ چیز به اندازه کمبود خواب بر ادراک و عملکرد افراد تاثیر نمی گذارد. گرچه اکثر افراد از کمبود خواب های جزئی خود آگاه نیستند، اما این مشکل تاثیر زیادی بر رفتار و مهارت های آنان خواهد گذاشت.

صادق نیت تاکید کرد: از آنجا که نیاز بدن به خواب هشت ساعت در روز است کمبود آن به سلامت انسانها آسیب می رساند و از آنجا که بیشتر عوامل دخیل در بی خوابی عوامل استرس زا هستند، درمان های روحی و روانی بهترین گزینه خواهد بود.

درمان های دارویی نیز می توانند موثر باشند، اما هیچ گاه مشکل بی خوابی را درمان نمی کنند و استفاده طولانی مدت از آنها ممکن است اعتیادآور باشد.

توصیه هایی طبیعی توسط متخصصان به افرادی که دچار اختلالات خواب هستند، ارائه شده است که نشان می دهد فعالیت های بدنی، محیط خواب، رژیم غذایی و ساعات خواب می تواند درمان مناسبی باشد.

——————————
,درمان اختلال خواب,درمان بی خوابی,مجله سلامت,[categoriy]

ساده ترین راهکارها برای یک خواب راحت
یک عضو شورای مرکزی سازمان نظام روانشناسی با بیان اینکه :« کسب مهارت های مقابله با استرس و حل پرونده های باز در ذهن افراد نقش موثری در ساماندهی خواب آنها خواهد داشت.» تاکید کرد:«تا زمانی که فرد نتواند مسائل را حل کند ممکن است اختلالات خواب ادامه داشته باشد.»

 

کابوس ها انرژی شما را می گیرند
این روانشناسی بالینی افزود:« ممکن است فرد مشکلی در شروع و حین و لحظه بیداری نداشته باشد اما به دلیل کابوس هایی که می بیند کیفیت خواب خوبی ندارد و سرحال از خواب بیدار نمی شود و از انرژی کمی برخورداراست. چنین مشکلاتی بیشتر در افرد مبتلا به افسردگی دیده می شود.»
نقش استرس در اختلالات خواب
وی در پاسخ به اینکه آیا استرس می تواند موجب بروز اختلالات خواب شود تاکید کرد:« در بحث استرس یکی از مسائلی که باید در ابتدا مورد بررسی و تغییر قرار گیرد بحث خواب است. نکته قابل توجه این است که صرف منابع استرس مطرح نیست بلکه واکنش و نوع مقابله فرد با استرس نقش تعیین کننده ای دارد.»
ضعف مدیریت استرس عامل بی خوابی
این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز افزود:« برخی از افراد نمی توانند استرس را به خوبی مدیریت کنند در اینجا دو بحث مطرح است اول ارزیابی اینکه مقالات پزشکی و بهداشتی - استرس را تهدیدآمیزتر از واقعیت ارزیابی می کنند و بحث دوم این است که فرد تصور می کند توان کافی برای مقابله با استرس ندارد، در نتیجه این نوع ارزیابی باعث می شود خواب خوبی را تجربه نکند.»
پرونده های باز ذهن، خواب را می رباید
این عضو شورای مرکزی سازمان نظام روانشناسی تاکید کرد:« کسب مهارت های مقابله با استرس و حل پرونده های باز در ذهن افراد نقش موثری در ساماندهی خواب آنها خواهد داشت تا زمانی که فرد نتواند مسائلی که ذهن وی را درگیر کرده است حل کند همچنان ذهن به هنگام خواب این مسائل را پردازش می کند که انرژی وی را می گیرد.»
با یوگا خواب آرام را تجربه کنید
وی ادامه داد:« مداخلاتی درمقابله با اختلالات خواب مطرح است که یکی از آنها بحث ورزش و آرام سازی است. ورزش چه از لحاظ فیزیولوژیکی و چه به لحاظ روانشناختی موثر واقع می شود. در کنار ورزش از آرام سازی هایی صحبت می شود که بخشی از آن توسط روانشناسان آموزش داده می شوند و بخشی دیگر آموزه هایی است که از مشرق زمین آمده و به نوعی توسط جامعه جهانی مورد توجه قرار گرفته است که از این میان می توان به یوگا اشاره کرد و پژوهش هایی نیز مفید بودن این روش را تایید کرده است.»
نکته های ساده برای پیشگیری از اختلالات خواب
دکتر پورشریفی درباره راه های پیشگیری از بروز اختلالات خواب گفت:« گاهی مشکلات خواب افراد با مداخلات ساده ای قابل تغییر است به عنوان مثال با داشتن افکار منفی، مشاهده اخبار قبل از خواب، دیدن فیلم های نامناسب و مطالعه کتاب هایی که باعث بروز هیجان های منفی می شود احتمال بیشتری دارد فرد دچار اختلال خواب شود بنابراین لازم است فرد در طول روز بویژه قبل از خواب از داده هایی که بار منفی ایجاد می کند خودداری کند.»
-اگر خوابتان نمی آید به رختخواب نروید
وی ادامه داد:« گاهی علت مشکلات خواب، شرطی سازی هایی است که به هنگام خواب رخ می دهد یعنی به هنگام گذاشتن سر بر روی بالش، افکار منفی به سراغ فرد می آید بنابراین بهتر است تا زمانی که فرد خواب آلوده نشده است به محل خواب مراجعه نکند.»
-مصرف غذاهای محرک ممنوع
این روانشناس بالینی افزود:« از دیگر مسائلی که می توان با رعایت آن به سادگی از بروز اختلالات خواب جلوگیری کرد خودداری از مصرف غذاهایی است که هوشیاری را زیاد می کند مثل مصرف چای و نوشیدنی های حاوی کافئین و مواد محرک است. برخی از افراد با پیاده روی و یا نحوه خوردن شام اختلالات خواب خود را کنترل می کنند.»
برای خواب راحت، مسائل را حل کنید
وی گفت:« آنچه که بدان اشاره شد مداخلات رفتاری برای کنترل اختلالات خواب است اما اصل مداخلاتی است که در ذهن فرد و به عبارت روانشناسان “شناختی” باید اتفاق افتد. تا زمانی که فرد نتواند مسائل را حل کنند ممکن است اختلالات خواب داشته باشد.»
اگر فرد به تنهایی قادر به حل مشکلات خود نبوده و اختلالات خواب وی ادامه داشته باشد توصیه می شود مداخلات تخصصی را از متخصصان سلامت از جمله روانشناسان، روانپزشکان و مشاوران دریافت کنند.»
مصرف خودسرانه قرص های خواب آور ممنوع
وی در پاسخ به اینکه آیا مصرف خودسرانه قرص های خواب آور مجاز است گفت:« مصرف هر دارویی اگر بدون تجویز پزشک و مطابق با نیاز فرد نباشد ممکن است موجب بروز مشکلات و آثار جانبی برای فرد شود. از طرفی برخی از مشکلات افراد بویژه مشکل اختلالات خواب، ممکن است با یک مداخلات معمولی روانشناختی و مشاوره ای برطرف شود. طبیعتا استفاده از دارو مگر به حسب ضرورت و بدون تجویز پزشک توصیه نمی شود.»
از مصرف داروهای تجویزی نترسید
پورشریفی با بیان اینکه برخی از افراد از مراجعه به روانپزشک و مصرف داروهای تجویزی خودداری می کنند تاکید کرد:« نگرانی کلی افراد در مورد اینکه ممکن است با مصرف داروهای تجویزی پزشک دچار مشکلاتی شوند گاهی بزرگنمایی می شود و باید گفت فایده دارویی که برحسب نیاز فرد توسط پزشک تجویز شده است از عوارض آن حتما بیشتر است.»

 


زیره ، گیاهی که بر هر درد بی درمان دواست

زیره گیاهی است به شکل بیضی شکل، با ساقه های توخالی و در ارتفاع ۶۰ سانتی متر که بسیار سوزاننده است و در کشورهای مختلف جهان کشت می شود.

محمد کاشانی مدرس علوم تغذیه با اشاره به خواص گیاه زیره و خاصیت درمانی آن گفت: در ایران چند نوع زیره، زیره سبز، زیره سیاه و دیگری زیره سیاه کوهی وجود دارد که در ادامه به توضیح تک تک این گونه ها اشاره می کنیم.

 

,افزایش شیر مادر,خواص رازیانه,خواص زیره,[categoriy]
زیره ، گیاهی که بر هر درد بی درمان دواست

وی تصریح کرد: زیره سیاه کوهی علفی است که در ارتفاع ۶۰ سانتی متر ساقه و ریشه دارد این میوه بسیار معطر است و مزه تند و سوزاننده دارد و در نقاط مختلف جهان کشت می شود مانند شهرهایی در کشور ایران مخصوصا کرمان، شمال غرب نهاوند و نواحی مجاور البرز و کشورهایی مانند آفریقا، هندوستان، نواحی گرم اروپا  و … کشت می شود که مهمترین خاصیت آن ضد نفخ، درد اسپاسم را از بین می برد و تقریبا مشابه رازیانه است و اثر محرک معده را دارد و برای هضم غذا، ادرار آور، ضد کرم، ضد تشنج و تا حدی نیرو دهنده برای جسم است.
وی ادامه داد: زیره سیاه برای سرطان نیز مفید است چون قدرت آنتی اکسیدانی بالایی دارد و برای کم خونی مورد استفاده قرار می گیرد و خواص دیگر آن صفرا آور، خلط آور، شل کننده ماهیچه ها و شیر مادر را افزایش می دهد.
کاشانی مدرس علوم تغذیه با اشاره به زیره سبز و خاصیت اعجاب انگیز این گیاه اظهار داشت: گیاه سبز زیره در کشورهای ترکیه، ازبکستان، تاجیکستان، مراکش، مصر و هندوستان کشت می شود و گونه نادر این گیاه در خراسان نیز موجود می باشد و تمام خواصی که زیره سیاه دارد این گیاه نیز در خود دارد.
مصرف مستقیم از گیاه زیره برای بدن ضرر دارد
محمد باقر مینایی متخصص طب سنتی در رابطه با مصرف مستقیم از گیاه زیره برای بدن ضرر دارد بیان کرد: گیاه زیره دو نوع است یکی سبز و دیگری سیاه و برای آنهایی که دارای مزاج گرم و خشک هستند استفاده مستقیم از این گیاه می تواند برای بدن ضرر داشته باشد.
وی ادامه داد: برای کنترل طبع می بایستی ۳ تا ۲۴ ساعت زیره را در سرکه قرار دهیم و بعد از ۲۴ ساعت زیره را از سرکه خارج می کنیم و سه بار آبکشی انجام می دهیم و درون یک فویل ریخته تا خشک شود و آن را استفاده می کنیم.
محمد باقر مینایی خاطر نشان کرد: زیره کمک می کند تا در معده هضم اول به خوبی انجام شود وقتی هضم اول انجام شد قابلیت جذب غذا برای روده سریع تر انجام می شود و همچنین برای کبد کمک لازم را انجام می دهد، چرا که هر چه قدر غذا بهتر هضم شود جذب هضم اول ، دوم و سوم در بدن شکل خفیفی انجام می شود و آن موقع است که در بدن اختلال به وجود نمی آید و کبد مبتلا به ناراحتی های مختلف نخواهد شد بنابراین کبد به عنوان یک کمک کننده در هضم غذا برای اعضای بدن کمک کننده است.

 


ویتامینی که پروسه اضافه شدن وزن را کند می کند

ویتامین D یکی از ویتامین های ضروری برای بدن است که فواید بسیاری برای سلامتی دارد. در این مقاله با تمام فواید ویتامین D که تا به حال نمی دانستید آشنا شوید.

خواص ویتامین D

 ویتامین D معجزه گر است و دلیل هم دارد: دریافت کافی ویتامین D می تواند شما را در برابر هر چیزی محافظت کند، از سرطان و افسردگی گرفته تا بیماری قلبی و مرگ زودرس. همه درباره ویتامین نور خورشید شنیده ایم اما شاید اطلاع کافی از خواص آن نداشته باشیم. این ویتامین خواصی دارد که با شنیدن آن نادیده گرفتنش برایتان دشوار می شود.

برای خانم ها و آقایانروزانه 600 IU ویتامین D توصیه می شد، اما تحقیقات اخیر نشان داده این مقدار بسیار کم است. اخیرا گفته شد بالاترین مقدار ویتامین D که می توان دریافت کرد 4000 IU است اما اگر می خواهید از بیشترین مزایای این ویتامین برخوردار شوید باید 7000 IU در طول روز مصرف کنید.

 

ویتامین D آسیب چشم ها را از بین می برد

به نقل از سیمرغ یکی از دلایل اصلی اینکه بعد از 50 سالگی چشم ها ضعیف می شوند دژنراسیون ماکولا وابسته به سن است، پیشرفت آهسته تاری دید که نزدیک به مرکز چشم اتفاق می افتد و مانع آن می شود که روبرو را واضع ببینیم. دچار شدن به این مشکل بیشتر با سن، ژنتیک و نژاد در ارتباط است. مواردی نیز به خودمان مربوط است مانند سیگار نکشیدن، مرتب ورزش کردن، و خوردن سبزیجاتی مانند کلم می تواند به وضوح دید کمک کند. تحقیقات اخیر نشان داده تامین ویتامین D مورد نیاز بدن نیز می تواند کمک کند، حتی اگر ژنتیک بر علیه شما باشد.

 

ویتامین D می تواند اسپاسم عضلانی را رفع کند

یکی از نقش های بزرگ ویتامین D در بدنمان این است که به عضلات کمک می کند کلسیم جذب کنند تا از این راه قوی شوند و عملکردی بهتر از خود نشان دهند. تحقیقات نشان داده یکی از دلایل اصلی گرفتگی و اسپاسم عضلات دریافت ناکافی ویتامین D است.

 

ویتامین D می تواند اضافه کردن وزن را آهسته کند

یکی از مشکلاتی که برای بیشتر ما پیش می آید این است که در گذر زمان و بدون اینکه متوجه شویم مقدار زیادی وزن اضافه می کنیم. یکی از خواص ویتامین D این است که پروسه اضافه شدن وزن را کند می کند. در این زمینه تحقیقات گسترده ای هم صورت گرفته و تاثیر ویتامین D ثابت شده است.

 

ویتامین D درد فیبرومیالژیا را کاهش می دهد

نشانه های فیبرومیالژیا درد و خستگی مزمن عضلات و افسردگی و اضطراب حاصل از آن است. ممکن است بسیاری از ما نام این بیماری را نشنیده باشیم اما کسانی که با این بیماری دست و پنجه نرم می کنند همیشه از درد آن شکایت دارند. خبر خوب برای چنین بیمارانی این است که چیزی به سادگی ویتامین D می تواند تا حدود زیادی دردشان را تسکین دهد. در یک آزمایش برای 20 هفته به دو گروه از زنان ویتامین D و قرصی شبیه دارو داده شد، سپس برای 24 هفته ی دیگر این خانم ها زیر نظر قرار گرفته شدند، حتی بعد از درمان هم خانم هایی که ویتامین D گرفته بودند درد کمتری احساس می کردند.

 

ویتامین D بعد از یائسگی می تواند کلسترولتان را کنترل کند

افرادی که به اندازه کافی ویتامین D دریافت می کنند قطعا کمتر در خطر بیماری های قلبی قرار دارند. اما خانم هایی که به دوران یائسگی رسیده اند می توانند بیش از اینها از مزیت ویتامین D سود ببرند. در یک تحقیق که روی 600 خانم انجام شد، محققان بعد از 2 سال تجویز 1000 میلی گرم کلسیم و 400 IU ویتامین D به صورت روزانه متوجه شدند LDL یا همان کلسترول بد در این خانم ها 4.5 میلی گرم کاهش یافته است. مقدار ویتامین D دریافتی هرچقدر بیشتر باشد کاهش در LDL نیز بیشتر خواهد بود.

 

ویتامین D می تواند خطر فیبروئید رحم را کاهش دهد

فیبروئید رحم تومورهای غیر سرطانی هستند که در دیواره رحم رشد می کنند. از آنجا که این تومورها می توانند به اندازه یک گریپ فروت رشد کنند، برای خانمی که به آن دچار است بسیار دردناک و ناراحت کننده خواهد بود. خانم هایی که فیبروئید های کوچکی دارند حتی متوجه آنها نیز نمی شوند. به نظر می رسد علت این تومورها هورمون ها و ژنتیک باشد. در یک تحقیق که سال 2013 انجام شد محققان متوجه شدند ویتامین D نیز می تواند در این میان نقش ایفا کند. کسانی که ویتامین D مصرف می کنند تا 32 درصد کمتر در خطر فیبروئید ها هستند.

 

 


آنچه از داروی مترونیدازول نمی دانید

مترونیدازول Metronidazole یک آنتی بیوتیک است که با باکتری  بدن مبارزه میکند.مترونیدازول برای درمان عفونتهای باکتریایی واژن، معده، پوست، مفاصل و دستگاه تنفسی استفاده می شود. این دارو یک عفونت قارچی است.

,درمان درد لگن,درمان درد واژن,عوارض مترونیدازول,[categoriy]


 آنچه از داروی مترونیدازول نمی دانید

نام تجاری
Femazole , Flagyl , Gelomet , Infu-Nidazole , Metronid , Metromax , Metrovage , Metryl , Protostat , Satric , Tamizol
شرکتهای دارویی

نام شرکت

کشور سازنده

دوز

اشکال دارویی

نام تجاری

نام ژنریک

عبیدی

Iran

۲۵۰mg

Tablet

METRONIDAZOLE-ABIDI

Metronidazole

پارس دارو

Iran

۲۵۰mg

Tablet

 

Metronidazole

خوارزمی

Iran

۲۵۰mg

Tablet

 

Metronidazole

امین

Iran

۲۵۰mg

Tablet

 

Metronidazole

البرز دارو

Iran

۲۵۰mg

Tablet

 

Metronidazole

البرز دارو

Iran

۱۲۵MG/5ML

Suspension

 

Metronidazole

تهران شیمی

Iran

۲۵۰mg

Tablet

METROMAX

Metronidazole

تهران شیمی

Iran

۱۲۵MG/5ML

SUSPENSION

METROMAX

Metronidazole

CLARIS LIFE SCIENCES

INDIA

۵mg/ml

Injection

METRIS

Metronidazole

سبحان دارو

Iran

۰٫۷۵%

Topical Gel

METRONIDAZOLE-SOBHAN

Metronidazole (Topical)

پارس دارو

Iran

۰٫۷۵%

Topical Gel

 

Metronidazole (Topical)

دارو پخش

Iran

۰٫۷۵%

Topical Gel

 

Metronidazole (Topical)

پارس دارو

Iran

۰٫۷۵%

VAGINAL GEL

METROVAGE

Metronidazole (Vaginal)

ایران ناژو

Iran

۵۰۰mg

VAGINAL SUPP

METRONIDAZOLE-NAJO

Metronidazole (Vaginal)

پارس دارو

Iran

۵۰۰mg

Vaginal Tablet

 

Metronidazole (Vaginal)

تهران شیمی

Iran

۰٫۷۵%

VAG GEL

METROMAX

Metronidazole (Vaginal)

شرکت داروسازی خوارزمی

Iran

۲۵۰mg

Tablet

 

Metronidazole

شرکت داروسازی کیش مدیفارم

Iran

۰٫۷۵% Vaginal

Gel

 

Metronidazole (Vaginal)

شرکت داروسازی کیش مدیفارم

Iran

۰٫۷۵% Topical

Gel

 

Metronidazole (Topical)

شرکت داروسازی امین

Iran

۲۵۰mg

F.C. Tablet

 

Metronidazole

شرکت داروسازی بهوزان

Iran

۰٫۷۵%

Vaginal Gel

Metronidazole Behvazan

Metronidazole (Vaginal)

شرکت داروسازی ثامن

Iran

۵mg/ml

Injection Solution

 

Metronidazole

داروسازی شهید قاضی

Iran

۰٫۵%

Injection Solution

Infu-Nidazole

Metronidazole

 

اشکال دارویی

s: 250 mg
Vaginal Tablets: 500 mg
Vaginal Suppositories: 500 mg
Oral Suspension: Metronidazole 125 mg/5 ml (as Benzoate)
I.V.Infusion: 500 mg/100 ml
Topical Gel: 0.75%
Vaginal Gel: 0.75%

موارد مصرف

آبسه آمیبی کبد

آمیبیاز روده ای

تریکومونیازیس

تریکومونیازیس مقاوم

عفونتهای باکتریال ناشی از ارگانیسمهای بی هوازی

ژیاردیازیس

جلوگیری از عفونت بعداز عمل در جراحی های کولورکتال آلوده یا با احتمال آلودگی

موراد منع مصرف

سابقه واکنش افزایش حساسیت ، سه ماهه اول حاملگی.

عوارض جانبی

ورتیگو، سردرد، آتاکسی، عدم تطابق، کنفوزیون، تحریک پذیری، افسردگی، بی قراری، ضعف، خستگی، خواب آلودگی، بی خوابی، نوروپاتی حسی، پارستزی در اندامها، نورومیوپاتی، تشنج.
تغییرات  ECG ، ادم.
خارش، برافروختگی، کهیر.

کرامپ های شکمی، استوماتیت، تهوع، استفراغ، بی اشتهایی، اسهال، یبوست، پروکتیت، خشکی دهان، کولیت پسودومامبرانوس.
تیرگی رنگ ادرار، پلی اوری، سوزش ادرار، پیوری، بی اختیاری، سیستیت، کاهش لیبیدو، دیس پارونی، خشکی واژن و ولو، احساس سنگینی در ناحیه لگن.
لکوپنی گذرا، نوتروپنی.
ترومبوفلبیت در محل تزریق وریدی.
عفونت ثانوی قارچی یا باکتریایی به خصوص کاندیدا، طعم فلزی، تب، ژنیکوماستی، احتقان بینی.

علائمی که لازم است پس از مصرف به پزشک اطلاع دهید

در صورت مصرف بیش از حد دارو

ایجاد علائم کشنده از قبیل خس خس سینه وتنگی نفس شدید ، سرفه های شدید، آبی شدن رنگ پوست ، تب ، خارش، تورم شدید زبان صورت و لبها

اسهال شدید حتی بعد از خاتمه درمان

احساس سوزش یا بی حسی در دست ها و پاها

بروز هر گونه راش پوستی

عدم بهبود علائم ونشانه های بیماری یا بدترشدن آن

تداخل دارویی

بدنبال مصرف سایمتیدین متابولیسم مترونیدازول کاهش می یابد.
بدنبال مصرف فنوباربیتال متابولیسم مترونیدازول افزایش یافته و تأثیر آن کاهش می یابد.
مصرف این دارو باعث افزایش تأثیر داروهای ضدانعقاد خوراکی می گردد.
بدنبال مصرف دی سولفیرام بیمار دچار سایکوز و کنفوزیون می گردد.
خطر بروز لکوپنی بدنبال مصرف فلورویوراسیل یا آزاتیوپرین افزایش می یابد.

نکات قابل توصیه

درصورت عدم توانایی بلع قرص، می توان آن را قبل از مصرف خرد کرد یا جوید

فرآورده های خوراکی دارو را باید بلافاصله قبل، همراه یا بلافاصله بعداز غذا مصرف نمود.

دارو را مطابق تجویز و با حفظ فاصله زمانی دستور داده شده مصرف نمایید. درصورت فراموش نمودن یک نوبت، از دو برابر کردن یا حذف سایر نوبت ها پرهیز نمایید. اگر یک دوز از دارو فراموش شد، بلافاصله پس از بخاطرآوردن آن را مصرف نمایید. مگر اینکه تا زمان مصرف نوبت بعدی فاصله ای نمانده باشد.
از آنجائی که ممکن است تریکومونیازیس همسر بیمار علیرغم بدون علامت بودن مقالات پزشکی و بهداشتی - عفونت مجدد باشد، باید هر دو نفر به طور همزمان درمان شوند و جهت پیشگیری از آلودگی مجدد در طی درمان از تماس جنسی خودداری نموده و یا از کاندوم استفاده کنند.
چون مصرف دارو ممکن است باعث حواس پرتی و گیجی گردد، بنابراین تا مشخص نشدن تأثیر دارو از رانندگی و سایر امور نیازمند هشیاری پرهیز نمایید.
درصورت عدم بهبودی تا چند روز پس از درمان یا بروز علایم و نشانه های عفونت ثانویه (رویش ضایعات خزه مانند روی زبان، خارش و ترشح واژینال، مدفوع شل و بدبو) به پزشک اطلاع دهید.

مصرف در بارداری

گروه  B

مصرف در شیردهی

تغذیه با شیر مادر در حین درمان با این دارو توصیه نمی شود.

فارماکولوژی

مکانیسم اثر: اثر ضدباکتری، ضدتک یاخته و ضدآمیب: این دارو باعث احیای داخل سلولی و در نتیجه مهار سنتز اسید نوکلئیک و مرگ سلولی می گردد.

فارماکوکینتیک

نیمه عمر: ۸-۶ ساعت.

دفع: حدود ۸۰-۶۰ درصد این دارو از راه کلیه دفع می شود و حدود ۱۵-۶ درصد آن به صورت متابولیتهای غیرفعال از راه مدفوع دفع می شود.

مقدار مصرف

آبسه آمیبی کبد
بالغین: ۵۰۰-۷۵۰ mg  از راه خوراکی، سه بار در روز به مدت ۵ تا ۱۰ روز تجویز می شود.
کودکان: روزانه ۳۵-۵۰ mg/kg  از راه خوراکی، منقسم در سه دوز به مدت ۱۰ روز تجویز می شود.
آمیبیاز روده ای
بالغین: ۷۵۰ mg  از راه خوراکی، سه بار در روز به مدت ۵ تا ۱۰ روز تجویز می شود. مراکز کنترل بیماریها توصیه می کنند که علاوه بر این درمان، یدوکینول نیز با دوز ۶۵۰ mg  از راه خوراکی، سه بار در روز به مدت ۲۰ روز تجویز شود.
کودکان: روزانه ۳۵-۵۰ mg/kg  از راه خوراکی، منقسم در سه دوز، به مدت ۱۰ روز تجویز می شود، و به دنبال آن درمان با یدوکینول خوراکی باید ادامه یابد.
تریکومونیازیس
بالغین (زن و مرد باهم): ۲۵۰ mg  از راه خوراکی، سه بار در روز به مدت ۷ روز یا ۲ g  از راه خوراکی به صورت دوز واحد تجویز می شود.
تریکومونیازیس مقاوم
بالغین (زنان): ۲۵۰ mg  از راه خوراکی، دو بار در روز به مدت ۱۰ روز تجویز می شود. علاوه بر مصرف خوراکی، هر شب یک قرص واژینال نیز استعمال می شود.
عفونتهای باکتریال ناشی از ارگانیسمهای بی هوازی
بالغین: ابتدا، ۱۵ mg/kg  از راه انفوزیون وریدی در خلال یک ساعت (در حدود ۱ g  برای یک فرد بالغ ۷۰ کیلوگرمی) تجویز می شود. دوز نگهدارنده ۷٫۵ mg/kg  از راه وریدی یا خوراکی هر ۶ ساعت (در حدود ۵۰۰ mg  برای یک فرد بالغ ۷۰ کیلوگرمی) است. اولین دوز نگهدارنده باید ۶ ساعت بعداز دوز ابتدایی تجویز شود. میزان دوز این دارو نباید بیشتر از ۴ g  در روز باشد.
ژیاردیازیس
بالغین: ۲۵۰ mg  از راه خوراکی، سه بار در روز به مدت ۵ روز تجویز می شود.
کودکان: ۵ mg/kg  از راه خوراکی، سه بار در روز به مدت ۵ روز تجویز می شود.
جلوگیری از عفونت بعداز عمل در جراحی های کولورکتال آلوده یا با احتمال آلودگی
بالغین: ۱۵ mg/kg  از راه انفوزیون وریدی در خلال ۳۰ تا ۶۰ دقیقه تجویز می شود. این دوز یک ساعت قبل از جراحی باید کامل شود؛ سپس ۷٫۵ mg/kg  از راه انفوزیون وریدی در خلال ۳۰ تا ۶۰ دقیقه تجویز می گردد. دوز دوم ۶ تا ۱۲ ساعت بعداز دوز اولیه تجویز می شود.

 


چگونه با تخم کتان “لاغر” شویم و تناسب اندام داشته باشیم

همه افراد دوست دارند تناسب اندام داشته باشند ،و لاغری خودرا حفظ کنند. این روزها همه جا صحبت از فواید بی نظیر تخم کتان، برای کم کردن وزن است که شکم را صاف میکند. صحبت ما امروز درباره لاغری با تخم کتان است

به سوال های زیر توجه کنید شاید سوال شما هم باشند.

,بهترین رژیم لاغری,بهترین قرص لاغری,خواص تخم کتان,[categoriy]
چگونه با تخم کتان “لاغر” شویم و تناسب اندام داشته باشیم

تخم کتان چیست و به چه صورتی مورد استفاده قرار می گیرد؟

تخم کتان یک دانه گیاهی مفید است که در اروپا و آسیا می روید و دارای مواد بسیار با ارزشی است که به سلامت بدن و تناسب اندام کمک می کند. مهمترین بیماری ها یعنی سرطان را جلوگیزی می کند. دارای چربی غیراشباع و امگا۳ می باشد و دارای میزان زیادی فیبر محلول و غیر محلول وویتامین E است. از تخم کتان به صورت محلول در آب برای درمان های موضعی، و به صورت خوراکی دم کرده، پودر کرده و روغنی مورد استفادعه قرار می گیرد. بیشترین استفاده تخم کتان در قشر باتوان است و آن هم برای کاهش چربی شکم و تناسب اندام است.

,بهترین رژیم لاغری,بهترین قرص لاغری,خواص تخم کتان,[categoriy]

تخم کتان چگونه موجب کاهش چربی شکم می شود؟

تخم کتان از جمله موادی است که به طور چشم گیری برای کاهش چربی شکم مورد استفاده قرار می گیرد. این دانه با ۶ اثر معجزه گر به شما کمک می کند تا شکم صاف داشته باشید و کاهش وزن خوبی را تجربه کنید.

  1. کاهش نفخ و در نتیجه کوچک کردن شکم
  2. تمیز کردن معده و کوچک کردن شکم
  3. آب کردن چربی ها و کوچک کردن شکم و کاهش وزن
  4. کاهش اشتها و کاهش وزن
  5. امگا ۳
  6. حل معضل تورم سلولی و کاهش وزن

حال به معرفی موارد بالا می پردازیم:

کاهش نفخ

تخم کتان دارای میزان زیادی فیبر محلول و نا محلول است که به خوبی می تواند به هضم غذا در معده کمک کند و نفخ شکم را از بین ببرد و یبوست را ریشه کن کند و افزایش اندازه شکم ناشی از یبوست و… را از بین ببرد. برای اینکه از این اثر تخم کتان بهره مند شوید تخم کتان را پودر کرده و در نمک پاش بریزید و در هر بار مصرف غذا از آن استفاده کنید. تخم کتان بیشتر در ماست، شیر، سالاد مورد استفاده قرار می گیرد

تمیز کردن معده

با خواصی که تخم کتان دارد می توان به خوبی از آن برای تمیز کردن معده و دستگاه گوارش استفاده کرد.به نقل از lifescript  زمانی که با مصرف تخم کتان معده و دستگاه گوارش را تمیز می کنید توده های اضافی از بین می روند و موجب کوچک شدن شکم می شوند. بنابراین اگر احساس می کنید خوردن دارو ها یا ورزش و کنترل چربی و کالری های دریافتی اثری در کوچک کردن شکم نداشته اند این روش را هم امتحان کنید.

آب کردن چربی ها

تخم کتان دارای میزان زیادی چربی غیر اشتباع است که نسبت به چربی های مضر بسیار مفیدند و موجب کاهش چربی و افزایش سوزاندن چربی در بدن می شوند و بدین طریق قدرت زیادی در سوخت و ساز چربی ها ایجاد می کند. پس اگر دارای رژیم کاهش چربی شکم هستید می توانید از تخم کتان برای حذف چربی ها و افزایش سوخت و ساز استفاده کنید

کاهش اشتها

تخم کتان به دور روش موجب کاهش اشتها می شود که هر دو بسیار کاربردی اند.

روش اول کاهش اشتها:

از آنجا که تخم کتان یک دانه روغنی است می تواند موجب احساس سیری بشود بنابراین اگر ۳۰ دقیقه قبل از مصرف غذا از یک قاشق پودر تخم کتان استفاده کنید احساس سیری به شما دست داده و نمی توانید زیاد غذا بخورید و بدین طریق دریافت چربی ها و کالری ها از طریق وعده های روزانه کمتر خواهد شد و به مرور موجب کاهش وزن و کاهش چربی شکم می شود

روش دوم کاهش اشتها :

به نقل از livestrong ، اگر از تخم کتان در هنگام خوردن غذا استفاده کنید باعث می شود که هنگام هضم غذا، محتویات معده بیشتر در معده بمانند و به صورت آهسته و کم کم وارد روده کوچک شوند و این موجب می شود که سطح انسولین پایدار بشود و موجب کاهش اشتها می شود. از طرفی پایگاه traineo می گوید تخم کتان با تنظیم سطح انسولین موجب کاهش هوس خوردن غذاهای چرب را در بدن موجب می شوند که خود نقش بسیار مهمی در کاهش وزن و کاهش چربی شکم دارد.

امگا ۳ و کاهش کلسترول

این ماده موجود در تخم کتان دارای خواص مهمی است که در کاهش کلسترول خون در طی ۸ هفته بسیار کمک می کند. اگر روزی ۲۰ گرم از این ماده را در ۸ هفته مصرف کنید سطح کلسترول را به خوبی کاهش خواهید داد.

امگا ۳ تخم کتان و حل مشکل التهاب سلولی

التهاب سلولی مشکلی است که موجب عدم ارتباط خوب و به موقع مغز و سیگنال های هورمونی لپتین شده و موجب می شود که پیام احساس گرسنگی زیاد به مغز ارسال شود و این موجب می شود که دفعات دریافتی غذا توسط فرد زیاد شود و موجب افزایش وزن و چربی خصوصا چربی شکمی بشود. امگا ۳ به اندازه کافی کمک می کند این التهاب ها از بین بروند. استفاده از غذاهایی که موجب کاهش التهاب سلولی می شوند تا ۸۶ درصد موجب کاهش التهاب سلولی شده و تا میزان ۷ کیلو گرم  وزن کم کنند. ( به تحقیق خانم فاطمه مهدی پور در worldfood)

دم کرده تخم کتان بهتر است یا پودر تخم کتان یا روغن کتان؟

از آنجا که پودر کرده ی  تخم کتان داری ۵۰ کیلو کالری است و تخم کتان پودر نکرده دارای ۳۶ کیلو کالری است بهتر است که تا می توانید از پودر کردن آن جلوگیری کنید و به طور دم کرده آن را مصرف کنید اما اگر فعالیت بدنی خوبی دارید می توانید از پودر کرده ی تخم کتان استفاده کنید.

از روغن کتان فقط برای استفاده بر روی غذا و به دور از اوجاق استفاده کنید چرا که روغن کتان یکی از روغن هایی است که سریع اکسایش می شود و اگر بسوزد و موجب ضررهایی برای بدن می شود که کار سلول ها را مختل می کند.

بنابراین بهتر است نحوه استفاده شما از تخم کتان به صورت زیر باشد:

دم کرده تخم کتان هر روز دو فنجان

پودر تخم کتان قبل از غذا برای کاهش اشتها و یا همراه با غذا و صبحانه و ناهار برای کنترل هضم غذا و کاهش چربی و کاهش نفخ و تمیز کردن دستگاه گوارش.

آیا تخم کتان برای اب کردن چربی شکم به تنهایی می شود؟

به گفته hckynut در community.qvc باید بگوییم که این گفته حقیقت ندارد که تخم کتان فقط چربی های ناحیه شکم را از بین می برد. اما با توجه به این اصل که آخرین ناحیه ای از چربی که در بدن شکل گرفته اولین لایه ای است که پاک سازی می شود. اما از آنجا که بیشترین لایه های چربی در شکم هستند تاثیر بیشتری بر روی شکم دیده می شود و بدین صورت باید بگوییم اگر توده چربیهای کل بدن به یک اندازه باشد روند لاغر شدن و کاهش وزن و تناسب اندام با استفاده از تخم کتان می تواند به صورت یک روند منظم و متناسب و مساوی در کل بدن مشاهده شود.

نتیجه گیری در باره تخم کتان می توانیم به طور کلی به این مهم اشاره کنیم که یکی از ۵ دانه های مهمی است که روزانه باید مصرف شود تا با اثرات مستقیم و غیر مستقیم آن شاهد کاهش چربی های شکم، چربی های بدن و کاهش وزن بشویم و سلامت خود را تضمین کنیم. پس اگر به دنبال مقالات پزشکی و بهداشتی - ی با کمترین ضرر می گردید که هم موجب تناسب اندام شود و هم کاهش وزن و کاهش چربی و چاقی شکمی با تخم کتان دوست شوید.

چگونگی مصرف تخم کتان

بهتر است دانه های تخم کتان را خریداری کرده و خود آن را در منزل آسیاب نمایید. از آنجایی که تخم کتان یک دانه روغنی است، خرید تخم کتانی که قبلاً آسیاب شده، ممکن است گذشت زمان سبب اکسیده شدن آن گردد، در حالی که شما می توانید دانه های تخم کتان را خریداری کرده و به هنگام مصرف و به میزان نیاز خود، آن را با آسیاب برقی در منزل آسیاب نمایید و به شکل پودر درآورید و مصرف کنید.دانه های تخم کتان می توانند بیش از یک سال قابل مصرف باشند.

بهتر است پودر تخم کتان را در دمای اتاق نگهداری کنید. میزان مصرف تخم کتان برای افراد سالم و بزرگ سال که در مصرف آن محدودیتی ندارند، یک قاشق سوپ خوری در روز می باشد.

محققان اظهار می دارند مردانی که در معرض خطر ابتلا به سرطان پروستات می باشند، باید از مصرف تخم کتان اجتناب نمایند

برای افراد جوان تر، بیشتر از یک قاشق چای خوری در روز توصیه نمی گردد. از آنجایی که تخم کتان حاوی فیبر بالایی می باشد، برای وارد کردن آن در رژیم غذایی خود از میزان کم شروع کنید و به تدریج آن را افزایش دهید.یک قاشق سوپ خوری تخم کتان حاوی ۳۶ کیلوکالری و یک قاشق سوپ خوری از تخم کتان آسیاب شده حاوی ۵۰ کیلوکالری انرژی می باشد.

از آنجایی که دانه های تخم کتان طعم و مزه سبک و ملایمی دارند، می توانید به چندین روش آن را در رژیم غذایی روزانه خود وارد نموده و مصرف کنید.

 

فواید تخم کتان

* تخم کتان می تواند سبب کاهش کلسترول خون و همچنین پایین آمدن قند خون گردد. فیبر محلول موجود در تخم کتان می تواند سبب کاهش کلسترول گردد و از افزایش پلاک در خون جلوگیری کند و در نتیجه از تنگ شدن دیواره عروق خونی که می تواند منجر به افزایش فشار خون و در نهایت سکته و حملات قلبی گردد، جلوگیری و پیشگیری نماید. فیبر موجود در تخم کتان همچنین می تواند از افزایش قند خون در بیماران دیابتی جلوگیری کند. 

* تخم کتان از پوکی استخوان و تحلیل رفتن بافت استخوانی جلوگیری می کند. تحقیقاتی که بر روی موش های آزمایشگاهی انجام شد، حاکی از به تأخیر افتادن تحلیل استخوانی در موش های آزمایشگاهی بود که با تخم کتان تغذیه شده بودند و این امر به سبب وجود اسیدهای چرب امگا-۳ موجود در تخم کتان می باشد.

 

* تخم کتان برای افرادی که تمایل به کاهش وزن و کنترل وزن دارند بسیار مناسب می باشد. خوردن تخم کتان ۳۰ دقیقه قبل از خوردن وعده غذایی سبب پر شدن معده و احساس سیری در افراد شده و در نتیجه موجب کنترل اشتها و کم خوری می شود.

* سبب بهبود سیستم گوارش بدن می گردد. فیبر موجود در تخم کتان از بروز یبوست جلوگیری می کند و سبب هضم و دفع به موقع گردیده و به سلامت سیستم گوارش کمک می نماید.

 

* ایمنی بدن را افزایش می دهد. ALA موجود در تخم کتان سبب کاهش التهابات و در نتیجه عملکرد بهتر سیستم ایمنی بدن می گردد. تحقیقات اخیر نشان داده اند که تخم کتان می تواند سبب کاهش برخی ناهنجاری های التهابی مانند آرتریت روماتوئید، لوپوس و پسوریازیس گردد.

 

* جلوگیری کننده از سرطان است. تحقیقات نشان می دهند تخم کتان نقش مهمی در پیشگیری از ابتلا به سرطان به ویژه سرطان روده و سینه دارد. این گیاه به علت دارا بودن آنتی اکسیدان های مهمی همچون لیگنان ها که نقش مهمی در مبارزه با سرطان دارند، می تواند با پیشگیری از رشد سلول های سرطانی، با سرطان مبارزه کند.

 

احتیاط در مصرف تخم کتان!

محققان معتقدند علی رغم فواید بسیار زیادی که در تخم کتان مشاهده و اثبات شده، اما در مصرف آن نباید زیاده روی کرد.افرادی که دارای روده التهابی و تحریک پذیر می باشند، باید از خوردن تخم کتان اجتناب کنند.

همچنین زنان باردار و مادران شیرده نباید تخم کتان مصرف کنند.

تخم کتان از پوکی استخوان و تحلیل رفتن بافت استخوانی جلوگیری می کند. تحقیقاتی که بر روی موش های آزمایشگاهی انجام شد، حاکی از به تأخیر افتادن تحلیل استخوانی در موش های آزمایشگاهی بود که با تخم کتان تغذیه شده بودند و این امر به سبب وجود اسیدهای چرب امگا-۳ موجود در تخم کتان می باشد

از طرفی افرادی که دچار بیماری هایی مانند اندومتریوز، تخمدان پلی کیستیک و فیبرویید می باشند، نیز باید از مصرف تخم کتان اجتناب نمایند.محققان اظهار می دارند مردانی که در معرض خطر ابتلا به سرطان پروستات می باشند، باید از مصرف تخم کتان اجتناب نمایند.

اگر تخم کتان را به عنوان یک دارو مصرف می کنید، حتماً با پزشک خود مشورت نمایید.

 

چند پیشنهاد

* به هنگام خوردن صبحانه، آن را به شیر و کورن فلکس خود اضافه نمایید.* به هنگام صرف ناهار، دانه های تخم کتان را به سالاد خود اضافه نموده و میل کنید.

* آن را با آب میوه مخلوط کرده و میل نمایید.

* آن را به انواع سالادها و یا سوپ ها بیفزایید.

* آن را به ماست و یا دوغ خود اضافه نموده و میل کنید.

* آن را به سس گوجه فرنگی و یا آب انواع گوشت ها اضافه کرده و میل نمایید.

* آن را به گوشت چرخ کرده اضافه نموده و سپس با آن کوفته و یا کباب درست کنید.

 

ترکیبات تخم کتان

* حاوی انواع ویتامین ها و مواد معدنی از جمله اکثر ویتامین های گروه B بوده و دارای منیزیم و منگنز نیز می باشد.* دارای دو نوع فیبر محلول و نامحلول می باشد.

* دارای چندین نوع آنتی اکسیدان قوی از جمله لیگنان است. از آنجایی که تخم کتان یک ماده گیاهی است، یکی از بهترین منابع لیگنان ها می باشد.

* حاوی اسیدهای چرب امگا- ۳ بوده و از این رو ضد التهاب می باشد. تخم کتان یکی از منابع غنی گیاهی است که دارای امگا-۳ گیاهی به نام آلفالینولنیک اسید (ALA) می باشد. بعد از روغن تخم کتان، روغن کانولا بیشترین میزان ALA را دارا است.

 


تهیه طبیعی ترین جلا دهنده های پوست

اگر می خواهید پوستی شفاف و روشن تر از قبل داشته باشید و از حالت کدری و تیرگی آن را در بیاروید با ما همراه باشید و با این روش های طبیعی در جهت زیباتر شدن خود قدم بردارید تا پوستی درخشان بدست آورید.

,برطرف شدن تیرگی و کدری پوست , زیبایی و شفافیت پوست , شفافیت پوست ,[categoriy]


 تهیه طبیعی ترین جلا دهنده های پوست

  عرق گل همیشه بهار می تواند در زیبایی و شفافیت پوست نقش بسزایی داشته باشد

احساس می کنید پوست تان به شفافی پوست دیگران نیست؟ تیرگی پوست تان حالت کدری به آن داده که شما را چند سال پیرتر از آنچه هستید، نشان می دهد؟ از دیدن خودتان در آینه احساس بدی دارید؟ همه اینها نشان می دهد چندان که باید به زیبایی و شفافیت پوست خود رسیدگی نمی کنید. لابد با دیدن افرادی که پوست درخشانی دارند، متعجب می شوید و تصور می کنید راز خاصی در این درخشانی نهفته است.


به علاوه حتما بدون هیچ مراقبتی از پوست تان فقط حسرت پوست های زیبا و شفاف را می خورید. بهتر است به جای اینکه حسرت بخورید و خود را با دیگران مقایسه کنید، راه های حفظ شفافیت و زیبایی پوست را بدانید. بله، شما هم می توانید پوستی باطراوت و شفاف داشته باشید اگر نکاتی  را که «زندگی ایده آل» از دکتر سعید صانعی، متخصص طب سنتی پرسیده   رعایت کنید.


روغن بادام شیرین را دریاب
پودر جوانه گندم، عسل و روغن بادام شیرین از هرکدام یک قاشق غذاخوری را ترکیب کرده تا مخلوطی شکلاتی مانند به دست آید. این ترکیب را دو تا سه ساعت روی پوست خود ماسک کرده و منتظر تاثیرات شفاف کنندگی آن روی پوست خود باشید.


وقتی عسل و توت فرنگی با هم باشند
چهار تا پنج واحد توت فرنگی را له کرده و با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید و روی پوست خود بمالید. حتما تاثیر شفاف کنندگی توت فرنگی و عسل را مشاهده خواهید کرد.


ترکیب سفیدآب و کف دریا
سفید آب روی یا زینک اکساید روی، آرد نشاسته و کف دریا هرکدام یک قاشق چای خوری را با عسل و گلاب هرکدام سه قاشق چای خوری و کمی آب مخلوط کنید تا ماسکی برای شفافیت و لکه بری پوست داشته باشید.


با میوه ها و سبزیجات دوست باش
به طور کلی خوردن اکثر میوه ها و سبزیجات سبب شفافیت و زیبایی پوست می شود. با این حال مصرف برخی از میوه ها و سبزیجات می تواند کمک بسیار بزرگی برای این مورد باشد. میوه هایی مثل انجیر، هنداونه، سیب قرمز، انواع مرکبات، گیلاس و آلبالو، انار و گلابی به طور موثری می توانند سبب زیبایی و شفافیت پوست شوند. غیر از این موارد، زرشک هم می تواند برای شفافیت پوست به کار گرفته شود.


پیاز و دوستی با پوست
شاید باورتان نشود اما آب پیاز همراه با آبلیمو می تواند ماسک مناسبی برای شفافیت پوست تان باشد. این ترکیب را به پوست تان بمالید و از بوی بد آن نترسید که علاج تیرگی و کدر بودن پوست تان است.


بخور دادن را فراموش نکن
گل ختمی، گل پنیرک و گشنیز را به مقدار مساوی و به میزان یک قاشق غذاخوری با یک لیوان آب جوشانده و 20 دقیقه تا نیم ساعت بخور دهید. با این کار کمک بزرگی به شفافیت پوست تان کرده اید.


دمکرده جعفری و آشتی با پوست
یک قاشق غذاخوری جعفری را با یک لیوان آب بجوشانید. سپس با مقداری آبلیمو مخلوط کرده و به صورت ناشتا مصرف کنید. پس از چند وقت مصرف این دمکرده اثر ضدلک و شفاف کنندگی آن را مشاهده خواهید کرد.


تاثیر پودر ثعلب
یک قاشق چای خوری پودر ثعلب را با یک قاشق غذاخوری آبلیمو و دو قاشق غذاخوری گلاب مخلوط کنید و آن را روی صورت خود ماسک کنید. پس از یک ساعت ماسک را از روی صورت تان بشویید. استفاده دوبار در هفته از این ماسک می تواند شما را امیدوار کند که پوستی شفاف خواهید داشت.


جوشانده گل زوفا را امتحان کن
یک قاشق غذاخوری گل زوفا را با دو لیوان آب بجوشانید. از این ترکیب یک لیوان جوشانده گل زوفا حاصل می شود که آن را برای شفافیت پوست توصیه می کنیم.


همان آبلیمو، عسل معروف
شربت آبلیمو و عسل نیز یکی دیگر از موارد شفاف کننده پوست است که می توان به طور روزانه آن را مصرف کرد. به علاوه می توان آب کرفس و آب هویج را با آبلیمو مخلوط و به صورت روزانه مصرف کرد.


جوشانده گل زوفا را امتحان کن
یک قاشق غذاخوری گل زوفا را با دو لیوان آب بجوشانید. از این ترکیب یک لیوان جوشانده گل زوفا حاصل می شود که آن را برای شفافیت پوست توصیه می کنیم.


آلوئه ورا و درمان پوست کدر
استفاده از برگ های آلوئه ورا که در عطاری ها موجود است، می تواند برای شفافیت پوست بسیار کاربردی و راحت باشد. کافی است پوست برگ های آلوئه ورا را جدا کرده و ژل داخل آن را روی پوست خود ماسک کنید. این ترکیب قابل دسترس و آسان می تواند تاثیر شگفت انگیزی روی پوست تان داشته باشد.


ماسک های میوه ای
میوه هایی مثل خیار، هلو، زردآلو، توت فرنگی و… را می توانید به صورت حلقه ای برش زده و روی پوست خود ماسک کنید. حتما به خاطر داشته باشید برای اطراف چشم به هیچ عنوان از شکل له شده این میوه ها استفاده نکنید.


عرق کاسنی و شاتره، موثرترین عرقیات برای شفافیت پوست
از میان تمام عرقیات برای زیبایی و شفافیت پوست، موثرترین مورد عرق کاسنی و شاتره است. عرقیات کاسنی و شاتره باید برای مدت طولانی و تا زمان برطرف شدن تیرگی و کدری پوست استفاده شود. برای این منظور می توان به مقدار مساوی از این عرقیات را روزی دو تا سه لیوان مصرف کرد.


عرق گل همیشه بهار، اسطوره زیبایی پوست
عرق گل همیشه بهار می تواند در زیبایی و شفافیت پوست نقش بسزایی داشته باشد اما باید اندکی صبور باشید و به مدت 40 روز تا سه ماه (تا زمان برطرف شدن تیرگی و لک های پوستی) آن را مصرف کنید. روزی سه بار و هر بار نصف لیوان از این عرق را بنوشید تا تاثیرات آن کاملا دست تان بیاید.


پوستی کدر با صفرای خون
عمدتا در تیرگی و لک های پوستی نوع تغذیه نقش بسزایی دارد و حتما باید به نوع غذایی که مصرف می کنید توجه داشته باشید تا حاوی میوه و سبزیجات باشد. اگر صفرا بیش از حد در خون بماند و با آن مقابله نشود به سودا تبدیل می شود و رنگ سیاه سودا در پوست ظاهر می شود. در این صورت ابتدا لک های قهوه ای با زمینه زرد بروز می یابد و اگر ماندن سودا در بدن طولانی شود لک های تیره، خاکستری و حتی سیاه در پوست ظاهر می شود .


شیر بادام یا فندق بنوش
یکی از مواردی که مصرف طولانی مدت آن سبب تصفیه پوست و زیبایی آن می شود، شیر بادام یا فندق است. برای مصرف آن باید بادام یا فندق خام را در آب جوش قرار دهید و پوست آن را بگیرید. سپس آن را با آب و یک قاشق عسل میکس کنید. این ترکیب به صورت شیر حاصل می شود که می توان برای صبحانه آن را مصرف کرد. شیر بادام و فندق به طور کلی برای رفع مشکلات پوستی به کار می رود و تاثیر خوبی بر شفافیت پوست دارد.

 


تماس جنسی محافظت نشده دختر و پسر, شیوع این بیماری را افزایش داده است!

زمانی که در شورای سیاست گذاری صدا و سیما راجع به گسترش و افزایش تماس جنسی محافظت نشده در بین جوانان تذکر دادیم مسئولان گفتند بله ما هم متوجه شدیم که ارتباط دختر و پسر زیاد است بنابراین باید روی ازدواج موقت تبلیغ کنیم!

شیوع ویروس ایدز در ایران

 مینو محرز، رئیس مرکز تحقیقات ایدز درباره میزان شیوع ایدز در کشور اظهار کرد: در چند سال اخیر که تماس جنسی محافظت نشده تبدیل به بیشترین راه انتقال ویروس ایدز شده است رقم ابتلا زنان به این بیماری یکباره بسیار زیاد شد. در این آمار فرآورده های خونی در سال های اول بیشترین راه انتقال ایدز بود که خیلی سریع متوقف و فرآورده های خونی استریل شد.

در مرحله بعد بیشترین راه انتقال ایدز از طریق معتادان تزریقی بود که 96 درصد مبتلایان را مردان و 4 درصد را زنان تشکیل می دادند و این زنان نیز از همسران مبتلایان بودند. تا سال ها این وضعیت ثابت بود اما اخیرا این فاصله به 60 درصد مردان و 40 درصد زنان رسیده است.

 با توجه به اینکه امروزه بیشترین نوع ابتلا به ایدز از راه انتقال به خاطر رابطه جنسی محافظت نشده است به تبع زنان بیشترین آسیب را می پذیرند و این یک زنگ خطری برای مسئولان کشور است؛ همچنین در کلانشهرها تعداد زنان مبتلا به ایدز بیشتر است.
پیشگیری و کنترل ایدز باید از سوی تمام ارگان ها صورت گیرد و تنها وظیفه وزارت بهداشت نیست زیرا این یک مشکل اجتماعی است ولی متاسفانه آموزش و پرورش و صدا و سیما در مورد آسیب های اجتماعی از قبیل ایدز و اعتیاد اطلاع رسانی نمی کنند.

سی سال است که ما با ایدز مبارزه می کنیم اما هنوز که هنوز است هیچ اتفاق مثبتی در این زمینه رخ نداده و هر روز تعداد بسیاری از جوانان دچار ایدز می شوند بنابراین رادیو و تلویزیون باید در زمینه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم و جوانان احساس مسئولیت کنند. بودجه ای که از سوی دولت برای اطلاع رسانی در مورد ایدز به وزارت بهداشت اختصاص داده می شود هیچ وقت کافی نبوده و نیست. همچنین بسیاری از ارگان ها در خصوص ایدز سکوتکرده اند و آنقدر درد دل های ما در زمینه مشکلات ایدز در کشور زیاد است که به دل درد تبدیل شده است.

متاسفانه پول دست وزارت رفاه است در حالی که مسئولیت بهداشت و سلامت مردم با وزارت بهداشت است که این موضوع بسیار مسخره است. همواره داروهای ایدز به صورت رایگان توسط وزارت بهداشت برای پیشگیری در اختیار مبتلایان به ایدز در کلینیک های بیماری های رفتاری قرار می گیرد اما در دولت احمدی نژاد می گفتند چرا داروهای کنترل ایدز را مجانی به مردم می دهید؟
در حالی که بهترین راه درمان، پیشگیری است. به عنوان مثال در همین روزها من دو بیمار دارم که در مرحله ایدز پیشرفته بیماری آنان تشخیص داده نشده است و در بیمارستان خصوصی بستری می شوند. بسیاری از جوانان هنوز نمی دانند که:

ایدز چیست؟
و رفتار پرخطر جنسی به چه نوع رفتاری می گویند؟


تمام این موضوع تقصیر رادیو و تلویزیون است به عنوان مثال:

شما تا به حال در زیر نویس مسابقات فوتبال دیده اید که در مورد بیماری ایدز آگاهی و اطلاع رسانی کنند؟
فقط پفک نمکی را تبلیغ می کنند و تلویزیون برای تمام پزشکان پیامک می زند که با پرداخت چهار میلیون تومان می توانید در برنامه های بهداشتی درمانی شرکت کنید؛
آیا این رسالت رسانه است؟

در تمام دنیا آنقدر در سال های طولانی در مورد ایدز اطلاع رسانی کردند که دیگر آمار ابتلا به ایدز در این کشورها کاهش یافته است به عنوان مثال در سال 1990 که من در استرالیا دوره ایدز را می گذارندم تلویزیون در تمام برنامه ها راجع به ایدز برنامه پخش می کرد و در زیرنویس برنامه های پر بیننده نیز در مورد این بیماری اطلاع رسانی می کرد.در آمریکا نیز همین روند اجرا می شد و پس از این تبلیغات و آموزش ها، مردم با این موضوع آشنا شده اند.
در شورای سیاست گذاری صدا و سیما تاکید کردیم که در مورد ایدز برنامه سازی کنید اما تنها در نزدیکی روز ایدز به پخش چند تبلیغ و اسم کوتاه از ایدز بسنده می کنند. وقتی می پرسیم:

چرا در مورد ایدز برنامه نمی سازید؟

می گویند: این موضوع در جامعه تنش ایجاد می کند.

در حالی که تنش زمانی به وجود می آید که فرزندان ما به دلیل نا آگاهی مبتلا به ایدز شوند. بیمار من فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی شریف است اما به این دلیل که نمی دانسته باید از کاندوم استفاده کند مبتلا به ایدز شده است.

زمانی که در شورای سیاست گذاری صدا و سیما راجع به گسترش و افزایش ایدز در بین جوانان تذکر دادیم مسئولان گفتند بله ما هم متوجه شدیم که ارتباط دختر و پسر زیاد است بنابراین باید روی ازدواج موقت تبلیغ کنیم! و برداشت آنان این است که باید به سمت ازدواج موقت حرکت کنیم.

سلامت جوانان در کشور ما دغدغه مسئولان نیست زیرا در حالی بیان اطلاعات در خصوص ایدز از سوی پزشکان در رسانه ها منع می شود که از لحاظ دینی و شرعی هیچ مشکلی ندارد و حتی در رساله مراجع در مورد روابط جنسی آموزش هایی داده شده و حتی روحانیون و علما در صدا و سیما در این مورد صحبت می کنند بنابراین منع پخش برنامه پزشکی در خصوص ایدز ناشی از نگاه منفی مسئولان صدا و سیما است

 


ليست صفحات
حلزون
تعداد صفحات : 17


مدل لباس مجلسینظرسنجي
    ورود به سايت

    پرچم کدوم بالاتر هست؟