دسته بندی ها


بازديد سايت
افراد آنلاين : 5
بازديد امروز : 1,485
بارديد ديروز : 1,349
بازديد کل : 4,744,579

تبليغات
قیمت هتل مشهد لباس مجلسی
راهکار برای داشتن رابطه‌ای محکم‌تر و خوشایندتر در زندگی زناشویی

گوش کنید، با همه وجود‌
 
اگر به حرف‌های شریک‌تان به عنوان یک سخنگوی ارزشمند و قابل احترام گوش کنید، فکر نمی‌کنید که این هدیه‌ی بزرگی برای او است؟
 
ذهنیت مثبتی داشته باشید
 
به عقب برگردید و به اتفاقات خوب در رابطه فکر کنید و از مسائل جزئی و بی‌خود بگذرید.
 
نیازهای شریک‌تان را در اولویت قرار دهید
 
سعی کنید اصلاً حرفش را قطع نکنید و بگذارید اول او حرف بزند، این یعنی که به او احترام می‌گذارید و نیازهای او برای شما در اولویت است.
 
برای کارهایی که انجام می‌دهد ارزش قائل باشید 
 
از ترفند «او می‌داند که من از آن مسئله خبر دارم» دیگر استفاده نکنید. در هر حال این را به او بگویید.
 
در جملات‌تان از «من» استفاده کنید
 
به جای صحبت کردن با حالت تهاجمی که پر از «تو» است، سعی کنید برای ابراز حس واقعی‌تان بیشتر از «من» استفاده کنید.

 


کدوم ازدواج باعشق همراه است؟

عشقي كه با ازدواج همراه است، مشخصاتي دارد كه با هر نوع عاطفه، دوست داشتن يا حتي عاشق شدن ديگري متفاوت است. عشق در ازدواج به رشد فردي منجر ميشود. بلوغ را در پي دارد و با همراهي يك فرد ديگر، شما را به كمال انساني ميرساند. در اين مطلب 9 واقعيت مهم را درباره عشق و ازدواج براي شما ميگوييم كه هر فرد بالغي در آستانه ازدواج بايد از آنها مطلع باشد و ببينيد آيا در خودش چنين واقعيتهايي را ميبيند.
 

 1) روابط موفق با يافتن يك فرد مناسب و شايسته آغاز نميشوند، بلكه با مناسب و شايسته بودن خود فرد آغاز ميشود. اطرافيان شما آينهاي از خود شما هستند. اگر اطرافيانتان را نميپسنديد، بدانيد كه خود واقعيتان مطلوبتان نيست. اگر به دنبال همسري قدرتمند و بالغ هستيد، بايد خودتان فرد بالغ و مستقل و توانمندي باشيد. اگر به دنبال فردي صاف و پاك ميگرديد، بايد ابتدا صافي و پاكي را در خودتان ايجاد كنيد.

2) گاهي، فردي كه مجذوب او ميشويم، كسي است كه ما هميشه آرزو داشتهايم شبيه او باشيم يا در رابطه با گذشته خود قادر به حل، كنار آمدن و يا دستيابي به آن نبودهايم. ازدواج با چنين فردي، سرنوشت خوبي ندارد. چرا كه جذب شدن افراد متفاوت به هم، پس از مدتي كسالت بار ميشود و از سوي ديگر، يك طرف رابطه از اين كه مدام به طرف ديگر سرويس دهد و كمبودهاي او را برطرف كند خسته خواهد شد.

3) شايد برخي افراد به دليل رفع نيازهاي مادي يا جنسي كنار يكديگر زندگي كنند اما واقعيت آن است كه افراد بطور ناخودآگاه وابسته فردي ميشوند كه نيازهاي احساسي آنان را ارضاء ميكند. بنابراين، در انتخاب همسر، كسي را پيدا كنيد كه شما را به لحاظ فكري، حسي و عاطفي سيراب ميكند. شيفتگي و عاشقي يك نوع وابستگي است. بنابراين براي اينكه فردي را شيفته خود كنيد، بكوشيد نيازهاي احساسي و معنوي او را برآورده سازيد.

4) تنهايي و عزت نفس پايين، دو عامل بسيار تاثيرگذار هستند كه بسياري را بر آن ميدارد كه در يك رابطه ناسالم وارد شوند يا بمانند. اين افراد تصور ميكنند يك رابطه ناسالم بهتر از فقدان رابطه و تنهايي است. اما واقعيت اين است كه آسيبهاي ماندن در يك رابطه سرد، كسالت بار، معيوب و يك طرفه، بسيار بيشتر از تنهايي است.

5) زنان عمدتا مجذوب مرداني ميشوند كه قدري تودار و خوددار باشند، خود را نيازمند و وابسته زن نشان ندهند و از نظر احساسي كمي دور از دسترس به نظر برسند. اما اين فقط در ابتداي رابطه معنا دارد. در زندگي مشترك، نياز به نزديكي عاطفي و محبت ديدن و محبت كردن وجود دارد. با تمام اين داليل، يك نكته هميشه ثابت است. هيچ زني از مرد ضعيف، وابسته، ناتوان، بيتكليف و التماس‌كننده خوشش نميآيد. در واقع آنها از مردهاي فاقد اعتماد به نفس، وابسته، مردد، بدون برنامه، غير ماجراجو و ترسو گريزانند.

6) به همان نسبت، مردان هم جذب زناني ميشوند كه درجاتي از استقلال احساسي و فكري را از خود بروز ميدهند. اما زن زيادي مستقل، زني كه لجباز و يك دنده باشد و حرف حرف خودش باشد يا خود را از مرد جماعت بينياز نشان دهد، به هيچ عنوان مطلوب مردها نيست. زناني كه در عين زنانگي، تعقل و استقالل، به مردشان تكيه مي‌كنند و به او فرصت ميدهند هدايت قايق زندگي را به دست بگيرد، همان زناني هستند كه مردها دوست دارند براي همه عمر، در كنارشان باشند.

7) معموال افراد، خواهان چيزي هستند كه نميتوانند داشته باشند. بنابراين خود را كامال در اختيار كسي قرار ندهيد. در همان ابتداي آشنايي تمام اطالعات شخصي، دانش، استعدادها و عشق خود را براي همسر آيندهتان آشكار نسازيد. اجازه دهيد، او ذره ذره شما را كشف كند. در دوران نامزدي يا آشنايي، تمام وقت خود را به شريك زندگيتان اختصاص ندهيد. بگذاريد وقتي هم براي دلتنگ شدن بماند.

8) ازدواج به ما كمك ميكند تا به بلوغ هيجاني و اجتماعي برسيم. در واقع، ازدواج بيشتر از دستاوردهاي مادي، دستاوردهاي روحي دارد و كيفيت رفتارهاي شما را بهبود ميبخشد.

9) شما جزو اصلي هر رابطهاي هستي. بنابراين هرگاه ميخواهيد يك رابطه سالم و محبتآميز با ديگران داشته باشيد، اول بايد با خودتان رابطهاي سالم و محبتآميز برقرار كنيد و اين امر ميسر نميشود مگر با كشف و شناخت »خود اصيل« و »خود حقيقي«تان. خودتان را دوست داشته باشيد تا بتوانيد ديگران را دوست داشته باشيد. به خودتان احترام بگذاريد تا بتوانيد به ديگران احترام بگذاريد. اگر اين خصوصيات يا تعدادي از اين خصوصيات را شما و يا شريك زندگيتان دارد، ميتوان گفت كه ازدواج شما، با »عشق« همراه است.

نویسنده: دکتر پروانه صفایی مقدم

 


دانستنی های جالب در مورد اینترنت

۱- اینترنت چقدر بزرگ است؟!
گوگل، تخمین می‌زند که در اینترنت ۵ میلیون ترابایت، اطلاعات وجود داشته باشد که معادل ۵ میلیارد گیگابایت یا ۵ تریلیون مگابایت است. از انجا که مغز انسان ظرفیتی حدود یک تا ۱۰ ترابایت دارد، اگر متوسط ظرفیت مغز را ۵ ترابایت در نظر بگیریم، اینترنت معادل ظرفیت مفز یک میلیون انسان است.
بیایید حجم اطلاعات اینترنت را طور دیگری معادل‌سازی کنیم تا تصورش برایمان آسان‌تر شود. یک ترابایت را می‌توان روی ۲۱۲ DVD یا ۴۰ دیسک بلوری blue ray ضبط کرد. به این ترتیب برای ذخیره‌سازی کل اینترنت به یک میلیارد DVD یا ۲۰۰ میلیون دیسک بلوری نیاز داریم!
۲-میزان دسترسی به اینترنت:
۲۶٫۶ درصد از جمعیت دنیا به اینترنت دسترسی دارند. البته در قاره‌ها و مناطق مختلف میزان دسترسی به اینترنت متفاوت است. در آمریکای شمالی سه چهارم مردم، در استرالیا و اقیانوسیه ۶۰ درصد، در اروپا، پنجاه درصد، در آمریکای لاتین و منطقه حوزه کارائیب، ۳۲ درصد، در خاورمیانه ۲۹ درصد، در آسیا ۲۰ درصد و در آفریقا ۸ درصد مردم به اینترنت دسترسی دارند.
۳- ایمیل: هر روز ۲۴۷ میلیارد ایمیل فرستاده می‌شود که البته ۸۱ درصد آنها یعنی ۲۰۰ میلیارد عدد از انها، اسپم هستند. به عبارت دیگر سالیانه ۹۰ تریلیون ایمیل فرستاده می‌شود.
۴- نبرد اینترنت و تلویزیون: ۵۹ درصد آمرکایی‌ها به طور همزمان در هنگام دیدن تلویزیون از اینترنت هم استفاده می‌کنند. برآوردها نشان می‌دهد که اینترنت بیش از تلویزیون، وقت آزاد مردم را به خود جلب می‌کند.
۵- اینترنت در زندگی نوجوان‌ها: نوجوان‌ها در آمریکا، هر هفته ۳۱ ساعت آنلاین هستند. که ۳٫۵ ساعتش را صرف چت می‌کنند. ۲ ساعتش را صرف دیدن ویدئوهای یوتیوب می‌کنند. ۲ ساعتش را صرف تماشای ویدئوهای مستهجن آنلاین می‌کنند. ۱٫۵ ساعت را در سایت‌هایی می‌گذرانند که توصیه‌های تنظیم خانواده و پیشگیری از بارداری می کند. بیشتر از یک ساعت را در سایت‌ها جراحی زیبایی و پلاستیک می‌گذارنند و ۳۵ دقیقه هم نکات مربوط به کاهش وزن و رژیم غذایی را در وب‌سایت‌های مربوطه مطالعه می‌کنند.
در مقام مقایسه، آنها تنها ۴ ساعت را صرف انجام تکالیف تحصیلی می‌کنند!
۶- در اینترتت ۲۳۴ میلیون سایت و ۱۲۶ میلیون وبلاگ وجود دارد.
۷- حدود ۳۰ درصد آمریکایی‌ها،۶ درصد بریتانیایی‌ها، ۵ درصد ژاپنی‌ها، ۴ درصد برزیلی‌ها و کانادیی‌ها وبلاگ‌نویسی می‌کنند. ۵۱ دصد وبلاگ‌نویس‌ها زن و ۴۹ درصد آنها مرد هستند. ۵۳ درصد وبلاگ‌نویس‌ها بین ۲۱ تا ۳۵ سال سن دارند و ۲۰ درصدشان کمتر از بیست سال سن دارند.
۸- هر ثانیه بیش از ۲۸ هزار نفر کاربر اینترنت، مشغول مشاهده مختوای نامناسب ویدئویی هستند.
۹- اینترنت موبایلی: ۷۰ درصد کاربران اینترنت موبایلی، تنها زمانی که بیرون از منزل هستند، از اینترنت موبایلی استفاده نمی‌کنند، آنها در داخل منزل هم به از اینترنت موبایلی بهره می‌برند. ۸۷ درصد کاربران اینترنت موبایلی، بیش از یک بار در روز به اینترنت متصل می‌شوند و البته ۵۰ درصد کاربران هم بیش از ۵ بار در روز از اینترنت موبایلی استفاده می‌کنند. ۸۱ درصد کاربران در هر نوبت اتصال به اینترنت موبایل، بیش از ۱۵ دقیقه وب‌گردی می‌کنند. ۶۰ درصد کاربران هم به منظور استفاده از شبکه‌های اجتماعی از اینترنت موبایل استفاده می‌کنند.
۱۰- چرا از اینترنت موبایل استفاده می‌کنند؟!
۱۶ درصد برای سرگرمی، ۱۰ درصد برای رسیدن به انواع و اقسام اطلاعات، ۱۳ درصد برای مقاصد اقتصادی و مدیریت امورات مالی و بانکی، ۳۴ درصد برای استفاده از سرویس‌های پیش‌پرداخت و ۵ درصد برای گیم و خرید.
۱۱- توییتر: توییتر ۱۰۵ میلیون کاربر دارد.
فیس‌بوک بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر فعال دارد.
تخمین زده می‌شود که یوتیوب بین ۱۲۰ تا ۱۲۴ میلیون کاربر داشته باشد که معادل یک سوم کل جمعیت آمریکاست.
۱۲- هر دقیقه، از شش میلیون صفحه فیس‌بوک بازدید می‌شود که معالدل ۳۷٫۴ تریلیون مرور صفحه در سال می‌شود.
هر ماه ۲٫۵ میلیارد عکس در فیس‌بوک آپلود می‌شود.
۱۳- هر ماه، کاربران اینترنت ۱۲٫۲ میلیارد ویدئو تماشا می‌کنند. فقط در آمریکا، به تنهایی، در هر ماه ۹۲۴ میلیون ویدئو در سایت hulu مشاهده می‌شود.
۱۴- هر روز ۵۰ میلیون توییت انحام می‌شود. در سال ۲۰۰۷، تعداد توییت‌ها روزانه تنها ۵هزار تا بود، در سال ۲۰۰۸، این عدد به ۳۰۰ هزار و در سال ۲۰۰۹ به ۲٫۴ میلیون رسید.

امروزه در هر ثانیه ۶۰۰ توییت انجام می‌شود!


برای سلامت قلبمان چه باید بکنیم؟

بیماری های قلبی علت اصلی مرگ ومیر و ناتوانی زنان و مردان در سراسر جهان است، اما راه هایی وجود دارد که می توان توسط آن از قلب محافظت کرد و قلبی سالم داشت.

محمد حسینی گفت: بیماری های قلبی عروقی علت اصلی مرگ و میر در مردان و زنان در سراسر جهان است. این بیماری ها اشکال مختلفی مانند فشارخون، بیماری تصلب شرایین (آترواسکلروز) کرونری و سکته قلبی، نارسایی قلبی، سکته مغزی و… دارند.

,ایست قلبی,بیماری قلبی,حمله قلبی,[categoriy]


برای سلامت قلبمان چه باید بکنیم؟


وی ادامه داد: بیماری های قلبی عروقی به آهستگی ایجاد شده و در مراحل اولیه اغلب علامتی ندارند. عواملی چون کلسترول بالا یا فشارخون بالا ممکن است از کودکی وجود داشته یا در جوانی آغاز شده و برای چندین دهه تشخیص داده نشوند، بنابراین بهترین راهکار، بررسی، تشخیص و کنترل زودرس عوامل خطر و پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی است.

وی افزود: ایجاد تغییرات سالم در شیوه زندگی مطابق با رهنمودهایی که از چندین دهه تحقیقات به دست آمده اند نه تنها سبب پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی و داشتن قلب سالم می شوند بلکه خطر ابتلا به بیماری های خطرناکی مثل سرطان و دیابت را نیز کاهش می دهند.

این فوق تخصص جراحی قلب و عروق درباره عوامل خطر سازی که قابل کنترل، اصلاح یا درمان است، گفت: سیگار یکی از مهم ترین عوامل خطرساز برای بروز بیماری ها قلبی است. افراد سیگاری نسبت به افراد غیر سیگاری چندین برابر بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی قرار دارند؛ حتی تماس با دود سیگار در افراد غیر سیگاری موجب افزایش میزان بروز بیماری های قلبی عروقی می شود.

حسینی درباره خطرات ناشی از کلسترول بالا و تأثیر آن بر بیماری های قلبی گفت: یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار بر پیدایش و رشد بیماری های قلبی کلسترول بالا است. کلسترول بالا خطر ایجاد بیماری های قلبی عروقی را چند برابر افزایش می دهد. کلسترول با رسوب و ضخیم کردن دیواره سرخرگ ها باعث تنگی شریان ها و بروز سکته قلبی می شود.

وی ادامه داد: فشارخون نیز خطر ایجاد بیماری های قلبی عروقی را چند برابر افزایش می دهد. سایر عوامل نیز مانند چاقی، سوءمصرف الکل، رژیم غذایی ناسالم یا عدم فعالیت جسمانی و برخی بیماری ها نیز می توانند در ایجاد فشارخون بالا دخیل باشند و همچنین اثرات فشارخون را در ایجاد بیماری های قلبی عروقی چندین برابر بیشتر افزایش دهند. (البته افراد ممکن است بدون وجود هیچ یک از این عوامل، باز هم مبتلا به فشارخون بالا شوند)

وی افزود: چاقی و افزایش وزن و رژیم غذایی نامناسب به ویژه استفاده از روغن نباتی جامد و حیوانی، کله پاچه و مغز، مصرف غذاهای آماده مثل کنسروها و فست فودها و مصرف بی رویه نمک نیز می توانند از علل بروز بیماری های قلبی باشند.

این پزشک در پایان توصیه کرد: با تغییر سبک زندگی و تغذیه سالم و استفاده از میوه ها و سبزی ها و همچنین ورزش و افزایش فعالیت های بدنی روزانه، می توان قلبی سالم داشت و از ابتلا به بیماری های قلبی عروقی جلوگیری کرد.

 


آلومینیوم: سرطان زای آشپزخانه ،دم دستی های سرطان زا

دودی که از زغال ناشی می شود سرشار از ذرات ریزی است و خطر ابتلا به سرطان ریه را ۶ درصد افزایش می دهد. بدون شک با یک یا دو مرتبه کباب درست کردن روی منقل اتفاقی نمی افتد. مشکل زمانی است که به طور مداوم و مرتب در معرض چنین ذراتی قرار بگیرید.
اخیرا سازمان بهداشت جهانی از تاثیر گوشت قرمز در ابتلا به سرطان نیز سخن گفته است. بنا به اعلام این سازمان، گوشت قرمز به اندازه سیگار در بدن واکنش های سمی ایجاد می کند. البته فقط گوشت و سیگار نیست. پیرامون ما عناصر سرطان زایی هستند که هر روز با آنها سر و کار داریم.

,پیشگیری از سرطان,درمان خانگی,سولاریون زنان,[categoriy]

سرطان! اسمی که همه را به هول و هراس می اندازد و هر روز خبر تازه ای در خصوص آن درج می شود. با وجود اینکه برخی از این اخبار دلگرم کننده است، اما باز سرطان در سرتاسر جهان، زندگی بسیاری را مختل کرده و عده ای را نیز به کام مرگ کشانده است.

با ۱۰ نمونه از این عناصر و اشیای دم دستی سرطان زا بیشتر آشنا می شویم.

مصرف دخانیات مسئول ۳۰ درصد سرطان ها است

اولین عنصری که در صدر لیست سیاه سرطان زاهای اعلام شده توسط سازمان بهداشت جهانی قرار دارد، دخانیات است. بله همین سیگارهایی که بی هوا آتش می زنید و یا به پشتی ها لم داده و قلیان دود می کنید. دخانیات مسئول بیماری های تنفسی جدی و بیماریهای قلبی عروقی است. مضرات دخانیات به همین جا ختم نمی شود.

عناصر آزادشده از محصولات آلومینیومی مانند کاغذ فویل و غیره خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهند. متاسفانه برخی خانم ها در آشپزخانه از این کاغذهای آلومینیومی زیاد استفاده می کنند

سیگار و قلیان را عامل ۳۰ درصد سرطان ها می دانند که صرفا نیز به سرطان ریه محدود نمی شود. حال که نمی شود با برخی از عناصر سرطان زا و یا ژنتیک و غیره مقابله کرد، لطفا با استعمال سیگار و قلیان سرطان را با دستان خود به جان خود نیاندازید.

دستگاه های سولاریوم؛ زیبایی یا سرطان!

,پیشگیری از سرطان,درمان خانگی,سولاریون زنان,[categoriy]

از ماه سپتامبر سال ۲۰۱۵ استفاده از کابین های برنزه کننده یا همان دستگاه های سولاریوم در کشور فرانسه ممنوع شده است. دلیل آن نیز ساده است.

دستگاه های سولاریوم که جوانان خود را به امید تغییر رنگ پوست و برنزه شدن به آن می سپارند، سرطان زا است. اشعه های ماورای بنفش ساطع شده از این دستگاه ها روی پوست باعث بروز ملانوم یا همان سرطان پوست می شود.

آرسنیک داخل آب شیر

به گزارش سازمان بهداشت جهانی، آرسنیک به طور طبیعی در آب های زیرزمینی برخی کشورها وجود دارد. قرار گرفتن زیاد و افراطی در معرض این ماده باعث بروز سرطان ها، بیماری های قلبی عروقی و بیماری های پوستی می شود.

به گفته سازمان بهداشت جهانی، میزان بالای آرسنیک در نوشیدنی ها و گاهی در آب شرب تهدیدی جدی برای سلامت عمومی است. اینجاست که نقش مسئولین زیربط هر کشوری در جهت مقابله با این عوامل پررنگ می شود.

رنگ پارچه ها

اورامین نام یک ماده شیمیایی است که در برخی رنگ ها و برای رنگ کردن پارچه ها استفاده می شود.

استفاده از این ماده در برخی کشورها مانند فرانسه ممنوع است. اما در برخی از کشورهای دیگر در کارخانجات و برای رنگ کردن پارچه هایی که از آنها لباس و ملافه و غیره تهیه می شود، استفاده می کنند. متاسفانه این ترکیب خطر سرطان را افزایش می دهد.

مواد استفاده شده در تولیدی های کفش

اکثر سرطان ها ناشی از قرار گرفتن افراطی در معرض ترکیبات سمی و شیمیایی در محیط های کاری است.

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که برخی از ترکیبات استفاده شده در کارخانه ها و کارگاه های تولید کفش و چکمه خطر ابتلا به سرطان خون و سرطان مثانه را در کارگرها افزایش می دهند.

آتش شومینه برای ریه ها مضر است

در سال ۲۰۱۵ سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که تماس داشتن با آتش شومینه های هیزمی باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان ریه و همچنین مشکلات قلبی می شود.

به همین دلیل نیز هم اکنون تعبیه کردن شومینه های هیزمی در شهر پاریس فرانسه و سه استان دیگر این کشور ممنوع است.

ذرات آزاد شده از زغال

سازمان بهداشت جهانی در گزارش ماه مارس سال ۲۰۱۴ خود در خصوص خطرات آلودگی هوا تاکید بیشتری روی خطرات ذرات آزاد شده از ذغال (برای گرم کردن محیط زندگی یا طبخ غذا) داشته است.

به عقیده متخصصان دودی که از زغال ناشی می شود سرشار از ذرات ریزی است و خطر ابتلا به سرطان ریه را ۶ درصد افزایش می دهد. بدون شک با یک یا دو مرتبه کباب درست کردن روی منقل اتفاقی نمی افتد. مشکل زمانی است که به طور مداوم و مرتب در معرض چنین ذراتی قرار بگیرید.

آلومینیوم: سرطان زای آشپزخانه

مرکز بین المللی بررسی های سرطان سازمان بهداشت جهانی، ۱۰۷ نوع ماده ی سرطان زا را برشمرده است که آلومینیوم در جایگاه سوم سرطان زاترین این مواد قرار دارد.

عناصر آزادشده از محصولات آلومینیومی مانند کاغذ فویل و غیره خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهند. متاسفانه برخی خانم ها در آشپزخانه از این کاغذهای آلومینیومی زیاد استفاده می کنند. باید بدانید که گرم شدن این کاغذها عناصر آنها را فعال تر می کند.

رنگ های آلوده به سرب

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که سرب یک ماده ی سرطان زا است. متاسفانه افرادی که در حرفه ی نقاشی ساختمان فعالیت دارند و یا در انبار رنگ کار می کنند، بیشتر در معرض این مواد بوده و در معرض خطر هستند.

شوفاژهای خانگی

به گزارش سازمان بهداشت جهانی، قرار گرفتن زیاد در معرض دی اکسید گوگرد در طولانی مدت برای مجاری تنفسی مشکل زا بوده و احتمال بروز سرطان را افزایش می دهد.

این گاز بی رنگ بیشتر از سوزاندن سوخت های فسیلی مانند زغال سنگ یا نفت بویژه از طریق ماشین ها یا شوفاژ های خانگی منتشر می شود. به همین دلیل لازم است که در فصل سرما برای پیشگیری از مسمومیت، به خوبی هوای منزل را عوض کنید

 


رهایی از خستگی های دوران بارداری

خستگی در سه ماهه اول بارداری امری طبیعی و بسیار شایع است و حتی ممکن است تا آخر حاملگی ادامه داشته باشد.

,دوران بارداری,خستگی های دوران بارداری ,سختی های دوران بارداری ,[categoriy]
 رهایی از خستگی های دوران بارداری

 

خستگی در سه ماهه اول بارداری امری طبیعی و بسیار شایع است و حتی ممکن است تا آخر حاملگی ادامه داشته باشد.

به گزارش نیک صالحی به نقل از جام نیوز ؛ بارداری، فشار مضاعفی بر بدن وارد می کند و می تواند با خستگی بسیار همراه باشد. بسیاری از زنان باردار، قبل از افزایش وزن، دچار این خستگی می شوند.

علل بروز خستگی در بارداری چیست؟

- تغییرات هورمونی و افزایش هورمون پروژسترون در دوران بارداری، باعث این خستگی می شود.

- اگر شب ها احساس ناراحتی کنید و یا مرتب به دستشویی بروید، خواب کافی نخواهید داشت و این هم یکی از دلایل خستگی بارداری می باشد.

- حالت تهوع و استفراغ در دوران بارداری، انرژی بدن شما را می گیرد و خسته می شوید.

- ممکن است در مورد بارداری خود، اضطراب داشته باشید و خسته شوید.

- اگر غمگین، ناامید و افسرده باشید، در طول روز خسته و خواب آلود خواهید بود.

- کمبود آهن در طی بارداری و کم خونی ناشی از آن باعث خستگی می شود. برای بررسی کم خونی در بارداری، پزشک برای شما آزمایش خون خواهد نوشت.

چقدر احساس خستگی طول می کشد؟

طول مدت احساس خستگی در هر خانم بارداری متفاوت است.برخی افراد در سه ماهه دوم دچار خستگی می شوند و این احساس در ماه هفتم بارداری کاهش می یابد.در سه ماه دوم شما افزایش وزن زیادی دارید و دچار کمردرد، ترش کردن غذا، گرفتگی پا و یا سندرم پای بیقرار می شوید، جنین در داخل رحم حرکت می کند و مکررا نیاز به تخلیه ادرار دارید، بنابراین نمی توانید شب ها به راحتی بخوابید.

چه باید کرد؟
- زودتر از معمول به رختخواب بروید.در طول روز مقداری چرت بزنید. حتی یک چرت کوتاه 15 دقیقه ای می تواند مفید باشد.اگر سر کار می روید، می توانید مدتی سر خود را بر روی میز قرار داده و استراحت کنید.

- برنامه خود را منظم کنید.
برنامه های غیرضروری را ترک کنید.اگر شما بیرون از منزل کار می کنید، ساعات کاری خود را کاهش دهید و یا در خانه کار کنید.گاهی کار خود را تعطیل کنید و به سر کار نروید.اگر فرزند کوچک دیگری هم دارید، او را به فرد دیگر یا پرستار بسپارید و به خودتان کمی استراحت بدهید.

- محل خواب خود را مرتب کنید.
با شکم بزرگ، مثانه پر و ناراحتی های دیگر، خوابیدن مشکل می شود. برای خوابیدن به یک طرف دراز بکشید.
چهار بالش تهیه کنید. یک بالش زیر سر خود بگذارید، یک بالش بین زانوهای خود قرار دهید، یک بالش را در گودی کمر خود بگذارید و یک بالش دیگر را زیر شکم خود قرار دهید (این تصویر بالش مخصوص خواب در دوران بارداری را نشان می دهد).

- خوب غذا بخورید.
یک رژیم سالم شامل: سبزیجات، میوه ها، نان و غلات سبوس دار، شیر کم چربی و گوشت بدون چربی است.

- آب بدن را حفظ کنید.
از نوشیدن قهوه دوری کرده و به مقدار مناسب آب بنوشید. از دست دادن آب بدن برای همه به خصوص برای زنان باردار خطرناک می باشد.آب کافی بدن از خستگی و یبوست جلوگیری می کند و علاوه بر آن، ورم دست ها و پاها را کم می کند.اگر در شب ها دچار تکرر ادرار می شوید، از نوشیدن مایعات چند ساعت قبل از خواب دوری کنید.

- هر روز کمی ورزش کنید.

ورزش در حد متوسط مانند: پیاده روی کوتاه و یا شنا کردن می تواند احساس خوبی به شما دهد.

ورزش باعث آزادسازی هورمون اندروفین و ایجاد شادابی و خوشحالی می شود.

ورزش همچنین باعث افزایش گردش خون می شود.

هشدار
اگر در اثر خستگی مفرط، توانایی انجام کارهای روزانه را نداشتید، بهتر است هر چه زودتر به پزشک خود مراجعه کنید.

 


روش جلوگیری از بارداری به صورت فوری و اورژانسی

در صورتی که شما از هیچ روش جلوگیری استفاده نمینمایید و مقاربت پیش بینی نشده ای داشته باشید میتوانید از روش زیر بهره جست (این روش برای خانم های محترم میباشد

,جلوگیری از بارداری.بارداری.سقط جنین.بچه دار شدن.قرص های ضد بارداری.روش های ضد باداری.بارداری.از کجا بفهمیم بادار هستیم.,[categoriy]


در صورتی که شما از هیچ روش جلوگیری استفاده نمینمایید و مقاربت پیش بینی نشده ای داشته باشید میتوانید از روش زیر بهره جست (این روش برای خانم های محترم میباشد:
قرصهایی ساخته شده اند که درصورتی که درعرض ۷۲ ساعت (سه روز) پس از مقاربت خورده شوند می توانند از بارداری جلوگیری کنند. این قرصها اصطلاحا به نام قرص صبح روز بعد (Morning after pill) معروف می باشند . این قرصها بعلت داشتن مقادیر زیاد هورمون ، اثر ضد بارداری خود را اجرا می کنند . درصورتی که این قرصها بعد از مقاربت ، هر چه سریعتر خورده شوند(مخصوصا در ۲۴ ساعت اول) اثر بیشتری خواهند داشت.

امکان استفاده از قرصهای ضد بارداری دیگر در صورت عدم دسترسی به قرصهای “صبح روز بعد”
* می توان بعد از انجام مقاربت ، دو قرص اچ دی HD را باهم خورد و سپس ۱۲ ساعت بعد ، دوقرص دیگر اچ دی HD نیز خورده شود . این چهار قرص حتما باید در عرض ۷۲ ساعت بعد از مقاربت خورده شوند . هرچه زودتر این قرصها خورده شوند، تاثیر آنها بیشتر خواهد بود . عوارض جانبی این قرصها عبارتنداز: تهوع ، استفراغ ، سردرد ، حساس شدن پستانها ، سرگیجه ، احتباس مایعات در بدن و خونریزی های نامنظم . این عوارض جانبی معمولا بعداز یکی دو روز از بین خواهند رفت . با خوردن این قرصها همراه با غذا و یا مصرف داروهای ضد تهوع ، می توان از احساس تهوعی که خوردن این قرصها ایجاد میکند کم نمود . در صورتی که در عرض یکساعت که قرصها را مصرف نمودید ، استفراغ کردید ، باید دوباره قرصها را بخورید.
* می توان از قرصهای ال دی LD هم استفاده نمود – اما باید در هر بار ۴ عدد قرص خورده شود (مجموعا هشت قرص خورده می شود).
مزایای استفاده از روش اورژانسی جلوگیری ازبارداری
مزایای این روش عبارتند از:
* می توان بعد از مقاربت از آن استفاده نمود
* استفاده از آنها آسان است
* از قرصهای معمولی جلوگیری از بارداری می توان استفاده کرد
* اشکالی در بارداری های آینده ایجاد نمی کند.
معایب استفاده از روش اورژانسی جلوگیری ازبارداری
معایب این روش عبارتند از:
* دارای عوارض جانبی مثل تهوع می باشد
* باید حتما در طی ۷۲ ساعت بعد از مقاربت استفاده شود
* از بیماریهای عفونی مقاربتی مثل ایدز جلوگیری نمی کند
* از این روش فقط در موارد اورژانسی و اضطراری باید استفاده شود و نباید به طور دائمی از آن استفاده نمود

 


درمان “ترش کردن” ،رفلکس اسید معده با شش ماده غذایی

رفلکس اسید معده در واقع بازگشت اسید معده به مری است که در اصطلاح عام به آن «ترش کردن» هم گفته می شود. رفلکس اسید معده دلایل خاصی داشته که البته بدون راه حل هم نیست.

وقتی شما کمی ساندویچ میل می کنید، آن تکه از طریق مری وارد معده می شود. هنگام ورود معده، شبکه ای از ماهیچه ها قرار گرفته اند که مانند درب ورودی عمل کرده و «اسفنکتر تحتانیِ مری» نامیده می شوند. بنابراین، اسفنکتر باز شده تا غذا وارد معده شود. سپس این دریچه در حالت طبیعی باید دوباره بسته شود تا نگذارد اسید وارد مری شود، اما در بعضی از افراد این گونه نیست. اسفنکتر به درستی به وظیفه خود عمل نکرده و باعث می شود اسیدِ معده وارد مری شود که در نتیجه باعث سوزش و ناراحتی می شود. به این عمل بازگشت یا «رفلکس اسید معده» گفته می شود.

,ترش کردن معده,خواص زنجبیل,خواص موز,[categoriy]


درمان “ترش کردن” ،رفلکس اسید معده با شش ماده غذایی

افراد چاق و سیگاری بیشتر مستعد رفلکس اسیده معده هستند. لبنیات پرچرب، غذاهای چرب و سرخ شده، ، فست فودها، انواع نوشیدنی های کافئین دار و گازدار و مواد غذایی محرک از جمله عوامل تشدیدکننده رفلکس معده هستند.

از جمله علائم رفلکس اسید معده می توان به سوزشِ سر دل، سرفه خشک و استفراغ نام برد. تغییر رژیم غذایی می تواند تاثیر بسزایی بر علائم رفلکس اسید معده داشته باشد. مصرف برخی از مواد غذایی می تواند کمک شایانی به بهبود رفلکس اسید معده کند. قبل از هر چیز لازم است بدانیم که این مواد غذایی ممکن است که رفلکس شما را درمان نکنند، اما بر روی علائم رفلکس اسید معده تاثیرگذار است.

زنجبیل

در دوران قدیم، از این ادویه برای التیام مشکلات گوارشی استفاده می شد. ترکیب شیمیاییِ گینجرول (با فرمول شیمیایی C۱۷ H۲۶ O۴) به عنوان یک عامل کمک کننده گوارشی برای انتقال غذا از مجرای دستگاه گوارشی استفاده می شود. بنابراین مصرف زنجبیل به هضم غذا کمک می کند. هضم بهتر غذا نیز به معنای رفلکس کمتر در طول روز است.

سرکه سیب

برخی به خواص درمانی سرکه سیب ایمان دارند. بهتر است که پیش از صرف غذا، به اندازه یک قاشق غذاخوری سرکه سیب مصرف کنید یا قبل از خواب آن را همراه با یک لیوان آب خنک مصرف کنید. هنوز به درستی مشخص نشده که چرا سرکه سیب تا این اندازه مفید است، اما گفته می شود که استیک اسید موجود در سرکه سیب سطح pH معده را تعدیل و گوارش را نیز تنظیم می کند. pH یک کمیت لگاریتمی است که میزان اسیدی یا بازی بودن مواد را مشخص می کند.

موز

موز را به خاطر میزان پتاسیم بالایش جزو دسته ی مواد غذایی قلیایی در نظر می گیرند. موز رسیده می تواند با اسید معده مقابله کند. موز همچنین می تواند مانند یک روکش بر روی دیواره معده کشیده شود تا مانع سوزش سر دل و علائم دیگر رفلکس اسید معده شود. البته این را هم باید بگوییم که موز شاید به برخی از افراد نسازد؛ خصوصا زمانی که موز هنوز کاملا نرسیده باشد.

باکتری های پروبیوتیک

باکتری های پروبیوتیک گوارش را بهتر کرده و مشکلات روده را نیز التیام می بخشد. ترکیبات «ساکارومایسس بولاردی» و «بیفیدوس» موجود در پروبیوتیک به رفلکس، سوزش و دردهای معده کمک شایانی می کنند. پروبیوتیک به صورت مکمل غذایی و همچنین در مواد غذایی مانند ماست وجود دارند.

,ترش کردن معده,خواص زنجبیل,خواص موز,[categoriy]

آدامس

آدامس، به ویژه پس از غذا، می تواند از میزان رفلکس اسید معده بکاهد. جویدن آدامس غدد بزاقی را تحریک کرده و همین مسئله بر روی رفلکس اسید معده اثر می گذارد، چرا که بزاق می تواند اسید معده را خنثی می کند. به طور کلی، بزاق اضافی عمل گوارش را بهتر می کند، زیرا اجازه نمی دهد اسید بالا بیاید.

آب آلو ورا

تحقیقات نشان داده که آبِ آلو ورا می تواند از مری به بهترین شکل در مقابل سوزش ناشی از رفلکس اسید معده محافظت کند. فقط حواستان باشد که آب آلو ورای مصرفی از نوع خوراکی باشد.

 


7 ماده غذایی جامد برای کودکان نو دندان

اگر به درستی نمی دانید با چه غذاهای کمکی و جامدی شروع کنید نظر متخصص کودکان را جویا شوید. در این مطلب ما 7 ماده ی غذایی جامد و سالم را معرفی می کنیم که برای نو دندان ها مناسب و مفید هستند.

فاطمه مهدی پور -
,تغذیه کودکان, تغذیه نوزادان, تغذیه بچه ها,تغذیه سالم زندگی سالم

 

 7 ماده غذایی جامد برای کودکان نو دندان

سازمان بهداشت جهانی توصیه می کند که نوزادان تا شش ماهگی باید با شیر مادر تغذیه شوند. بعد از این سن لازم است که نوزادان در کنار شیر مادر غذاهای کمکی و جامد نیز مصرف کنند. در خصوص وارد کردن غذای جامد در تغذیه ی کودکان دو دیدگاه وجود دارد. اول اینکه اجازه دهیم خود کودک انتخاب کند؛ یعنی هر ماده ی غذایی جامد موجود در بشقاب را که دوست داشته باشد بخورد. دو اینکه مواد غذایی را به صورت پوره به کودکان بدهیم. در هر حال کودکان نیاز به تغذیه ی مناسب و سالم دارند. اگر به درستی نمی دانید با چه غذاهای کمکی و جامدی شروع کنید نظر متخصص کودکان را جویا شوید. در این مطلب ما 7 ماده ی غذایی جامد و سالم را معرفی می کنیم که برای نو دندان ها مناسب و مفید هستند. لطفاً با ما همراه باشید.

بچه هویج

منظورمان همان هویج های کوچک و ترد است. هویج حاوی میزان زیادی ویتامین از جمله ویتامین های C ،B6 ،A و آهن است. این سبزی نارنجی پوش به دلیل دارا بودن ویتامین A شهرت زیادی در تقویت چشم ها دارد. بچه ها با هویج های کوچک که به اندازه ی کافی پخته شده باشد بازی می کنند و آن ها را به دهان می برند. در واقع خوردن بچه هویج های پخته شده برای کودکان بسیار راحت است. نیازی نیست هویج را پوره کنید. می توانید آن ها را به قطعات کوچک تر تقسیم کنید تا کودک هویج درسته را به دهان نبرد. چون امکان دارد در راه گلویش گیر کند.

بچه ها نان خالی را دوست دارند. نان تست برای کودکانی که دندان درآورده و حتی هنوز دندانی ندارند مناسب است. چون نرم است و به راحتی جویده می شود

موز

موز یک ماده ی غذایی کامل است. این میوه ی همیشه خندان حاوی پتاسیم، ویتامین C،B6 و انواع مواد مغذی دیگر است. به عقیده ی محققان مایوکلینیک موز

 


تست: آیا شما شوهر خوبی داری؟

روابط بین همسران یک جریان پویاست و مدام تغییر می کند؛ به همین سبب حتی بهترین رابطه ها هم به مراقبت و پرستاری نیاز دارد و بهتر است هر چند وقت، مورد ارزیابی قرار بگیرند.

فراوری:ه. منفرد -بخش خانواده ایرانی تبیان

,شناسایی شوهر خوب, پیدا کردن مرد زندگی, ویژگیهای شوهر خوب,عشاق موفق

دکتر «جان» و دکتر «جولی گاتمن» که از پیشگامان علم مشاوره ازدواج در سطح جهانی هستند دریافته اند یکی از مهم ترین عوامل موفقیت بین زوج ها، کیفیت روابط دوستانه و میزان شناختی است که از یکدیگر دارند. از این رو، سوال مهمی که شما به عنوان یک شوهر باید از خودتان بپرسید این است که تا چه حد درباره همسرتان و روحیات درونی اش شناخت دارید؟ آیا او را آن قدر خوب می شناسید که بتوانید ادعا کنید حتی بهتر از خودش او را می شناسید؟

آزمون پیش رویتان به شما خواهد گفت که چقدر برای همسرتان، شوهر خوبی هستید.

به ۲۵ سوال آزمون با «بله» یا «خیر» جواب دهید.
۱- در پایان یک روز کاری، وقتی خانمم را می بینم با تمام وجود از دیدن او خوشحال می شوم.
 ۲- من دوست های زیادی دارم اما علاقه من به خانمم بسیار بیشتر است و قابل مقایسه با آن ها نیست.
۳- این روز ها دقیقا می دانم که خانمم با چه مشکلاتی رو به رو است و چه مسائلی باعث ایجاد اضطراب و استرس در او شده است.
۴- اسم بعضی افرادی را که این اواخر باعث ناراحتی همسرم شده اند، می دانم و از دلایل ناراحتی همسرم از آن ها آگاه هستم.
۵- می توانم چندتا از آرزوهای بزرگ همسرم را خیلی شفاف توضیح بدهم.
۶- من می توانم درباره اینکه فلسفه همسرم از زندگی چیست و چه دیدگاه هایی برای موفقیت در زندگی دارد، صحبت کنم.
۷- می توانم اسامی اقوامی را که همسرم کمتر از آن ها خوشش می آید و تمایل کمتری به رفت و آمد با آن ها دارد، نام ببرم.
۸- احساس می کنم همسرم به خوبی مرا می شناسد و با تفاوت سلیقه هایمان آشنایی دارد.
۹- من عاشق صحبت کردن با همسرم هستم و واقعا از این کار لذت می برم.
۱۰- من به همسرم هم در جمع های عمومی و هم در روابط بین فردیمان احترام می گذارم.
۱۱ - ارتباطم با خانمم سرشار از شوق، شور و هیجان است و این تفکر را غلط می دانم که عشق به مرور زمان تکراری می شود.
۱۲- تا آنجایی که از صحبت ها و رفتار همسرم متوجه شده ام او در مجموع، شخصیت مرا دوست دارد و اخلاق هایم را می پسندد.
۱۳- موسیقی ها و فیلم های مورد علاقه همسرم را می شناسم و می توانم بعضی از آن ها را نام ببرم.
۱۴- ابراز عشق، محبت و تمایل نسبت به همسرم، یقینا بخش مهمی از ارتباطمان را تشکیل می دهد.
۱۵- زندگیمان در حوزه روابط زناشویی، معمولا بی مشکل و رضایت بخش بوده است.
۱۶- هر روز حداقل یک ربع با خانمم در جایی که دیگران حتی فرزندانمان مزاحممان نشوند، صحبت می کنم.
۱۷- همسرم یکی از بهترین مشاوران من برای تصمیم گیری های مختلف است و به اظهار نظر هایش احترام می گذارم.
۱۸- در طول روز و در زمانی که درگیر کار هایم می شوم، حداقل یک بار با تماس تلفنی یا ارسال پیامک حال او را می پرسم.
۱۹- وقتی از همسرم دور هستم، معمولا خوش بینانه و عاشقانه درباره او فکر می کنم و از اینکه هرچه زود تر به خانه برگردم، ناراحت نمی شوم.
۲۰- درگفت و گوهای من و همسرم کاملا بده و بستان وجود دارد یعنی هر دو هم می گوییم و هم می شنویم و همچنین هر دو روی نظرات یکدیگر تاثیر می گذاریم.
۲۱- من حتی زمانی که کاملا با آنچه همسرم می گوید، مخالف هستم با احترام و صبر و حوصله به حرف ها و نظرات او گوش می کنم.
۲۲- باید قبول کنم که همسرم معمولا یکی از بزرگ ترین گره گشاهای زندگی من است.
۲۳- معمولا من و همسرم در مورد مسائل اساسی و اهداف کلی زندگی با هم تفاهم داریم. به عبارت دیگر، نظراتمان با هم جفت و جور است.
۲۴- می توانم ۳ نفر از بهترین دوست های همسرم را نام ببرم.
۲۵- همیشه از خانمم به خاطر کارهایی که برای بهبود زندگیمان در خانه انجام می دهد، قدردانی می کنم.

نحوه محاسبه امتیاز آزمون

حال که به همه سوالات این آزمون پاسخ داده اید، نوبت آن است که امتیازتان را محاسبه کنید. برای محاسبه امتیازتان به ازای سوالاتی که به آن پاسخ «بله» داده اید، یک امتیاز برای خودتان در نظر بگیرید. توجه داشته باشید که پاسخ «خیر» هیچ امتیازی ندارد.
مجموع امتیاز همه سوالات، امتیاز نهایی شما خواهد بود که باید عددی بین صفر تا ۲۵ باشد.

تحلیل آزمون

اگر نمره شما در آزمون کمتر از ۱۲ باشد: باید قبول کرد که بعضی رفتارهای شما با همسرتان، آن قدر آزاردهنده هست که بتوان ادعا کرد شوهر خوبی برای همسرتان نیستید. اگر این موضوع شما را نگران کرده است، این حس نگرانی بدین معنا است که هنوز هم به زندگی مشترکتان اهمیت می دهید و به ادامه آن امیدوارید. پس احتمالا حفظ آن، آن قدر برایتان با ارزش هست که بخواهید برای بهبود آن تلاش کنید. اگر این طور است، پیشنهاد می کنیم برای کمک به بازسازی رابطه تان تلاش کنید.
اگر نمره شما در آزمون بین ۱۳ تا ۲۱ باشد: نقاط قوت زیادی در رفتارهای شما با همسرتان وجود دارد ولی همچنین در نقطه مقابل، ضعف هایی وجود دارد که توجه و هوشیاری زیاد شما را می طلبد. پس حسابی حواستان را جمع کنید و چشمانتان را باز نگه دارید و از انجام نکاتی که در ادامه همین مطلب مطرح خواهد شد، پرهیز کنید.
اگر نمره شما در آزمون بیشتر از ۲۲ باشد: تبریک! شما واقعا شوهر خوبی برای همسرتان هستید و رابطه شما و همسرتان از استحکام زیادی برخوردار است.
اگر امتیازتان در آزمون روان سنجی را محاسبه کرده باشید، می توانید به این سوال پاسخ دهید که آیا واقعا شوهر خوبی هستید یا فقط ادعای شوهر خوب بودن را دارید.
علیرضا عبدی،کار شناس ارشد روان شناسی و مشاور خانواده در ادامه مطلب توصیه هایی به شوهر ها می کند که قبل از قضاوت عجولانه درباره خوب یا بد بودن همسرشان، قدری به خودشان هم بپردازند. اگر شوهر خوبی برای همسرتان نبوده اید و باید در رفتار هایتان تغییراتی ایجاد کنید:

داشتن اعتماد به طرف مقابل بخش بسیار مهمی در ارتباط با هر فردی است. اگر به همسرتان دروغ می گویید یعنی شوهر خوبی نیستید زیرا گفتن یک دروغ، مقدمه عذر و بهانه گفتن سایر دروغ ها را فراهم می کند

همسرتان را تحقیر نمی کنید

همسرتان را تحقیر  می کنید و به وی بها نمی دهید. یکی از رفتارهای اشتباه شوهر ها این است که همسرشان را تحقیر می کنند یا باعث تنزل شخصیت او می شوند و در بدترین حالت، این کار را در انظار عمومی انجام می دهند. اینکه شما باعث شوید همسرتان احساس بدی نسبت به خود داشته باشد، نشان از آن است که شما نتوانسته اید مرد خوبی برای همسرتان باشید و یک احساس خوب را در وی زنده نگه دارید.

کنترل نمی کنید

اگر سعی می کنید خانمتان را از دوستان و خانواده اش جدا کنید یا هرگز از همسرتان نمی پرسید که او چه نظراتی دارد یا احساسات وی را در نظر نمی گیرید، باید بدانیدکه در ارتباط با همسرتان، شوهری موفق نیستید. روابط زمانی به بهترین شکل ممکن کارایی دارد که اعتماد  کافی میان زوجین وجود داشته باشد. در حقیقت اعتماد شریان حیاتی یک رابطه است.

دروغ به همسر، هرگز

داشتن اعتماد به طرف مقابل بخش بسیار مهمی در ارتباط با هر فردی است. اگر به همسرتان دروغ  می گویید یعنی شوهر خوبی نیستید زیرا گفتن یک دروغ، مقدمه عذر و بهانه گفتن سایر دروغ ها را فراهم می کند. نیرنگ و فریب یک رفتار خودخواهانه است تا از طریق آن خواسته های خود را با اهمیت تر از خواسته های همسرتان قرار دهید و کاری که خودتان دوست دارید در خفا انجام دهید.

 شاید به جرات بتوان گفت، اکثر زنان و مردانی که در حال تجربه زندگی مشترک هستند، نسبت به همسر خود حساسیتهای ویژه ای دارند. برای مثال :

  آنان بهترینهای دنیا را برای همسرشان می خواهند
دوست دارند ساعات طولانی در کنار هم باشند
صحبتهای خصوصی را با هم در میان بگذارند
عمیق ترین و خالص ترین عواطف را نثار هم کنند
و صد البته تمایل دارند که در این روابط تنها خودشان دو نفر سهیم باشند و نفر سومی وجود نداشته باشد.

این مساله کاملاً طبیعی است و در اصطلاح نوعی حساسیت زناشویی قلمداد می شود که بطور قطع باعث حفظ هر چه بیشتر ارتباطات مثبت زن و شوهر می گردد چرا که باعث می شود هر یک از طرفین، احساس کند که برای همسرش قابل اهمیت و ارزش است و نقش اول را در زندگی او ایفا می کند.

اما گاهی اوقات این حساسیت زناشویی بیش از حد شدید و حتی غیرمنطقی و مخرب به نظر می رسد و در اینجاست که دیگر نمی توان اصطلاح «حساسیت زناشویی» را نام برد چرا که رابطه زن و مرد وارد ابعاد بیمار گونه گشته است و یکی از طرفین (چه زن و چه مرد، که البته این مشکل در مردان بسیار فراگیرتر است) قصد دارد همسرش را منحصر به خود کرده و حتی حقوق طبیعی او را نایده می گیرد.

در اینجا اصطلاحی که متخصصان و روان شناسان برای این مشکل عنوان می کنند «حسادت جنسی» است. البته در ابتدای امر شاید به نظر شما برسد که این رفتارهای خشک و غیرمنطقی همان سوءظن (پارانوید) است؛ اما ما باید عنوان کنیم که سوءظن، مشکلی است که فرد در ارتباط با همگان دارد و فرد مبتلا به آن ممکن است نسبت به تمام کسانی که با او در ارتباط هستند دچار این بد بینی گردد.

اما «حسادت جنسی» مشکلی است که تنها در قبال همسر ظاهر شده و باعث می شود فرد مبتلا، شریک زندگی اش را به خاطر این مشکل بسیار تحت فشار و سختی قرار دهد.


اگر کمی توجه کنید خواهید فهمید که حسادت جنسی تداعی کننده مفهوم شکاک بودن در زندگی زناشویی است که در گذشته و در فرهنگ عامیانه مردم از این اصطلاح استفاده می شد اما اصطلاح”حسادت جنسی” کلمه ای است که در متون روانشناسی به کار می رود و جایگزین اصطلاح “شکاک بودن” شده است ولی در اصل تداعی کننده همان معناست.


در ادامه لازم به ذکر است که تمام افکار و باورهایی که فرد مبتلا در ذهن دارد، واقعیت نداشته و تنها ساخته و پرداخته ذهن بیش از حد، حساس اوست.


حسادت جنسی چیست؟

همه ی ما در زندگی روزمره حسادت را تجربه کرده ایم. با اینکه احساس «حسادت» یک تجربه مشترک میان همه ی انسانهاست؛ اما دلیل و واکنش هر یک از ما، در مقابل این احساس کاملاً متفاوت است.

مطابق با تعاریف روان شناسان بالینی، حسادت جنسی یک واکنش پیچیده است که در برابر احساس تهدید و یا ترس از دست دادن و یا فقدان یک رابطه ارزشمند ایجاد می شود، پیچیدگی این واکنش به این علت است که دارای سه مولفه هیجانی، فکری و رفتاری است.

مولفه هیجانی – احساس رنج، خشم، عصبانیت، غم و اندوه، حسادت بردن، ترس، سوگ.

مولفه فکری (شناختی) – رنجش، سرزنش خود، رقابت و چشم و هم چشمی با همتایان، نگرانی در مورد تصویر بدنی خود، احساس ترحم و دلسوزی نسبت به خود

مولفه رفتاری – ضعف بدن، لرزش و تعریق، پرسش دائمی در مورد خود و تلاش برای کسب اطمینان، واکنشهای پرخاشگرانه و توام با عصبانیت.

 


جوش های سرسیاه را با لیمو و تخم مرغ از بین ببرید

جوش های سرسیاه همان دانه های سیاه روی بینی و صورت تان است که مدتی است شما را کلافه کرده است. برای از بین بردن جوشهای سرسیاه می توان از مواد موجود در خانه استفاده کرد، تا چهره زیبایی داشته باشید.

درمان جوش های سرسیاه با لیمو و تخم مرغ

 جوش های سرسیاه یکی از انواع آکنه هستند. جوش های سرسیاه فولیکول هایی هستند که، منافذ آنها بیش از حد باز است. این منافذ با چربی ها و سلول های مرده پوست پر شده اند و در نتیجه یک واکنش شیمیایی، به اکسیده شدن ملانین در پوست منجر می شوند. راه های گوناگونی برای درمان جوش های سرسیاه وجود دارند. اما کلید هر روش درمانی، دوام و پشتکار است. هیچ یک از انواع آکنه را نمی توان یک شبه درمان کرد. اما استفاده از روش های صحیح و اصلاح الگوی زندگی به از بین رفتن این مشکل پوستی کمک بسیاری می کند.برای از بین بردن جوشهای سرسیاه می توان از مواد موجود در خانه استفاده کرد تا چهره زیبایی داشته باشید.


مواد لازم برای از بین بردن جوش های سر سیاه :

لیموی تازه: 3 قطره
سفیده تخم مرغ: 1 عدد
دستمال


طرز تهیه ماسک برای از بین بردن جوش های سرسیاه :

اول برای اینکه جوشهای سرسیاه نرم شوند، صورت را بخار میدهیم. به این طریق که یک قابلمه آب می جوشانیم، حوله را برروی سر می اندازیم، روی قابلمه خم شده یک مدت به آن شکل میمانیم. تخم مرغ و آب لیمو را مخلوط کرده به جوشهای سرسیاه میزنیم.رویش دستمال قرار میدهیم. 20 دقیقه به همین شکل بماند، وقتی صورت را می شوئیم با یک لیف تیز ملایم نقاط سیاه را می سابیم. این ماسک را هفته ای 2 بار استفاده می کنیم. دو هفته دیگر پوستتان براق و بدون جوشهای سرسیاه است.

 

 


کابوس یا همان بختک از کجا می آید؟

مجله سیب سبز - عذرا جوانمردی: انسان تقریبا نیمی از عمرش را در خواب می گذراند؛ از همین رو در طب سنتی شش اصل ضروری پایه های تندرستی هستند که مساله خواب و بیداری یکی از آنهاست. در صورتی که آداب صحیح خواب و بیداری رعایت نشود، سلامتی مورد تهدید قرار می گیرد و بیماری ها و ناراحتی هایی را به وجود می آورد.
 البته از نظر دکتر علیرضا عباسیان، متخصص طب سنتی همه قانون هایی را که در این مطلب آمده نمی توان در مورد کودکان هم صادق دانست. او می گوید به طور معمول هر فرد بزرگسال باید هشت تا 10 ساعت خواب شب داشته باشد اما محدودیت هایی که برای خواب بزرگسالان در نظر گرفته می شود، شامل حال کودکان و نوجوانان نمی شود چون افراد کم سن و سال غالبا طبع شان گرم و خشک است و به ساعات خواب و استراحت کمتری نیاز دارند.
کجا بخوابیم؟
برای داشتن یک خواب خوب نمی شود هر جایی خوابید. محل خواب باید ویژگی های خاصی داشته باشد تا خواب باکیفیت و آرامی داشته باشید.
- محل خواب باید ساکت و دنج باشد. جایی را انتخاب کنید که حتی الامکان سر و صداهای کمتری را بشنوید.

,کابوس یا همان بختک از کجا می آید؟ کابوس,بختک,خواب آرام,مقالات پزشکی و بهداشتی،توصیه های پزشکی ، بهداشت

کابوس یا همان بختک از کجا می آید؟ کابوس,بختک,خواب آرام,بی خوابی,خواب بد

آکاایران: کابوس یا همان بختک از کجا می آید؟


- نور محل خواب باید خیلی کم باشد. اگر قرار است در محل پرنوری بخوابید، می توانید یک دستمال کوچک روی چشم های تان بگذارید تا فضا را برای تان به شکل تصنعی تاریک کند.
- دمای محل خواب باید معتدل باشد. در هر فصلی اتاق خیلی گرم و اتاق خیلی سرد، مانع خواب خوب می شود. این سرما و گرما را با پوشش تان هم می توانید تعدیل کنید. البته موقع خواب باید دمای خانه کمی سردتر از زمان بیداری باشد چون خون برای خنک کردن به قسمت های گرم بدن می رود. اگر پاها خنک باشند و بالاتنه و سر در گرما قرار گرفته باشد، خون به سمت سر می رود تا آن را خنک کند. در این صورت پرخونی سر اتفاق می افتد و باز بی خوابی سراغ فرد می آید.
- بستر خواب باید صاف و هموار باشد؛ بسترهایی که پستی و بلندی دارند، برای خواب راحت نیستند. اگر در جایی هستید که سطح ناهمواری دارد، سعی کنید ابتدا ناهمواری را با استفاده از پتو یا پارچه صاف کنید بعد روی آن بخوابید.
- جایی بخوابید که در آن احساس امنیت کامل دارید؛ مثلا خوابیدن کنار افراد خانواده و کسانی که دوست شان دارید، احساس امنیت می آورد؛همچنین یا خوابیدن زیر تابلویی که بر دیوار است، ممکن است احساس خطر و ناامنی در شما ایجاد کند و خواب را آشفته کند.
- در خواب سر باید بالاتر از پاها قرار بگیرد تا خون به سختی به قسمت سر برسد. مغز پرخون خواب را از سر می پراند. در چنین وضعیتی هرقدر هم فرد خسته باشد، خوابش نخواهد برد. پس این قانون را رعایت کنید و بدون بالش نخوابید.
خواب روز را از دست ندهید
خواب پیش از ظهر بر تندرستی و کیفیت فعالیت های روزانه تاثیر مثبتی می گذارد. در بعضی از کشورهایی که بر این تاثیرات به خوبی واقف هستند حتی در ادارات زمان کوتاهی را برای استراحت کارکنان شان در نظر گرفته اند تا بدین وسیله راندمان کاری شان را بالا ببرند. البته مدت زمان خواب روزانه هم بسیار مهم است. 15 تا 20 دقیقه خواب پیش از ظهر (به شرط سحرخیزی) و 15 تا 20 دقیقه خواب بعد از ناهار مفید است. ولی بیش از آن، نتیجه عکس خواهد داد.
بعضی عادت دارند بعد از ناهار چند ساعت بخوابند؛ طوری که قسمت اعظم ظهر را در خواب هستند. توصیه می شود هرگز این قدر نخوابید چون شما را کسل خواهد کرد و نشاط لازم برای انجام فعالیت های روزانه را از شما می گیرد.
توصیه هایی برای یک خواب خوب
با توجه به سبک زندگی شلوغ و بی نظم امروزی خیلی ها از بی خوابی یا بد خوابیدن گله می کنند. رعایت بعضی نکات ساده می تواند این مشکلات را برطرف کند و برای تان خوابی آرام بسازد.
- برای شام غذاهای سنگین و چرب نخورید.
- بین شام و زمان خواب دست کم باید دو ساعت فاصله بیندازید.
- روی بالش تان گلاب بپاشید.
- یک سوم پیمانه گلاب را با دوسوم آب و شکر مخلوط کنید و شربت گلاب بنوشید.
- نوشیدن شربت های بهارنارنج و بادرنجبویه هم برای خواب مفید است.
- به خودتان عطر بزنید چون باعث رفع انسدادهای عصبی می شود.
- تنها نخوابید.
کابوس یا همان بختک از کجا می آید؟
کابوس هایی که می بینید، صرفا به احوال روانی شما مربوط نمی شود. در خواب فکر می کنید بیدار هستید و موجود ترسناکی به شما حمله می کند ولی قادر به انجام هیچ واکنشی نیستید حتی نمی توانید دست و پای تان را تکان دهید. به این حالت بختک می گویند که در طب سنتی منشا جسمانی دارد. درواقع نوعی عامل پیش آگهی دهنده است که از نوعی اختلال (به عنوان مثال فلج یا آلزایمر) خبر می دهد. وقتی که خواب هستید سرعت جریان عصبی کند است و هر اختلالی بیشتر خودش را نشان می دهد. در اصطلاح طب سنتی می گویند فرد دچار انسداد مجاری روح شده است.
 

,کابوس یا همان بختک از کجا می آید؟ کابوس,بختک,خواب آرام,مقالات پزشکی و بهداشتی،توصیه های پزشکی ، بهداشت


خواب تان را تعبیر کنید
در طب سنتی خواب ها را به دو دسته تقسیم می کنند؛ رویای صادق و رویای کاذب. رویای کاذب در اثر عدم رعایت اصول تندرستی به وجود می آید؛ به عنوان مثال بخاراتی که از غذاها متصاعد می شوند، خوابیدن در میان سر و صدا و شلوغی یا خوابیدن در یک مکان سرد، فشار زیادی را به فرد وارد می کند. در نتیجه فرد وقتی از خواب بیدار می شود می گوید خواب های بی سر و تهی دیده ام.
 این قبیل خواب ها تعبیری ندارند و نمی توان آنها را تحلیل کرد اما رویای صادقه درست نقطه مقابل رویای کاذب قرار می گیرد. هر رویای صادقی یک تعبیر دارد و قابل بررسی است.
رنگ خواب ها وسوء مزاج ها
رنگ ها در تعبیر خواب نقش مهمی ایفا می کنند. از روی رنگی که در خواب دیده می شود، می توان نوع سوء مزاج را تشخیص داد.
- دیدن رنگ زرد و آتش در خواب علامت سوء مزاج گرم و خشک است.
- دیدن تاریکی و سیاهی در خواب نشان می دهد که فرد سوء مزاج سرد و خشک دارد.
- کسانی که در خواب، خون یا رنگ قرمز می بینند، دچار سوء مزاج گرم و تر هستند.
- دیدن اشیای سفید و آبی، آب، باران و. . . بر داشتن سوءمزاج سرد و تر دلالت می کند.
چرا خواب ها تکرار می شوند؟
بعضی از خواب ها تکراری هستند و از نظر ما تکرار یک خواب از عمق سوء مزاج خبر می دهد.
- افرادی که می بینند از یک بلندی به پایین پرت می شوند، این خواب نشان می دهد این افراد سوداوی مزاج هستند.
- افرادی که می بینند در حال پرواز هستند،این خواب معلوم می کند که آنها دچار سوء مزاج صفراوی شده اند.
- افرادی که می بینند در حال بحث و مشاجره با دیگران هستند، این قبیل افراد به هر دو نوع سوء مزاج سوداوی و صفراوی مبتلا هستند.
- خواب مردگان، فرشتگان و پرندگان را کسانی می بینند که لطافت طبع دارند و امور مادی زندگی آنها را کمتر اسیر شان کرده است.
وقت خاموشی است
برای اینکه باتری بدن تان شارژ شود، چه زمان و چقدر باید بخوابید
1. دیر نخوابید
اغلب مردم با توجه به مشغله هایی که دارند معمولا حدود ساعت یک تازه به تختخواب می روند که این کار به سلامت شان آسیب های جدی می رساند.
ناراحتی هایی مثل خستگی مزمن، افسردگی، بدخلقی، مشکلات گوارشی و مشکلات پوستی نتیجه داشتن سبک خواب غلط است؛  پس به این زمانبندی احترام بگذارید.
2. کافی بخوابید
افراد نرمال در طول شبانه روز به شش تا هشت ساعت خواب احتیاج دارند. بهترین زمان برای خوابیدن ساعت 9 تا یک بامداد است. هر یک ساعت خواب در این زمان با ساعت ها خواب در وقت های دیگر برابری می کند. طب ایرانی بر این نکته تاکید فراوان دارد اما متاسفانه سبک زندگی در جامعه ما کاملا خلاف این است.
3. وقت شناس باشید
گفتیم دلیلی ندارد که روی ساعات خواب کودک تان حساس باشید و به زور او را در طول روز بخوابانید اما به جای اینکه حواس تان به میزان خواب کودک تان باشد، کافی است روی خواب شب پافشاری کنید. کودکان و نوجوانان باید عادت کنند ساعت 9 یا 10 هر شب به تختخواب بروند و بخوابند.

 


داشتن رابطه جنسی، چند روز یکبار, کافی و نرمال است؟

اگر شما میلی به داشتن رابطه جنسی ندارید، بهتر است همسرتان این را بداند. مجبور نیستید زمانی که تمایل ندارید، رابطه برقرار کنید. بسیاری از زوجین این نگرانی را دارند که:آیا به اندازه کافی رابطه جنسی دارند یا نه؟

آیا به اندازه کافی رابطه جنسی دارند یا نه؟

داشتن چه میزان رابطه جنسی سالم محسوب می شود؟

- در دنیای واقعی داشتن رابطه جنسی از زن و شوهری به زن و شوهر دیگر متفاوت است.
- به طور کلی زوج هایی که در دهه سوم زندگی خود هستند بین یک تا سه بار در روز می توانند رابطه داشته باشند.
- رابطه جنسی در دهه چهارم با کاهش تدریجی مواجه شده و به ۲ بار در هفته می رسد. اما این فقط به طور متوسط است و هیچ قانونی برای اعدادی که گفته شد وجود ندارد.

 


اما بد نیست به این چند سوال جواب دهید تا بدانید در رابطه جنسی تان به اندازه کافی کارامد عمل میکنید یا نه!

 

احساس می کنید به اندازه کافی رابطه جنسی دارید؟

اگر شما خوشحال و راضی هستید حتی اگر به ندرت رابطه زناشویی برقرار می کنید، پس پاسخ مثبت است. شما به اندازه کافی رابطه جنسی دارید. برخی پزشکان معتقدند این طبیعی نیست که هیچ میل جنسی در کار نباشد.
اما واقعیت این است که هیچ علمی به شما نمی گوید چه تعداد رابطه جنسی برای سلامت جسمی و عاطفی شما نیاز است.

مطالعه ای نشان داده است افرادی که دو تا سه بار در ماه رابطه جنسی دارند، شادتر از افرادی هستند که کمتر از این میزان رابطه زناشویی دارند. اما این به آن معنا نیست که اگر شما بیشتر یا کمتر از این میزان رابطه جنسی دارید، نمی توانید شاد باشید.

 

رابطه جنسی، چند روز یکبار؟
آیا شریک زندگی شما احساس می کند رابطه جنسی شما کافی است؟

میزان رابطه جنسی به همراه پول در صدر فهرست جر و بحث های زن و شوهرها قرار دارد. این جایی در رابطه شماست که بده بستان کم و ارتباط زیاد اهمیت دارد. اگر میل جنسی شما کم و شریک زندگی شما زیاد باشد شما به وضعیت جنسی خنثی می رسید. این به آن معناست که شما ولعی برای رابطه ندارید اما مخالف آن هم نیستید.
زمانی که همسر شما رابطه می خواهد، می توانید بدن تان را آموزش دهید تا از حالت خنثی به حالت تحریک ارتباط برود. اما اگر شما میلی به داشتن رابطه جنسی ندارید، بهتر است همسرتان این را بداند. شما مجبور نیستید زمانی که تمایل ندارید، رابطه برقرار کنید. همانطور که نمی توانید همسرتان را مجبور به برقراری رابطه جنسی کنید، در حالی که نمی خواهد. اگر هر دوی شما به یک میزان میل جنسی داشته باشید، به نفع هر دوی شماست.

 

آیا نگران هستید که میل جنسی تان کم است؟

اگر می خواهید رابطه جنسی بیشتری داشته باشید اما بدن تان همراهی نمی کند، ممکن است مشکل پزشکی داشته باشید. مشکلات سلامت مانند فشار خون بالا، افسردگی، عدم تعادل هورمونی می توانند در ایجاد رابطه جنسی مشکلاتی را ایجاد کنند. بهتر است در این مورد با پزشک مشورت کنید. در صورتی که مشکل جسمی مطرح نباشد باید به مسائل روانی مانند افسردگی و اضطراب پرداخته شود.


این سه پرسش شما را در مورد این که به اندازه کافی رابطه جنسی دارید یا نه، به خوبی راهنمایی می کند. فقط شما و همسرتان هستید که می توانید به خوبی به این سوال پاسخ دهید.

 

 


ليست صفحات
حلزون
تعداد صفحات : 34


مدل لباس مجلسینظرسنجي
    ورود به سايت

    پرچم کدوم بالاتر هست؟