دسته بندی ها


بازديد سايت
افراد آنلاين : 5
بازديد امروز : 932
بارديد ديروز : 1,349
بازديد کل : 4,744,026

تبليغات
قیمت هتل مشهد لباس مجلسی
جلوگیری از نمایش سایت در iframe دیگر سایت ها

خب همانطور که میدانید iframe یکی از قابلیت های مفید می باشد که با استفاده از آن میتوان وب سایت دیگری را در سایت خود نشان داد. تا چند وقت پیش کاربرد اصلی iframe در لینک باکس ها دیده می‌شد. تا اینکه سایت های خبر خوان وارد عرصه شدند!

 

در وب ایران وقتی سایتی به موفقیت میرسد معمولا اکثر وبمسترها به این فکر می‌افتند که آنها هم همانند آن سایت را راه اندازی کنند بلکه شاید بتوانند همانند آن سایت به بازدید بالا و درآمد مناسب برسند. خلاصه اینکه همین مورد باعث شده الان کلی سایت خبر خوان فارسی وجود داشته باشد که روند رشد آنها همچنان ادامه دارد!

این سایت ها مطالب دیگر سایت ها را در آی فریم نمایش می دهند. در این حالت درست هست که بازدید کننده از سایت شما دیدن می کند ولی چون این نمایش از طریق frame می باشد روی رتبه الکسای سایت شما اثری نخواهد داشت.

همچنین خود همین سایت ها تبلیغاتی را به نمایش می گذارند برای همین درصدی از خریدها و سفارش هایی که می توانست از طریق سایت شما انجام بگیرد کاهش پیدا می کند.

خلاصه همه اینها یعنی شما کار می کنید و نتیجه را افراد دیگری برداشت می کنند. برای همین این حق شما هست که از نمایش سایت خود در دیگر سایت ها جلوگیری کنید. پس اگر دوست ندارید کسی سایت شما را به صورت فریم در وب سایت خود نمایش دهد، یکی از روش های زیر را انجام دهید.

 

روش اول با استفاده از جاوااسکریپت

در این روش می توانید به صورت حرفه ای تر عمل کنید و سایت را از فریم بیرون بکشید!

به عبارتی وقتی سایتی بخواهد صفحه ای وب سایت شما را در iframe نشان دهد کدهای جاوااسکریپت موجود در سایت شما آدرس را بررسی خواهند کرد. در صورتی که آدرس ها یکسان نباشند صفحه iframe بسته خواهد شد و بازدید کننده مستقیما به وب صفحه شما منتقل خواهد شد.

پیشنهاد شخص خود من استفاده از همین روش می باشد. چرا که در این حالت می توانید بازدید زیادی را برای سایت خود بدست آورید. (البته به شرطی که سایت شما را کسی بخواهد در فریم نمایش دهد.)

اینم از کد جاوا

 

<script type="text/javascript">
if(top != self) top.location.replace(location);
</script>

کدهای بالا را در head سایت خود اضافه کنید.

 

روش دوم با استفاده از htaccess

برای اینکه به کل هیچ iframe ای از سایت تان نمایش داده شود، کافیست کدهای زیر را در فایل htaccess. پوشه اصلی هاست کپی کنید. توجه داشته باشید که در این حالت حتی خودتان هم نخواهید توانست در وب سایت خود iframe نمایش دهید.

header("X-Frame-Options: SAMEORIGIN");

شاید لازم باشد خودتان برخی از صفحات سایت را در قسمتی از سایت برای نمایش بگذارید برای همین از کد زیر استفاده کنید. این کد باعث می شود که نمایش iframe فقط و فقط در وب سایت خودتان فعال باشد.
Header append X-FRAME-OPTIONS “DENY”
مدل لباس مجلسینظرسنجي
    ورود به سايت

    پرچم کدوم بالاتر هست؟